sohbet odaları

Alcazar de Segovia (Segovia Kalesi) | İspanya

Çavla n

Bronz Üye
Katılım
5 Şubat 2018
Mesajlar
4,091
Puanları
93
Tepkime puanı
1,297

İspanya'da, yürüyüşlerin pek çok takipçisi Segovia'nın tarihi bölgelerinden geçmektedir. Bu pitoresk kasabada Alcazar Kalesi vardır. 9. yüzyılda inşa edilen kale, bin yıldan daha eski ve günümüzde ülkenin en önemli turistik yerlerinden biridir. Yüksek kulelere sahip olan etkileyici büyük kale, yüksek kaya üzerine kurulmuştur ve bin yıldan fazla bir süre boyunca birkaç kez statü değiştirmiştir.

Alcazar de Segovia, İspanya Stratejik önemini kaybettikten sonra, kale bir kraliyet sarayı haline geldi ve görkemli topların geçidi olarak hizmet etti. Daha sonra Alcazar eyalet hapishanesine dönüştürüldü. On yıllardır, kraliyet topçu akademisi kalede idi. Şato, kısa süre önce kentin en büyük tarihi müzesidir. Zengin sergileri 11 odada sunuluyor ve antik silah ve mobilyaların geniş koleksiyonu, kralların portreleri ve özenle restore edilmiş tarihi oda tasarımları bulunan sergilerin çeşitliliği ile şaşırtıcı.

Kraliyet Sarayı'nın en görkemli iç mekanı var. En önemli tören olayları bu ana salonda gerçekleşti. Alcazar Kalesi mimari açıdan inanılmaz derecede ilginçtir. Kalenin dış şeklinin son yedi yüzyıl boyunca sürekli değiştiği gerçeğiyle ilgilidir. Bugün binayı, daha özgün ve ilginç kılan özel mimari tarzı ile ilişkilendirmek zor. İspanya'da, yani Toledo'da eski bir Alcazar kalesinin olması dikkat çekicidir. Segovia Kalesi 'daha yaşlı' ve binlerce turisti cezbetmektedir.


Kaynak: orangesmile
 

Şuanda Bu Konuyu Görüntüleyenler (Kayıtlı: 0, Misafir: 9)

Üst