Neler yeni
IRCForumları - IRC ve mIRC Yardım ve Destek Platformu

MaxiForum.Net Sizlere Instagram, Facebook, YouTube, Twitter başta olmak üzere bir çok sosyal medya alanında destek hizmeti sunar, ve yoğun ilgi gören webmaster konularını ele alır. Aynı zamanda da hızlı ve güvenilir bir şekilde ticaret yapma imkanı sağlar.Forumun hiçbir alanında üyelik zorunlu değildir.Yinede dilerseniz bize katılabilirsiniz.

%99’u müslüman ülke.

Yabani

Aktif Üye
Gümüş Üye
Türkiye’nin dinsel kimliği oysaki hiç müslüman göremiyorum onada ayrı bir parantez açalım müslüman nedir diye
Sürüyle deist ateist geziyor etrafta neden hala öyle anıyorlar ..:gtw:

Xasthur

Yeni Üye
Yazar
Adamlar ne yapar ise yapsin muslumanim diyor hangi gunahi isledigi farketmez, bu zaten tanri ile onun arasindadir diyerekten en azindan tanriyi terketmiyorlar.

Adam ickisinide icio, ama cumaya da gidio, zinasinida yapiyor ama yine de tanriyi terketmiyor neden? Cunku o ne olursa olsun tanriyi inkar etmiyor. Eee tamam yasaklarini cigniyor olabilirler ama inkar etmiyorlar.

Yani neden boyle sorusuna %75 tatli su muslumani olanlar cevap verip cila olarak da "ya peygamber efendimiz 4 4luktu biz nasil olalim, bende biliorum gunah oldugunu ama iste nefs napalim? Seytana uyuyoruz ama rabbim icimi biliyor benim diyor.

Moruk bu cok ince bir cizgi de seyrediyor. Evet %99u musluman olmak zorunda. En basitinden dusunsek bile inanilmasi gerekilen en son din bu. Bir de diger dinler gibi tahrip edilmemis. Yani en azindan diyanetin son 10 yilda sapitmasini saymassak yinede iyi din ozunde.

Olayi insanlara mal ederek ele alirsak isin icinden cikamayiz. Mesela bu forum da da var. Adam her turlu acik secik espiriyi yapiyor. Her hatuna asiliyor, sansursuz geyik de hem abigail ratchford fotosu paylasip hem de ne ahlaksizsiniz diyebiliyor ama tanriyi hic bir zaman inkar etmiyor.

Gerektiginde de dini konularini acip efendi gibi arkadaslari ile konusabiliyor. Ama adam seytana uyuyor ya da nefsine yenik dusuyor. Sen de dus, seytana uy nasilsa yaradan bagislayici, ama onu inkar etmiyeceksin.
Ettin mi vay haline, bilmezmisiniz ki onlari cehennem de sonsuz bir azap beklemektedir.

O yuzden dini yasayan insanlardan cok, dinin insanlar uzerinde biraktigi etki ve dini ele alarak dusun. Insanlara bakarak dini yargilarsan isin icinden cikamassin. Dinin kendisine bak, insanlar ile munakasa etmemen gerektigini ve abuk subuk seylere takmaman gerektigini anlayacaksin.

ihaveanidea

Çok Aktif Üye
Yönetici
Moderator
Yüzde elli artı bir çıkarsa hala müslümanız.

Np.

Melodram

Çok Aktif Üye
Bronz Üye
Ülke değil o, tarikattır. %99'u müslüman ülke mi olur? Çok korkunç ama %99'un yarısından fazlası her yaptığında müslümanım der. Bunu diyenleri de gözümüze soktukları için sanıyoruz ki herkes müslüman... Hayırlısı be.

Kitapella

Çok Aktif Üye
Bronz Üye
Görüyor ve azaltıyorum %20 [emoji849] bu ülkede gelenekler din gibi yaşanıyor, gerçekten Müslüman olanların sayısı öyle sandığınız kadar çok değil. Kimliklerde yazana bakmayın siz

ihaveanidea

Çok Aktif Üye
Yönetici
Moderator
Görüyor ve azaltıyorum %20 [emoji849] bu ülkede gelenekler din gibi yaşanıyor, gerçekten Müslüman olanların sayısı öyle sandığınız kadar çok değil. Kimliklerde yazana bakmayın siz

Kimlikte niye din yazar onu da anlamıyorum.

Hatem

Çok Aktif Üye
Altın üye
İnsan olsun yeter. Geri kalan her şey ön yargıdır. Sokakta kediye süt veren insanın dininin ne olduğu ya da ne olmadığı, siyasi görüşü veya hayat felsefesi önemli değildir. Ya da kadına şiddet uygulayan bir insanın. Ha senin için bunlar önemliyse, sende yargiladigin bu insanların kategorisine giriyorsun. Allah, yehova, doğa ana vs sen ne diyorsan de, insanı önyargılı yapmaktan korusun. Bu hayatta mide bulandıran çok az şey var. İşte efenime söyleyeyim affedersiniz b*k olur, kusmuk olur, kötü koku olur bir de bu etnik ayrimcilar olur.

İyi insan olun. Ondan sonra gidin sivrisinege tapin. Sizi sivrisinege taptiginiz için ağzından b*k partikülleri saçarak eleştiren insanlara da nezaketen tuvalet kağıdı uzatın, ağızlarını silsinler.

Eru

Çok Aktif Üye
Altın üye

Users Who Are Viewing This Konu (Users: 0, Guests: 3)