1 Mayıs Emek ve Dayanışma Günü Kutlu olsun

angie

Prenses Üye
En çok senin ve melonun emek bayramı kutlu olsun. Bu kalpte çok büyük emeğiniz var... <3

ArifÇ.

Yönetici
Board Admin
Küçükken 1 Mayıs kutlamak kötü bir şey sanıyordum. Daha sonra aslında kötü olan şeyin kutlamamak ve anmamak olduğunu öğrendim okuduğum kitaplarda. Lisede ilk defa 1 Mayıs gösterisine katılmış ve benden büyük bir abladan rica minnet partizan bayrağı ve şapkasını alıp fotoğraf çektirmiştim. Sonra gururla Facebook’a koyup altına Gündoğdu marşını yazmıştım.

sonra... biz büyüdük ve kirlendi dünya, şarkıdaki gibi...

kapitalist sistem bizi hayallerden gerçeğe sürükledi. şimdilerde fotoğraflarda bile o partizan şapkalı hayalperest duyguların yerini kravat ve takım elbiseli gerçekler aldı.

ama yine de içimizde bir parça hep aynı...
1 Mayıs Emek Bayramı kutlu olsun!

Melodram

Altın üye
üretimin sürmesi ve ayakta kalabilmemiz için tek dayanağımız oldukları halde gözden ilk çıkarılan, sömürülen, hakları ve geleceği gasp edilen, haksızlıkla mücadeleleri ve yasal hakları her seferinde engellenen bütün işçilerin, emekçilerin ve her ne olursa olsun mücadeleden vazgeçmeyenlerin bayramı kutlu olsun. bir gün sadece kendimiz için değil herkes için aynı şeyi dilersek, işin ve emeğin kıyametine gerekli önemi verirsek o zaman bu bayramların coşkusu daha çok hissedilecektir. tek başına dönmez bu devran ya hep beraber ya hiçbirimiz!-benim eğlenceli yanımın altında biriken biber gazlarının etkisi altındayım-
kaybedilen 34 canı da saygıyla anıyorum.
hep birlikte güzel günlere.

ala'turka

Yazar
Ekmeğini alın teriyle kazanan işçi kardeşlerimizin
1Mayıs Emek ve Dayanışma günü kutlu olsun.
#Müslüman #Kuran #Sünnet #Cumhuriyet #1Mayıs #Emek

Fındık Koçanı

Beykoz'lu
Gümüş Üye
tam kapanma olmasaydı tatil yapacaklarına inanmadığım işçi bayramını kutlamıyorum, şu an bile izin aldırılmış kepçe operatörü evimizin yanında çalışıyor sesleri geliyor...

yoSun

Turnuva Şampiyonu
tam kapanma olmasaydı tatil yapacaklarına inanmadığım işçi bayramını kutlamıyorum, şu an bile izin aldırılmış kepçe operatörü evimizin yanında çalışıyor sesleri geliyor...
Sabah evden çıktım sokakta temel kazılıyor caddeye çıktım inşaatta çalışıyorlar:p