sohbet odaları

Atatürk'ün El Yazısı ile "Ne Mutlu Türküm Diyene"

aRMiNa

Elmas Üye
Katılım
10 Nisan 2011
Mesajlar
43,151
Puanları
38
Yaş
39
Tepkime puanı
10

Ata'mızdan Anlamlı Bir Yazı !Atatürk'ün Elyazısıyla Ne Mutlu TÜRK'ÜM Diyene
 

Gourcuff

Kayıtlı Üye
Katılım
6 Temmuz 2015
Mesajlar
468
Puanları
16
Yaş
34
Tepkime puanı
0
imzasını bile milyonlar dövme olarak vucudlarında taşır.yaşa Mustafa Kemal paşa
 

merdümgiriz

Kayıtlı Üye
Katılım
20 Haziran 2016
Mesajlar
152
Puanları
16
Yaş
97
Tepkime puanı
0
Lafa söze gelince müslümanlara ve İslamiyete ırkçılık yapan, kafa kesenler olarak iftira atan bir takım sol guruplar, nasıl oluyor da yıllardır bu ülkede yaşayan Türk olmayanlara ne mutlu Türküm dedirtmeye çalışabiliyor?

Bir insana körü körüne bağlı olmaya çalışırsanız kusurunu göremezsiniz. Bu ülkede yıllardır Kürtlere, Ermenilere, Rumlara, Araplara Türküm dedirtilmeye çalışılıyor ve farkında olmadan bu insanların bizlere hasımlık beslemelerine sebep olunuyor.

Lafa söze gelince de beğenmeyen bu ülkeden çıksın gitsin, bu ülkede yaşayan herkes Türktür deniyor. Ya arkadaş, bu ne mantık? Türklük bir ideoloji midir? Türklük sonradan tercih edilebilen bir seçim midir? Adam Kürt ise bunu sen nasıl değiştirebilirsin?

Öyle yada böyle kabul edilecek bu. Ne mutlu Türküm diyene sözü mantıksızdır. Kimseye bu sözü zorla söyletmeye hakkın yoktur. Ben bir Türk olarak bugüne kadar hiçbir Kürtten, Ermeniden, Rumdan veya Araptan böyle bir şey beklemedim. Bu mümkün değil. Ayrıca Türk olduğum konusunda o kadar rahatım ki, her önüme gelen ortamda bunu söyleme ihtiyacı duymuyorum nedense. Aksine bunu söyleme ihtiyacı duyan kişiden şüphe ederim. Bir rahatsızlığı, bir sıkıntısı var ki sürekli bunu dile getirmeye çalışıyor. Zengin olan adam her yerde zenginim diyorsa o adamdan şüphe edeceksin. Bir bozukluk vardır o adamda. Ya karakterinde bir sorun vardır, ya parasını kaybetme korkusu vardır, ya da zengin değildir. Ayrıca gerçekten zengin olan adam ne mutlu zenginim diyene demez. Bunu fakir olan söyler.

Türkler bir imkansızı başarır, diğer milletler tarafından imrenilerek bakılırsa "ne mutlu türklere" gibi yorumlar yapmaları çok normal. Bu başarı onlara nasip oldu. Fakat ben zaten Türk iken ne mutlu Türküm diyene demek mantıksızlığın daniskası.

Bu mantıksızlığı idrak edemeyip, düşünmeyip, körü körüne bağlılıktan yola çıkarak insanlara siyasi hakaretler edilmesi de ayrı bir komedi açısı. Faşistliğin, kafatasçılığın dibine vurmuşken bunu reddetmeleri, fark edememeleri durumu bile içler acısı.

Yahu, Türkçülük akımının fikir babalarından birinin Kürt olması, Kürtçülük akımı çıkaranların Ermeni olması size bölünme planlarının ne kadar eski olduğuna dair bir mesaj vermiyor mu? Bu kadar mı körlük olur.
 

silistre

Bronz Üye
Katılım
5 Mart 2016
Mesajlar
2,243
Puanları
36
Yaş
48
Tepkime puanı
0
Kimse kimseye zorla sen Türksün demiyor.
Mesele Türk doğup doğmamak da değil, öyle olsaydı ''ne mutlu Türk olana'' denirdi.
Nasık ki,
Fransa'da yaşayan halka Fransız dendiği, Almanya'da yaşayana Alman, İlgiltere'de yaşayana İngiliz, Türkiye'de yaşayana da Türk denir meselesidir.
 

silistre

Bronz Üye
Katılım
5 Mart 2016
Mesajlar
2,243
Puanları
36
Yaş
48
Tepkime puanı
0
Alman isminden kimse rahatsız olmuyor, İngiliz'den, fransız'dan, İtalyan'dan, İspanyol'dan... Varsa yoksa ''Türk Milleti demiyeceksin'' safız ya!
 

Rigor Mortis

Gümüş Üye
Katılım
4 Ocak 2017
Mesajlar
7,961
Puanları
63
Tepkime puanı
285
Güzelmiş.. :)
Bu eski el yazılarında r harfini baya değişik yapıyorlar. Biz ilk okulda böyle öğrenmedik.
 

Şuanda Bu Konuyu Görüntüleyenler (Kayıtlı: 0, Misafir: 4)

Üst