IRCForumlari.Net ‘i neden bıraktık? - IRCForumları - IRC ve mIRC Yardım ve Destek Platformu
User Tag List

Like Tree158Beğeni

Standart IRCForumlari.Net ‘i neden bıraktık? #1
Üyelik Tarihi: 25 Mart 2019
Nereden: YouTube
Web Adresi: zunng.com
Mesajlar: 188
Aldığı Beğeni: 238
Beğendikleri: 157
24 Nisan 2019 , 23:20
Merhaba değerli dostlar.
Bildiğiniz üzere 2 ay önce aldığımız ircforumlari.net yönetimini 2 gün önce bıraktık. Şimdi diyeceksiniz ki ‘’oradan neden açmadın bu konuyu?’’ açtım elbet hatta dost vari sözler, aramızda bir sorun olmadığını nasip böylemiş dedim. ama şahsıma özel mesaj ve konu engeli atıldığı için paylaşamadım. Bu durumu kendilerine ilettim. ‘’ gerekeni sen değil biz söyleriz ‘’ dediler. En azından burada ortak bir kitle var bu bilgilendirmeyi buradan yapmak istedim.

Hemen uzatmadan konuya gireyim;
16 Şubat tarihinde aldığımız forum yönetimi 2 ay 1 hafta sonra (22 Nisan) bıraktık.

Neden bıraktık?
Büyük hedeflerle almıştık büyük planlarımız projelerimiz vardı. Fakat gün geçtikçe bu yaşanan aksaklık ve problemlerden, teknik açıdan hiç bir söz hakkımızın olmaması, Ftp nin dahi bize verilmemesi sebepleri ile tüm planlarımızdan uzaklaştık.

1- Bilirsiniz ki; Forumu alıp 1 ay gece gündüz emek harcayıp, 700 adet ban açıp, 10larca nick ve şifre işlemi yapıp, yeni ranklar, yeni renkler, yeni kategoriler, yeni makaleler, konular aklınıza ne gelirse bütün herşeyi yapıp hiç bir şekilde sorumluluk gösterip yedek almadan (Ftp bize verilmediği için biz zaten alamadık) forum dblerinin yok edilip forumu1,5 ay geri gidilmesine sebep olundu. Ve bize sadece ‘’PARDON’’ denildi.
1,5 ay birşey değil toparlanır diyebilirsiniz. Evet toparlandı da.. Ama onu bir de bize sorun. Açılan banlar geri gitti. Değişen nick ve şifreler geri gitti. Nick ve şifresini değişip foruma girmeye çalışan kullanıcılara tek tek ulaşıp onlara durumu izah edip bu şekilde giriş yapın demek hiçte kolay olmadı. Açılan 5000 konu atılan 25 bin postu saymıyorum bile.
Velhasıl üstesinden geldik. Olur böyle şeyler dedik devam ettik.
Sorunlar bitti mi? Bitmedi.
2- Forumu alırken 2 aylık ücreti peşin istediler. 2 aylık peşin ödememize rağmen 1 ayın sonunda bizden tekrar kira istendi. ‘’2 ay peşin ödedik’’ dediğimizde, sözleşmede öyle birşey yazmıyor ben onu kapora niyetine aldım son Aydan düşerize döndü iş. İşin aslının öyle olmadığını ağızdan çıkan lafın önemli olduğunu söylesekte -ona göre plan yaptığını en azından bir miktar gönderin, faturalar vs ödemesi gerektiğini söyleyince bizde kendimizi zora sokarak mağdur etmemek adına iyi niyetimizden 1200₺ gönderdik. Ardından 400₺ nakit gönderdik 600₺ telefon faturalarını ödedik. 200₺ daha bir ihtiyaçları için gönderdik. (ÖDEMEMİZ GEREKMEDİĞİ HALDE bir sonraki ayın ödeme günü gelmediği halde 15 gün içinde 2400₺ fazladan para ödedik) Bizler ev, aile, iş geçindiren insanlarız bu durum bizi yorsa da ilk aydır sorun çıkmasın kimse mağdur olmasın düşüncesi ile gerekeni bir şekilde yaptık.
3- Forumun bize danışılmadan ve söylenmeden bakıma alınması/kapanması.. Her seferinde bunu söylememize rağmen bize söylenmeden özellikle hafta sonları seçilerek forum saatlerce kapatıldı 3 hafta üst üste.. Saatlerce erişim sağlanamadı sebep sorduğumuzda taşıma var saldırı var falan filan.. Üstüne üstlük o dönem 3 forum daha açıldığı için ve bizim foruma da giriş olmadığı için kullanıcı kaybı çok yaşadık. Ama bunu bizden Başkanım kimse kafasına takmadı.
4- Sayaçlar bozuldu, karakterler sapıttı, noktalama işaretleri saçma sapan simgeler haline geldi ve buna hala bir çözüm bulunamadı(hala aynı) ve tekrar söylüyorum bu sorunları siz neden çözemediniz diyecek olursanız, bize hiç bir şekilde panel şifreleri vs verilmedi. Ve 2 aylık sürede teknik hiçbir müdehalede bulunamadık.
5- Saat ve tarih ayarları 10-15 günde bir bir şekilde bozuldu ve postlar kafayı yedi. 1 saat önce atılan post 5 gün önce atılan posttan eski gözüktü vs. Bunun gibi 50 tane sorun ve biz bunlara hiç anlık çözüm bulamadık her seferinde yine ‘’Pardon’’ diye geçiştirildik.

Evet bu sorunlar sadece 2 ayda yaşandı ve hep bize eksi olarak yazdı. Biz yine devam etmeye çalıştık. Daha fazla emek vermeye başladık ama her zaman ki gibi yine emeğimizle kaldık.
6- Sözleşmede yazan ‘’Bu tarihe kadar alınmış hali hazırdaki reklam gelirleri Mahmut(ReiS)’e bu tarihten sonraki reklam gelirleri, kurumsal reklamlar ise Metin(Aragorn)’a yazmamıza rağmen bize sadece 2 adet banner yeri açıldı ve onun 1 tanesini de yine kendileri kullandı. 200-300 liradır dedik yine eyvallah diyip devam ettik.
10 gün önce aylık 1500₺ ücrete Türkiye’nin öncü otomobil şirketlerinden otomerkezi.net ile anasayfaya atlatabilir reklam olarak anlaştık. Adamlar görsellerini hazırlayıp attı bende bunu mecburen Mahmut’a atıp koymasını istedim o da 1-2 saate hazır demesine rağmen maalesef koymadı. Ertesi gün koyup 5 dakika sonra kaldırdı. Neden dediğimde olmadı yapamadık dedi ve geçiştirdi. Böylece müşterimizden de olduk. Her ay bu 3bin ₺ yi sadece rengimizin değişmesi için ödeyeceğimizi falan düşünmüş olmalılar. İşte bu son ki olaydan sonra ben başladım düşünmeye..
Tamam mı devam mı? Tamam demek için çok sebep olsa da hedeflerimiz uğruna devam demek istedik ve başladık düşünmeye. 1. dereceden önemli bir sorunla da karşı karşıya kaldığım için o ara sürekli hastanede oldukça yalnız kalıp 10 gün 15 gün düşündüm.. bir sonraki ayın ödemesi geldiğinde henüz karar verememiş ve şahsi planlarımız gereği 16 sı olan ödeme tarihini ayın 20 sine çekmesini, önümüzdeki ay çok ödememiz olduğu için 2 aylık verip önümüzdeki ay ona ödeme yapmamak istediğimizi iletip Mahmut’tan 20 sine kadar ödeme için süre istemiştik. O da kabul etti. Ayın 20 si cumartesi gününe geldiği için ödeme talimatı verip makbuzunu Mahmut’a ilettik. 7- Fakat sorunlar o 2 gün yine devam etmeye başladı. Mahmut ve yakın dostları okeyat adı altında kurduğumuz okey sitemizde kendi sunucu kanallarını millete satmaya, sohbet.net kullanıcılarını kendi sunucularına çekmeye niyetlendi ve şikayetler geldi. Yine Mahmut’un yakın dostları forum kullanıcılarına ‘’bu yönetim geçici 1 yıl sonra yönetimi ben alacağım’’ gibi sözler kullandı ve bunlar bize tek tek geldi.
Biz 1 yıl canla başla mücadele edeceğiz birşeyler yapacağız sonra? -Foruma ve Emeğimize başkası çökecek ya da başkasına satılacak..


Sağlığın ve ailenin hiçbirşeyden önemli olmadığı gibi, üste yazdığım sorunlarda eklenince ödeme talimatını iptal edip Yönetimi bırakma kararı aldık.
Yönetimi bıraktıktan sonra duyurulara ‘’sözleşmedeki taahhütü yerine getirmedikleri için yönetimi geri aldık’’ açıklaması yaparak bizi zan altında bırakıp kendilerini haklı çıkardıkları için ben de bu açıklamayı yapma kararı aldım.Sonuç olarak 6000₺ girerken
2400₺ de sonradan olmak üzere 2 ay sürede 8400₺ toplam ücret ödedik. Aylık 3000₺ ödememiz gerektiğini düşünürsek içeride 2400 ₺ olan fazla paramızı da geri istemedik. Çünkü yönetimi biz bıraktık bu işin raconu budur. Sözleşmeye gelince de biz vazgeçtiğimiz için her türlü hukuki süreci başlatabileceğini bunun bizim için sorun olmadığını kendisine o gün bırakırken ilettim.

Elbette bırakmak istemezdik ama kendimizi hiç uğruna, hiç bir hedefimizi gerçekleştirecek pozisyonu bulamamıza rağmen parçalamak istemedik. Olay aynen bu şekildedir.
Ben 2 aylık süreçte tüm ekip arkadaşlarıma bize destek olan herkese tekrar buradan teşekkür etmek istiyorum. Herkesin hakkında hayırlısı olsun.
Cheyenne, esekherif, Dem ve 18 kişi daha bunu beğendi.

Konu Aragorn tarafından (24 Nisan 2019 Saat 23:49 ) değiştirilmiştir.
Standart #2
Üyelik Tarihi: 25 Mart 2019
Mesajlar: 2.116
Aldığı Beğeni: 2274
Beğendikleri: 3905
24 Nisan 2019 , 23:43
Daha fazla yazi gorebilmek icin UYE OLmalisin.
Forumların işlevsel amacı, para kazanmak, reklam yapmak, dost kazıklamak, birilerinin ipiyle kuyuya inmek ve o kuyuda yusuf aramak, düşünmek, düşünmeyi teşvik etmek, bir düşünceyi başka birilerine iletmek ya da bir örnek oluşturmak değildir. Forumların amacı, daha çok, insanı ölüme hazırlamak, onu iç dünyasının en gizli köşesinden vurmaktır.! Sevgili Metin'in bu serzenişlerine karşı tarafında bir cevabı olacaktır.
Aragorn, GameKing, juju ve 2 kişi daha bunu beğendi.
Standart #3
Üyelik Tarihi: 24 Mart 2019
Mesajlar: 607
Aldığı Beğeni: 807
Beğendikleri: 1007
24 Nisan 2019 , 23:46
Daha fazla yazi gorebilmek icin UYE OLmalisin.
Eski sevgiliye serzeniş gibi olmuş ama ayrılmanıza sevindim. O kadın seni yiyip bitirirdi valla...
Aragorn ve UzmaN bunu beğendi.
__________________
"İnsan, içindeki canavarı öldürürse çöle dönüşür."
Standart #4
Üyelik Tarihi: 09 Nisan 2019
Nereden: izmir
IRC Sunucusu: irc.Gurbetyeri.NeT
Web Adresi: Gurbetyeri.NeT
Mesajlar: 3.996
Aldığı Beğeni: 3779
Beğendikleri: 4905
24 Nisan 2019 , 23:49
Daha fazla yazi gorebilmek icin UYE OLmalisin.
Her Şerde vardır bir hayır...
Sen doğru dur,eğri belasını bulur...
Aragorn Bunu Beğendi.
__________________

To view links or images in signatures your post count must be 25 or greater. You currently have 0 posts.
Standart #5
Üyelik Tarihi: 09 Nisan 2019
Mesajlar: 2.429
Aldığı Beğeni: 3128
Beğendikleri: 4110
24 Nisan 2019 , 23:55
Daha fazla yazi gorebilmek icin UYE OLmalisin.
Hakkında hayırlısı olsun Metin. Yola ciktigin dost arkadas dedigin insanlarin seni yari yolda birakmasina ragmen elinden geleni yaptın. İyi dayandın. Eski bir arkadaşın olarak birakmana gerçekten çok sevindim.
Aragorn Bunu Beğendi.
Standart #6
Üyelik Tarihi: 25 Mart 2019
Mesajlar: 163
Aldığı Beğeni: 75
Beğendikleri: 35
24 Nisan 2019 , 23:57
Daha fazla yazi gorebilmek icin UYE OLmalisin.
Hakkınızda hayırlısı olsun banlanmama ragmen üzüldüm iyi olur inş.
Aragorn Bunu Beğendi.
__________________
"Vatan ne Türkiyedir Türklere, ne Türkistan Vatan, büyük ve müebbet bir ülkedir: Turan."
Standart #7
Üyelik Tarihi: 13 Nisan 2019
Nereden: Kendi dünyasında
Mesajlar: 3.560
Aldığı Beğeni: 4166
Beğendikleri: 3382
24 Nisan 2019 , 23:59
Daha fazla yazi gorebilmek icin UYE OLmalisin.
Gözlemlediğim kadarıyla bu platformlarda gördüğüm en karakterli insanlardan birisin @Aragorn dünya adil bir yer değil ama Allahın terazisi şaşmaz.Kimsenin ettiği yanına kar kalmaz.Yolun her daim açık olsun ki olacaktır da..
Aragorn Bunu Beğendi.
__________________
Belki yağmura da gerek kalmazdı
İnsanlar bu kadar kirli olmasaydı..
Standart #8
Üyelik Tarihi: 15 Nisan 2019
Nereden: Bursa
IRC Sunucusu: irc.geveze.org
Web Adresi: www.kucukkaraca.net
Mesajlar: 84
Aldığı Beğeni: 117
Beğendikleri: 36
25 Nisan 2019 , 00:03
Daha fazla yazi gorebilmek icin UYE OLmalisin.
"-IF.NET" Çok insan gördü, çok insan çıkarttı heybesinden... Forumu geride bırakan insanlar, geriye dahi bakmadılar. Şimdi, kazanan kim? / kaybeden kim? Kazananın maddiyat, para olduğunu söylemek kolay da, kaybedenin kişilik, karakter, insanlık vb olduğunu söylemek zor.
Aragorn Bunu Beğendi.
__________________
“Beni görmek demek, mutlaka yüzümü görmek demek değildir. Benim fikirlerimi, benim duygularımı anlıyorsanız ve hissediyorsanız, bu kafidir." Mustafa Kemal ATATÜRK
Standart #9
Üyelik Tarihi: 22 Mart 2019
Nereden: istanbul
IRC Sunucusu: Emekli
Web Adresi: Webmaster.com
Mesajlar: 1.162
Aldığı Beğeni: 959
Beğendikleri: 673
25 Nisan 2019 , 00:11
Daha fazla yazi gorebilmek icin UYE OLmalisin.
Bu konuyu acmamana izin vermemesi gerektigini düşünüyorum @X ama izin vermiş ne ölmüşe çare nede diriye şefa arama gibi olmuş konu. ilk Forumu kiraladiğinizda 4 dost tunuz iyi veya kötü orasını bilmem ama benim bildiğim insan birileri ile bir yola cikarken hernekadar hata yanlış eksikler olsada çıktı yolda dostlariyle devam eder, racon bunu icabet eder ; O forumu aldığınız günden beri kullancilarin üzerinde olan üst'tüz biziz kafası ile bir çok kullanıcıyı küstürdünüz kirdiniz, Degmiyecek kalıcı olmayan bir hayalprest dünyası için.
Şimdi ters bir köşe olunca da gelip burda kendini ifade edip aklamaya çalışman yanlıştır. Daha döne kadar benim diyen sendin şimdi bizde ftp panel şu bu olaylarını anlatıyorsun madem sana ftp panel vermiyorsa, O zaman neden kiraladin ben erisimini sagliyamadigim bir sistemi neden kiraliyayim? Kusura bakma kardeş bu durumda enayi mi kerizmi kek mi nedenir bilemem, bir çok insan ftp panel bizde yok hiç bir müdahele edemiyiz dediğinde sen hep kendini haklamaya başladın toz konduramadin bir çok sorun sıkıntı çıkarttin insanlarla o kadar ters düştün degdimi ? Ben her zaman şunu diyorum sonradan görme çok kötü bir durumdur insan oğlu kendini kaybediyor takı kafasina vurana kadar, Ondan sonra kafasını kaldırdığında ne sağ ne sol kalmış diyor, Velhasıl kelam olmuş bitmiş hayırlısı olsun senin için kardeş.
Painfully, Devrim, Blackthorn ve 1 kişi daha bunu beğendi.
__________________
İT ürür, kervan yürür.
Standart #10
Üyelik Tarihi: 15 Nisan 2019
Nereden: istanbul
IRC Sunucusu: Yok
Web Adresi: Yok
Mesajlar: 44
Aldığı Beğeni: 10
Beğendikleri: 14
25 Nisan 2019 , 00:13
Daha fazla yazi gorebilmek icin UYE OLmalisin.
herşeyden önce sağlık sen iyisin ya gerisi mühim değil @Aragorn
Aragorn Bunu Beğendi.

« Önceki Konu Sonraki Konu »

Şu an bu konuyu okuyan kişi sayısı: 1 (0 üye ve 1 misafir)