sohbet odaları

Allah dostlarını tanıyıp sevmek çok önemlidir

teksas tombis

Bronz Üye
Allah dostlarını tanıyıp sevmek çok önemlidir
Eşrefoğlu Rûmî hazretlerine, bir talebesi
Efendim, evliyâ zatları tanıyıp sevmenin, ehemmiyeti nedir?
diye sordu.
Büyük zât cevâbında;
Bir kimse bin senelik ömrünü ibâdetle geçirse, lâkin bir Evliyâ zâtı sevmekle şereflenemese, bir başkası da bir Velî zâtı çok sevse ve hizmet edip duâsını alsa, bu ikinci kişinin kazandığı sevap, birincinin sevâbından, kat kat çoktur,
buyurdu.
NOT;
Seyyid Abdülhakim Arvasi hazretleri buyuruyor ki; Bir abid islamiyetin bütün ilimlerini öğrense, hergün oruç tutsa, her gece namaz kılsa son nefesinde imanla gitme ihtimali vardır. Bir kimse de, büyüklerden birini tanısa, sevse, ona uymağa çalışsa son nefesinde imansız gitme ihtimali yoktur.

EkSen

Altın üye
Soru şu ki ; ALLAH dostu olanı nasıl bileceğiz ? Etrafta evliya cakası satan çok soytarı var .. Kime baksak hepsi ALLAH dostu ama hangilerine Rabbimiz " bu benim dostumdur" ( haşa ) sözü vermiştir ?

ALLAH dostlarının peşinde koşmak yerine ALLAH'IN KİTABININ PEŞİNDE OLUN ..

P

Phoibos

Guest
karesi beyliği

Soru şu ki; sevap ölçer ne zaman icat edildi? Kim kullanıyor, neye göre sevap miktarları ölçülüyor?

Milletin sevabını tartmak yerine iç muhakemenize odaklanın. Def-i mefasid celb-i menafiden evladır.

karamuratbenim

Bronz Üye
Özet geçiyorum beyler toplanın:

Ben mecazen 1.000 (BİN) sene rabbime iman edip, ibadet edeceğim; ama bir başkası gelip, bir evliya tanıyacak ve onun sevgisine mahsar olacak sonra benden imanlı ölecek.

bkz: ha... .tir be Rıfat ağğbiii
bkz: pardon

------------

Ulan islam dini bile sizin gibi şarlatanlardan çektiği kadar atayizlerden çekmedi.

bu ileti fiskos masamdan Tapatalk kullanılarak gönderildi

EkSen

Altın üye
[YOUTUBE]cWHJhJY33rA[/YOUTUBE]

İzleyin bakın sapıklığa .. Böyle bir sapkınlık görmüş müydünüz?
Yani siz canınızı dişinize taksanız iyi bir kul olmak için elinizden geleni yapsanız bile Mahmud efendinin karşısına çıkmakla 150 senelik ibadet sevabını cebe atmış oluyorsunuz :)
O yüzden boşuna kasmanıza gerek yok .. Çıkın efendi hazretlerinin karşısına toplayın 150 yıllık sevap pointini ..
Bu dinin bu müşriklerden kurtarılması şarttır ..

Şuanda Bu Konuyu Görüntüleyenler (Kayıtlı: 0, Misafir: 1)