Android Telefonlar SMS ile Hacklenebiliyor - IRCForumları - IRC ve mIRC Yardım ve Destek Platformu
User Tag List

Standart Android Telefonlar SMS ile Hacklenebiliyor #1
Üyelik Tarihi: 09 Nisan 2019
Nereden: Çanakkale
IRC Sunucusu: irc.ayva.org
Web Adresi: www.IRCBook.Net
Mesajlar: 795
Aldığı Beğeni: 413
Beğendikleri: 372
08 Eylül 2019 , 14:09
Alıntı ile Cevapla
Android Telefonlar SMS ile Hacklenebiliyor

Android telefonunuza gelen metin mesajlarına karşı dikkatli olmalısınız. Android işletim sistemindeki büyük bir güvenlik açığı, basit ve tek bir mesajla bile saldırıya karşı savunmasız kalabiliyor.

Check Point Software Technologies Ltd.'nin Tehdit İstihbarat kolu olan Check Point Research'ün keşfettiği yeni bir Android güvenlik açığı 1 milyara yakın kullanıcıyı tehdit ediyor. SMS hack'inin, mobil şebeke operatörlerinin OMA CP mesajı olarak da bilinen ağa yeni katılan cihazları güncellemek için kullandıkları OTA yöntemini kullanarak çalıştığı belirtildi.

“Samsung, Huawei, Sony ve diğer Android tabanlı telefonlarda kullanıcıları gelişmiş kimlik avı saldırılarına karşı savunmasız bırakan bir güvenlik açığı” şeklinde bir açıklamada bulunan Check Point Research, bu yöntemin sınırlı kimlik doğrulama yöntemlerini içerdiğini söylüyor. Bu nedenle internet korsanları kendisini operatör gibi gösterip içerisinde tehdit barındıran OMA CP mesajları atabiliyor.

En Savunmasız Telefon Samsung Modelleri
Araştırmacılar, bazı Samsung telefonlarının bu kimlik avı saldırısında savunmasız olduğunu belirledi çünkü Samsung, OMA CP mesajı gönderenler için orijinallik kontrolü yapmıyor. Kullanıcının yalnızca mesajı onaylamasıyla birlikte kötü amaçlı yazılım, gönderenin kimliğini kanıtlanması gerekmeden telefona yükleniyor.

Huawei Güvenlik Güncellemesi Yayınlayacak
Ayrıca Huawei ve LG firmalarının OMA CP için güvenlik güncellemesi yayınlayacağını söyleyen Check Point Research, Sony'nin ise bu açığı kabul etmediğini ifade etti. Ancak yine de güvenlik araştırmacısı Slava Makkaveev, “Android cihazların popülerliği göz önüne alındığında bu dikkat edilmesi gereken kritik bir güvenlik açığıdır” dedi.
Standart #2
Üyelik Tarihi: 19 Temmuz 2012
Mesajlar: 3.200
Aldığı Beğeni: 500
Beğendikleri: 68
08 Eylül 2019 , 14:10
Alıntı ile Cevapla
Daha fazla yazi gorebilmek icin UYE OLmalisin.
İos kullanıyorum.
Tşk

« Önceki Konu Sonraki Konu »

Şu an bu konuyu okuyan kişi sayısı: 1 (0 üye ve 1 misafir)