sohbet odaları

43. Haftanın Tartışma Konusu : Türkiye’nin gerçek gündemi sizce ne olmalı?

Türkiye'nin Gerçek Gündemi Sizce Ne Olmalı?

  • Pandemi

  • Ekonomi

  • İnsanca Yaşam Hakkı

  • Rantlar ve Talanlar

  • Diğer...


Sonuçlar yalnızca oylamadan sonra görülebilir.
Durum
Üzgünüz bu konu cevaplar için kapatılmıştır...

Dem

Umrumdışı
Yönetici
Katılım
7 Nisan 2019
Mesajlar
1,945
Puanları
93
Tepkime puanı
2,017
15 Marttan itibaren Türkiye 'de, 2020 başından bu yana tüm dünyada gündem yalnızca pandemi , korona , covid-19 oldu.

Kendi adıma evet çok büyük bir biyolojik saldırı olduğuna inandığım zamanlar yaşıyoruz kabul ediyorum ancak tek gündem konumuz Covid-19 ve Pandemi olarak devam ettikçe pek çok problemimizi de görmezden geliyor, yokmuş gibi davranıyoruz sanki.

Bana göre "ekonomi" pandemiden çok daha büyük problem haline gelmeye başladı ülkemizde. İş yerleri açılsa bir dert kapansa ayrı bir dert. Ithalat - ihracat yapılsa bir dert yapılmasa ayrı bir dert. Tarım ülkesi olarakhasat tarlada yandı toplasak bir dert toplamasak ayrı bir dert.... vb. bir çok konu var gündemde öncelikli sırada yer alması gereken .

Peki ya sizce ?
 

İnsomnia

Bronz Üye
Katılım
9 Kasım 2019
Mesajlar
1,422
Puanları
93
Tepkime puanı
576
İnsanca yaşam hakkına ayrım gözetilmeksizin bütün yurttaşların sahip olması lazım. Benden olan ve olmayan diye bir ayrım yaparak, kutuplaşmalarla bu zamanda siyaset yürütülmemeli.
 

Run

Özel Üye
Katılım
26 Mart 2019
Mesajlar
6,789
Puanları
93
Konum
Adana
Tepkime puanı
2,902
Ülkenin en büyük gündemi "hukuksuzluk" olmalı, her gün birileri saçma şekilde gözaltına alınıp, çeşitli suçlamalar ile birlikte içeri atılmaya çalışılıyor ve atılıyor. Ülkenin içinde bulunduğu duruma, kötü yönetime karşı sesini yükselten hemen herkes bir şekilde yok edilmeye çalışılıyor.

Gizli tanık adı altında insanların hayatlarını karartan bu zihniyet iğrenç, kim olduğu belli olmayan uydurma suçlamalar ile insanlar evinden alınıyor, üstelik bunlar "sosyal medya trollerinin" hedef göstermesi ile gerçekleşen durumlar.

Atatürk'e hakaret edenler, televizyon ekranlarında insanları öldürmek ile tehdit eden kişiler elini kolunu sallayarak gezerken, sırf hükümeti eleştiren kişilere yapılan bu operasyonlar utanç verici. Her gün bu ülkede onurlu, yürekli, işini düzgün yapan bir savcı yok mu diye haykırıyor insanlar.

Yargının böyle ele geçirilip sindirilmiş olması, insan hak ve özgürlüklerine darbe yapılması kabul edilir bir durum değil. Sırf kendi ideolojisine ters diye ölmüş kişileri mezarında rahatsız eden, ölü bedeni yakmak ile asmak ile tehtid eden kişiler ortalıkta dolaşıyor, ama işsizlik konusunu konuşan, ekonomi kötü diyen, sağlıkla ilgili eksikleri dile getiren kişiler gözaltına alınıp içeri atılıyor.

Hukuksuzluğun olduğu bir ortamda diğer tüm sorunların çok önemli kalmıyor, çünkü diğer sorunları çözüme ulaştırmak için önce vicdanı hür yöneticiler olması gerekli.
Temel hak ve insan özgürlüğün den daha önemli bir şey yoktur yaşamda. Buna istinaden daha yaşanılır bu ülke için mücadele sürecek her daim..

Hukuksuzluğun dışına diğer gündem konusu maalesef "ekonomi" olmalı, kötü bir pandemi süreci yönetildi ve ekonomik kayıpları çok fazla oldu.
İşsizlik daha da artış gösterdi, şuan pandemi gündemde yok gibi bir şey çünkü kötü ekonomik koşullar önüne geçti.

Konu başlıklarının hepsi ayrı bir gündem konusu, sayfalarca yazı yazılır her birisi için, pandemi sürecinde bile ülkeyi yağmalamak dan çekinmedi haramiler, doğayı talan edip katletmek için sanki bu dünyaya gelmişler, çok üzücü bir durum. Umarım tüm bunları yapan kişiler bir gün yargı önünde hesap verecek, o günleri görmenin umuduyla yaşamaya devam..
 

Lefty

Yazar
Katılım
16 Nisan 2019
Mesajlar
4,002
Puanları
93
Tepkime puanı
4,821
Ekonomik sorunlar, çoğu insanın yaşamını felç etmeye başladı ve önceliğimiz ekonomiyi toparlamak olmalıdır. En iyi ekonomiler bile çok ciddi zararlar alıyor.

Japonya ekonomisi resesyona sürükleniyor

Korona krizi dünyanın en büyük üçüncü ekonomisini de vurdu. Japonya savaş sonrası dönemin en büyük ekonomik kriziyle karşı karşıya. Ekonomistlere göre ülkeyi teknik resesyon tehlikesi bekliyor.
 

Prodesmotes

Bronz Üye
Katılım
30 Ocak 2018
Mesajlar
1,076
Puanları
63
Yaş
30
Tepkime puanı
249
Aynı anda birden fazla konuyu takip etmekte zorlananlar ülkeyi terk etsin. Tek gerçek gündem bu.
 

Nicomedia

Bronz Üye
Katılım
14 Haziran 2013
Mesajlar
3,490
Puanları
93
Yaş
30
Konum
İzmit
Tepkime puanı
1,256
Şu sıralar ülke gündemi Survivor olma yolunda hızla ilerliyor.
Nereye baksam Cemal Can nereye baksam Barış görüyorum.
Yalnız Aycan güzel hatun.
 

Dem

Umrumdışı
Yönetici
Katılım
7 Nisan 2019
Mesajlar
1,945
Puanları
93
Tepkime puanı
2,017
44. Haftayla devam ediyoruz.
 
Durum
Üzgünüz bu konu cevaplar için kapatılmıştır...

Şuanda Bu Konuyu Görüntüleyenler (Kayıtlı: 12, Misafir: 35)

Üst