sohbet odaları

Abraham Lincoln

Alaz

Gümüş Üye
Katılım
20 Şubat 2012
Mesajlar
5,892
Puanları
93
Tepkime puanı
1,298
Belki bilmeyenleriniz vardır, bu harika adam da hayatı boyunca pek çok kez başarısız oldu. Birbiri ardına gelen onca bozgun! Asla sonu gelmeyecek gibiydi. Zorluklar karşısında pes etmeyi seçebilirdi pekala da, ama o bunu yapmadı. Azim ve kararlığının mükafatını ise tüm zamanların en büyük başkanlarından biri olmasıyla aldı.

Hatta başkan olmadan önce dahi felaketler yakasını bırakmadı: Annesi öldü, işleri kötüye gitti; eyalet meclisine girmek için aday oldu ancak kaybetti, işinden kovuldu; hukuk okumak istedi ancak fakülteye girmeyi başaramadı, arkadaşlarından borç para alarak bir iş kurmaya çalıştı ancak yılsonunu göremeden iflas etti. Tüm bunların onun için ne kadar zor olduğunu hayal edebiliyor musunuz? Yine de asla pes etmedi.

1834 yılında eyalet meclisine girmek için yeniden aday oldu, şansı dönmüş olacak ki bu sefer kazanmayı başardı. Bir yıl sonra da nişanlandı, artık evlenmek üzere olan biriydi.

Ne yazık ki, şans perisi bir kez daha onu terk etmişti. Sevgilisi öldü ve Lincoln altı ay boyunca sürecek ağır bir ruhsal bunalımın etkisi altına girdi.

Bundan sonra siyasete atılmayı denedi ve defalarca bozguna uğradı. Yaşadığı hiçbir şey ona umudunu kaybettirmedi ve 1860 yılında ABD başkanı seçildi. Onu önemli yapan da üstlendiği bu görev oldu, artık adı sonsuza kadar yaşadığı onca olumsuzluk ve felakete rağmen bir ülkeyi değiştirmeyi başarmış bir adam olarak anılacak.
 

Şuanda Bu Konuyu Görüntüleyenler (Kayıtlı: 0, Misafir: 2)

Üst