sohbet odaları

Ashford Kalesi | İrlanda

Çavla n

Bronz Üye
Katılım
5 Şubat 2018
Mesajlar
4,091
Puanları
93
Tepkime puanı
1,297

Ashford Castle Hotel adındaki bu kale görünümlü otel İrlanda da bulunuyor. Ashford Kalesi olarak da bilinen bu otel 800 yıllık bir tarihe geçmişe sahip. Kale Kral V.George, Kraliçe May, Prens Edward ve Sir William Wilde gibi birçok önemli kişiye ev sahipliği yapmış.

Ashford Kalesi’nin büyüleyen odaları
Ashford Kalesi’nde konaklayabilmek için 83 tane oda bulunuyor. Her biri geleneksel tarzda döşenmiş odalar sizleri zamanda yolculuğa çıkarıyor. Antika mobilyalar, halılar, eşyalar ile muhteşem bir atmosfere sahip. Otelin oda tiplerine yakından bakacak olursak: Corrib Odaları, Göl Manzaralı Corrib Odaları, Deluxe Odaları, Göl Manzaralı Deluxe Odaları, Junior Staterooms, Staterooms, Kennedy Suite, Reagan Presidential Suite, Deluxe Queen Family Rooms ve Hideaway Cottage gibi oda tipleri bulunuyor.

Odalarının her birinde lüks bir yatak ve antika eşyalar yer alıyor. Ayrıca odalar çok geniştir. Müşteriler odaların içinde rahat rahat hareket edebilirler. Yatakların üzerinde Mısır pamuğundan yapılma nevresim takımlar bulunuyor. Dünya üzerinde üretilen en kaliteli pamuk türü olarak biliniyor. Ayrıca güvenlik amaçlı her odada elektronik kasa da yer alıyor.

Ashford Kalesi’nin zindanın da lezzetli bir yemek…
Dramatik bir atmosferin içinde yemek yemek çok farklı bir deneyim yaşatacak. Ashford Kalesi’nin zindanına bir restoran yapılmış. Merak etmeyin burası pis, karanlık ve farelerin gezdiği bir zindan değil. Gayet lüks bir şekilde dekore edilmiş müşterilerin farklı bir deneyimler tadabileceği türden bir restoran. Akşam 18.00 – 21.30 saatleri arasında hizmet veriyor.
Kalenin alt katında yer alan bu restoranda, tarihi kavisli taş tavanın altında geleneksel İrlanda mutfağının en lezzetli yemeklerini tadabilirsiniz.

İrlanda’da gezilecek yerler arasında birinci sırada
İrlanda’da gezilecek yerler arasında bulunan Ashford Kalesi, muhteşem bir yapıdır. Orta Çağ zamanında bir kale olarak inşa edilen Ashford Kalesi, günümüzde 5 yıldızlı bir otel olarak hizmet veriyor. 1850’li yıllardan itibaren Guinnes ailesinin mülküdür. Zaman içerisinde bu Orta Çağ kalesi genişletilmiş ve saray gibi bir görünüme kavuşturuşmuş. Gelen ziyaretçilere çok farklı bir konaklama deneyimi yaşatıyor.


Kaynak: yoldasın
 

Şuanda Bu Konuyu Görüntüleyenler (Kayıtlı: 0, Misafir: 11)

Üst