sohbet odaları

Anakart ve bellek(RAM)

aRMiNa

Elmas Üye
Katılım
10 Nisan 2011
Mesajlar
43,151
Puanları
38
Yaş
39
Tepkime puanı
9
Anakart ve bellek(RAM)

2006 ve 2005 Yıllarında Yayınlanan Yazılar ve İncelemeler9 Şubat 2006
A'dan Z'ye BIOS
Gizli güç özelliklerini açın, sisteminiz daha hızlı açılsın, belleğinizi ve işlemcinizi hızlandırın, yongasetinize ince ayar çekin, kullanılmayan işlevleri iptal edin... Gizli BIOS ayarları Windows XP'nizi daha iyi, daha hızlı ve daha güvenilir hale getirebilir.

17 Ocak 2006
Asus, DFI ve MSI'nın Crossfire Destekli Anakartlarını İnceledik
NVIDIA'nın SLI sistemleri çıktıktan neredeyse bir yıl sonra ATI de bu alanda kendini Crossfire platformuyla göstermeye çalışıyor. Asus, DFI ve MSI'nın Crossfire destekli anakartlarını beklemeye değip değmediğini görmek için inceledik.

7 Ekim 2005
Yeni başlayanlar için BIOS
BIOS'unuza nasıl ince ayar yapacağınızı veya hızaşırtma uygulayacağınızı pek kestiremiyor musunuz? İşte size sık kullanılan bir ASUS anakart üzerinde adım adım BIOS ayarları.

22 Ağustos 2005
Ucuz ve Özel Anakartlar Yol Ayrımında
Özel (premium) anakartlar için daha fazla para vermeye değer mi? Bu sorunun cevabını bulabilmek için MSI'ın ucuz anakartlarıyla yüksek seviye anakartlarını karşılaştırdık.

2 Ağustos 2005
DDR2 Belleklerden En Çok Yararlanmanın Yolları
DDR2-800, Intel bilgisayarlar için beklenen başarım artışını sağlıyor mu? Elimizde bulunan Adata ve Corsair bellekleri düşük saat hızlarında ancak çok kısa gecikme zamanlarıyla denedik.

9 Temmuz 2005
Intel 955X Çift-Çekirdekli Yongaseti İş Amaçlı Kullanım için NVidia nForce4'ten Daha İyi
Çift çekirdekli işlemci desteği, daha hızlı DDR2 denetleyicisi, daha fazla PCI-Express hattı, RAID 5 ve Active Management (Etkin Yönetim) ile Intel son tasarımında elinde olan her şeyi kullanmış. Peki 955X bu hırslı özellikleri ile rakibini yenebiliyor mu?

27 Nisan 2005
4 AMD Soket 754 MikroATX Anakart: Ucuza İşiniz Görülsün
İleri seviye anakartların sunduğu her şeyi destekliyorlar, sadece daha ucuzlar. İnanılmaz bir oyun bilgisayarı ya da ev sineması için tasarlanmış işlemcileri olmasa da bu yeni kuşak AMD Soket 754 ve SiS 760GX anakartlarla geriye kalan bütün işlerinizi halledebilirsiniz.

9 Nisan 2005
Asus A8N-SLI Premium: SLI'yı Yazılımla Kontrol Edebiliyor
Asus A8N-SLI anakartın Premium sürümü, kasayı açmanıza gerek kalmadan SLI desteğinin yazılımla açılıp kapatılmasına izin veriyor. Bu yeni özellik bazı kullanıcıların SLI ile yaşadığı sorunlara çözüm olacak mı?

31 Mart 2005
SiS Yarışa Katılıyor: Athlon 64 İçin SiS 756 PCI Express Yongaseti
NVIDIA ve VIA'nın arkasından Sis de Athlon 64ler için PCI Express yongaseti sunuyor. 756, en yeni özellikleri iyi bir fiyata sağlıyor fakat bu zorlu rekabet ortamında ayakta kalabilmek için bu yeterli mi?

21 Mart 2005
Pazar Araştırması, Bölüm 2: Altı Pahalı Pentium 4 LGA775 Anakart
Soket 775 karşılaştırma yazımızın ikinci bölümünde, Asus, Intel, Gigabyte ve MSI tarafından üretilen pahalı anakartları inceliyoruz. Ne yazık ki her şey toz pembe değil.

27 Şubat 2005
Pazar Araştırması, Bölüm 1: En Son Pentium 4 Anakartları Karşılaştırması
Ufukta daha hızlı işlemciler görünmeye başladığı şu günlerde Intel SpeedStep ile ısınma sorunlarının hakkından gelmeye çalışıyor. Bir yandan da DDR2 bellekler git gide daha alınabilir fiyatlara iniyor ve anakartlar ise artık altı aydır piyasadalar. Artık büyük bir karşılaştırma deneyi yapmamızın zamanı gelmiş, pazardaki liderleri zorlayan diğer markaların yedi farklı modelini inceledik.

9 Şubat 2005
VIA, P4 Güncelleme İşi İçin PCIe/AGP PT880 Pro Yongasetiyle Silahlanıyor
Uzun zamandır beklenen PT880 Pro yongaseti en sonunda elimize ulaştı. Bu yongasetinin en önemli özelliği PCI Express ve AGP 8X görüntü arayüzlerini aynı anda desteklemesi. Bakalım PT880 Pro, Intel'in 915P'si karşısında ne yapacak.

27 Ocak 2005
Nihayet Hazır: Dokuz Soket 939 Athlon64 Anakart!
Pek çok kullanıcıyı sınırlı sayıda seçeneğe zorunlu bırakan aylardan sonra nihayet pek çok üretici Soket 939 trenine atlıyor. Yeni mimari yüksek başarım ve hatta ileride gelecek olan çift çekirdekli Athlon'lara da destek sunuyor. En son çıkan ve hem AGP hem de PCI Express kullanan dokuz modeli inceledik.

6 Ocak 2005
Abit Fatal1ty: Anakartlar daha fazlasını sunuyor
Üst seviye birçok bilgisayar kullanıcısı ve oyunsever, Abit Fatal1ty serisinin güç ve hızaşırtma yeteneği konusunda yeni bir çığır açacağının beklentisi içerisinde. Bu serinin 925XE yongaseti tabanlı olan ilk anakartı AA8XE'yi inceledik.​
 

Şuanda Bu Konuyu Görüntüleyenler (Kayıtlı: 0, Misafir: 1)

Üst