sohbet odaları

Anne Sütü Mucizedir...

Aleyna

Gümüş Üye
Katılım
13 Ekim 2014
Mesajlar
5,596
Puanları
63
Tepkime puanı
131İki çocuk annesi, hala emziren bir kadın olan Mallory Smothers öyle bir deneye imza atıyor ki anne sütünün yapabildikleri insanı hayretler içinde bırakmaya yetiyor.

Tesadüfen ortaya çıkan şaşırtıcı bir deneyMallory Smothers, bir akşam bebeğini uyutmadan önce fazla anne sütünü sağıp bir pakete koyuyor, ardından bebeğini her zamanki gibi emziriyor. Anne, bebeğini kucağında tutarken ise huysuzlandığını ve sık sık hapşırdığını görüp hastalanmak üzere olduğunu fark ediyor.

Ertesi sabah yeniden sütünü sağan anne dünden kalan anne sütüne bakınca ise şaşkına dönüyor.

Sol taraftaki süt bebek hasta olmadan önce, sağ taraftaki bebek hastalanmaya başladıktan sonra sağılan anne sütüZira aralarında bir günden az bir süre olan bu iki anne sütünün görünümü birbirinden çok farklı.

İlk gece bebek henüz anneyi emmeden önce sağılan süt bembeyazken bebek hastalanıp anneyi emdikten sonra vücudun ürettiği süt sarı renkte, hem miktar hem de renk olarak çok yoğun.

Peki bu ne anlama geliyor?Annenin bu fotoğrafla birlikte Facebook'ta paylaştığı iletisi ise viral oluyor. Mallory'nin de paylaşımında bahsettiği araştırmaya göre bebek hastalandığında salgıladığı tükürükler memeden annenin vücuduna geçiyor ve bizi her zaman şaşırtmayı başaran insan vücudu bebekte bir şeylerin yanlış gittiğini anlıyor. Böylece anne sütü bebeğin iyileşmesine yardımcı olacak antikorlar ve lökositlerle dolu bir şekilde yeniden üretiliyor. Yani anne sütünün içeriği bebeğin ihtiyaçları doğrultusunda değişiyor ve onun bağışıklığını güçlendirecek şekilde şekilleniyor.

Aynı durum anne hastalandığında da geçerli. Bu örnekte ise anne sütü bebeğe aynı hastalığa karşı bağışıklık oluşturacak şekilde antikor açısından zengin hale geliyor.

Aynı anneden iki farklı zamanda çıkan sütün renk ve yoğunluk açısından birbirinden çok farklı olmasının sebebi de tam olarak bu aslında.

 

Fındık Kurdu

Altın üye
Katılım
3 Temmuz 2014
Mesajlar
11,513
Puanları
63
Konum
Gaziantep
Tepkime puanı
420
Ay hakkaten oyle. Kuzenimin minisi erken dogdu hatta bayaa bi hastanede durdu yasamaz dediler sonra annesi asiri guzel bakti sutunu sabah ogle aksamdan daha fazla verdi, kiz simdi oyle guzel ki. Aman masallah diyim
 

Şuanda Bu Konuyu Görüntüleyenler (Kayıtlı: 0, Misafir: 1)

Üst