Ayrılık sonrası pişman olmanızın en yaygın 5 nedeni

Lefty

Yönetici
Board Admin
Mesajlar
29,446
Puanları
293
Tepkime puanı
22,755
Bir ayrılık yaşarken pişman olabileceğiniz pek çok şey vardır çünkü çok büyük bir acı veya duygusal çalkantı içindeyken iyi hissetmek ya da öyle davranmak zor olabilir. İşte insanların ayrılıktan sonra pişman olduğu 5 şey...

1- KÖTÜ GİDİŞATI GÖRMENİZE RAĞMEN BEKLEMEK
Uzun zaman önce ayrılmanın daha iyi olacağını bilmek ve sizin için sağlıklı olmayan bir kişi ya da ilişkiden kopamamak ayrılık sonrası pişmanlık yaratabilir. Çünkü bu zamanınızı boşa harcadığınız hissiyatına sebep olur.

2- "DEVAM ETSEYDİK NASIL OLURDU?" DİYE DÜŞÜNMEK
Bazen bir ilişkinin ne yöne gideceğini görmeden ayrılık yaşanabilir. İşte böyle durumlarda ilişkiyi düzeltmeye çabalamamak ve gidişatı görememek pişmanlık yaratabilir.

3- KENDİ DEĞERLERİNİZİ İHLAL EDECEK DAVRANIŞLARDA BULUNMAK
İlişkide kendi değerlerinizi korumak ve onlara uygun davranmak önemlidir. Örnek vermek gerekirse; sadakata değer verdiğiniz halde partnerinizi aldattıysanız ve ilişkiniz bu sebeple bittiyse pişman olabilirsiniz.

4- BAŞKALARINI İNCİTMEK
Bazen bir ayrılığın duygusal acısını yaşarken ailenize ya da arkadaşlarınıza zarar vermiş olabilirsiniz. Ayrılığınız sırasında dolaylı olarak zarar gören sevdiklerinizin kırılması, pişmanlık hissetmenize sebep olabilir.

5- KENDİNİZE OLAN SAYGINIZI KAYBETMEK
İlişkinizi sürdürmek için kendi ahlak ve ettiğinizden taviz verdiğinizde kendinize olan saygınızı yitirebilirsiniz. Bu da size iyi gelmeyen ilişkiniz bittiğinde pişman olmanıza neden olabilir.

Kaynak 

Lefty

Yönetici
Board Admin
Mesajlar
29,446
Puanları
293
Tepkime puanı
22,755
Dejenere olmuş bir ilişki artık sağlıklı şekilde yürütülemez ve şayet acı çekilecekse ilişki sırasında özenli olmak, tamiri mümkün olmayan hasarlar vermemek gerekiyor.

Kimse hayatını çekilmez bir insanla sürdürmez ve tartışmak ile kavga etmek arasındaki o ince çizgiyi ayırt etmek gerekiyor. Saygının olmadığı yerde sevgi de varlık gösteremez.

Ayrılık aşamasına gelindikten sonra pişman olup tekrar barışmak da ilişkide güven sorunu yaratacaktır çünkü yaşanan olumsuzluklar nedeni ile ne karşı tarafın duygularından ne de davranışlarından emin olamayabilirsiniz.

Kişi şayet vicdan azabı çekiyorsa ayrılık sonrası daha çok pişmanlık yaşayabiliyor ve özellikle kendi hatası ise üzüntüsü artıyor.

İlişkilerde özenli olup şayet bitecekse bile medeni şekilde ayrılmayı öğrenmek gerekiyor yoksa pişman olunsa da geri dönüşü olmayacaktır.
 

Serçe

Üye
Mesajlar
25,362
Puanları
188
Tepkime puanı
14,142
Bilimsel olarak çok kolay gibi görünsede kalp bağlandığı ve emek harcadığı kişiden kolay vazgeçmez geçse bile derin izler kalır maalesef bazen herşeyin açıklaması olamıyor..
 

Karma

Elmas Üye
Mesajlar
26,339
Puanları
353
Tepkime puanı
1,779
bokunu çıkarmadan ayrılın
saygı önemli
 

Karma

Elmas Üye
Mesajlar
26,339
Puanları
353
Tepkime puanı
1,779
pişmansanız
uzatmayın barışın ya
 

Nyctophilia

Altın Üye
Mesajlar
11,165
Puanları
293
Tepkime puanı
7,181
6- Muhtemel bir kişilik bozukluğuna sahip olmanız.

İlkokul çocuğu gibi düşünün.
Yanan sobaya dokununca elinizi çekersiniz,zarar verdiğini öğrenirsiniz.
Hala dokunmaya calismaniza normal bi kılıf aramayın; Normal değil çünkü.
Sana zarar verenden, aynı ortamda olunca hissel olak göğsünü daraltandan uzak dur.
Bunun bi "acabasi " olmamalı.
 

Lefty

Yönetici
Board Admin
Mesajlar
29,446
Puanları
293
Tepkime puanı
22,755
Pişmanlık yaşatacak eylem ve sözlerden uzak durmak gerekiyor ayrıca bitmesi gerekiyorsa da kabullenmek en doğrusu olacaktır çünkü olmayacak bir ilişkiyi yürütme çabası hem sağlığınızdan eder hem de zaman kaybettirir.
 

lefebvre

antikkahraman
Üye
Mesajlar
27,441
Puanları
354
Tepkime puanı
12,501
sık kafali bir adam/kadın olduğunuz icin
 
Üst Alt