Apple'dan yeni 16 inç MacBook Pro

yaSmin

Yönetici
Super Moderator
Katılım
Nisan 16, 2019
Mesajlar
3,320
Puanları
93
Yaş
117
Konum
İstanbul
Tepkime puanı
981
Apple geliştiriciler, fotoğrafçılar, film yapımcıları, bilim insanları, müzik prodüktörleri gibi iş profesyonelleri için tasarlanan dizüstü bilgisayarı 16 inç MacBook Pro'yu tanıttı.
Apple'ın tanıttığı yeni MacBook Pro; 16 inç Retina Ekran, en yeni 8 çekirdekli işlemciler, 64 GB'a kadar bellek, 8 GB'a kadar VRAM'e sahip yeni nesil grafik işlemcisi ve yeni gelişmiş termal tasarımı sayesinde şimdiye kadar üretilen en güçlü MacBook Pro olma özelliğini taşıyor.

Daha konforlu bir his veren tuşlar için yeniden tasarlanan makas tipi mekanizmaya ve 1 mm hareket mesafesine sahip yeni Magic Keyboard ile birlikte gelen 16 inç MacBook Pro aynı zamanda altı hoparlörlü ses sistemi, daha uzun pil ömrü, Touch Bar, Touch ID, Force Touch trackpad ve Apple T2 Security Chip'e sahip.
ŞİMDİYE KADARKİ EN BÜYÜK RETİNA DİZÜSTÜ BİLGİSAYAR EKRANI
MacBook Pro'nun 500 nit, P3 geniş renk yelpazesine sahip Retina 16 inç genişliğinde ekranıyla şimdiye kadar üretilen en büyük Retina dizüstü bilgisayar ekranı. 3072x1920 çözünürlüğe ve 226 ppi ile daha yüksek piksel yoğunluğuna sahip 16 inç Retina ekran, yaklaşık 6 milyon pikselin yanı sıra etkileyici bir ekran deneyimi sunuyor. Her ekran, doğru gama, beyaz nokta ve ana renk değerlerini sağlamak için fabrikada tek tek kalibre edildi.

YENİ MAGİC KEYBOARD
16 inç MacBook Pro'da 1 mm hareket mesafesi ve dengeli bir tuş hissi sunan geliştirilmiş makas tipi mekanizmanın yanı sıra duyarlı tuşlar için daha fazla potansiyel enerji depolayan Apple tasarımı lastik kubbeye sahip yeni bir Magic Keyboard yer alıyor. İnsani faktörlere ve tuş tasarımına odaklanan kapsamlı araştırmaları ve kullanıcı çalışmalarını temel alan 16 inç MacBook Pro, konforlu ve sessiz bir yazma deneyimi yaşatan bir klavyeyle geliyor. Magic Keyboard, fiziksel bir Escape tuşuna, ters döndürülmüş "T" biçiminde ok tuşlarına, Touch Bar ve Touch ID özelliklerine sahip.

GELİŞMİŞ TERMAL TASARIM
16 inç MacBook Pro'da, sistemin daha uzun süre daha yüksek güçte çalışmasını sağlamak için yeni bir termal mimari kullanılıyor. Gelişmiş fan tasarımı, genişletilmiş kanatların ve daha büyük havalandırma deliklerinin bulunduğu daha büyük bir pervaneye sahip. Böylece yüzde 28 oranında daha fazla hava dolaşımı elde ediliyor ve yüzde 35 daha büyük ısı düşürücü sayesinde geçmişe göre çok daha yüksek bir ısı dağılımı sağlanıyor. Soğutma kapasitesindeki bütün bu gelişmeler bir araya gelerek 16 inç MacBook Pro'nun yoğun iş yüklerinde bir önceki tasarıma göre 12 watt'a kadar daha fazla güç sağlamasına olanak tanıyor.

GÜÇLÜ İŞLEMCİLER VE DAHA HIZLI BELLEK
MacBook Pro müşterileri, ister kod derleme, ister çok kameralı videoları düzenleme, ister 3D animasyon oluşturma üzerinde çalışsınlar, gittikleri her yere götürebilecekleri profesyonel düzeyde işlem gücüne ihtiyaç duyuyorlar. 16 inç MacBook Pro, olağanüstü hızlı performans sunmak için dört çekirdekli 15 inç MacBook Pro'ya kıyasla 2,1 kata kadar daha hızlı performans sağlayan, 5.0 GHz'e kadar Turbo Boost hızlarına sahip en yeni 6 ve 8 çekirdekli 9. nesil işlemcilerle birlikte geliyor. CPU'larının yanı sıra ilk kez 64 GB'a varan belleği ve gelişmiş termal tasarımı sayesinde daha önce MacBook Pro'da mümkün olmayan profesyonel iş akışlarına güç veriyor.


GERÇEĞE DAHA YAKIN SES DENEYİMİ
16 inç MacBook Pro'da müzisyenlere, podcast yapımcılarına ve video gelişmiş ses deneyimini sunan, tamamen yeniden tasarlanmış altı hoparlörlü yüksek kalitede bir ses sistemi bulunuyor. Yeni Apple patentli force-canceling özellikli woofer'larda, sesi bozan istenmeyen titreşimleri azaltmak için karşılıklı ikili hoparlör sürücüleri kullanılıyor. Sonuç olarak müzik net ve doğal duyuluyor, baslar ise yarım oktav daha derine inebiliyor. Yenilenen yüksek performanslı mikrofon dizisi, tıslamayı yüzde 40 azaltıyor ve popüler profesyonel dijital mikrofonlarla yarışabilecek kapasitedeki geliştirilmiş sinyal-gürültü oranı sayesinde en kısık sesli ayrıntıları bile yakalayan net kayıtlara olanak tanıyor.

MACOS, PROFESYONELLER İÇİN TASARLADI
Koyu Mod, profesyonel içerikleri vurgularken kontrollerin Mac'in Retina ekranında arka plana çekilmesini sağlıyor. macOS Catalina'da yer alan yeni özelliklerden biri olan Sidecar, kullanıcıların iPad'den ikinci ekran veya Apple Pencil ile yüksek hassasiyete sahip tablet giriş aygıtı olarak yararlanmasına imkan veriyor. Finder'daki Galeri Görünümü sayesinde, görseller ve meta verilere kolay erişim olanağıyla macOS'teki dosyalara hızla göz atılabiliyor.

MAC PRO VE PRO DİSPLAY XDR
Apple bugün ayrıca profesyonel masaüstü bilgisayarı yeni Mac Pro'nun ve profesyonel ekranı Apple Pro Display XDR'ın da Aralık'ta piyasaya sunulacağını açıkladı. Maksimum performans, genişletme ve yapılandırılabilirlik sunacak şekilde tasarlanan Mac Pro, maksimum 28 çekirdekli iş istasyonu sınıfı Xeon işlemcilere, devasa 1.5 TB kapasitesiyle yüksek performanslı bir bellek sistemine, sekiz adet PCIe genişletme yuvasına ve dünyanın en güçlü grafik kartıyla birlikte sunulan bir grafik mimarisine sahip. Pro Display XDR; P3 geniş renk yelpazesi ve 10 bit renk derinlik, 1.600 nit maksimum parlaklık, 1.000.000:1 kontrast oranı ve süper geniş görüntüleme açısı sunan 32 inç Retina 6K ekrana sahip. 16 inç MacBook Pro, 18.299 TL'den başlayan fiyatlarla apple.com ve Apple Store uygulamasında, ilerleyen günlerde ise Apple Store'larda ve Apple Yetkili Satıcılarında satışa sunulacak.
hürriyet
 

Oggy

Yönetici
Moderator
Katılım
Ekim 11, 2013
Mesajlar
10,111
Puanları
93
Konum
Borçlar Hukuku
Tepkime puanı
3,756
almanyadan gelen akrabalar macbook pro getirsin diye beklerdik, almanya biminden 25 cente alınmış çikolata getirirlerdi............
 
Üst