sohbet odaları

Aziziye Tabyası'nda mayolu fotoğraf çektiren kadına gözaltı

VERA

Gümüş Üye
Erzurum'da, Aziziye Tabyası'nda, mayolu fotoğraf çektiren ve sosyal medyada paylaşan K.G., tepkiler üzerine, polis ekiplerince gözaltına alındı.

Osmanlı- Rus savaşında, Erzurumluların destansı savunma verdikleri Aziziye Tabyası’nda mayolu fotoğraf çektiren K.G., sosyal medyadaki hesaplarından paylaştı.

Sosyal medyada ve bazı internet sitelerinde fotoğraflara yönelik tepki üzerine Emniyet Müdürlüğü Asayiş Şube Müdürlüğü Ahlak Büro Amirliği görevlileri K.G.'yi gözaltına aldı. Emniyette ifadesi alınan K.G. ardından, serbest bırakıldı.

EMNİYET'TEN AÇIKLAMA

Konuyla ilgili Emniyet Müdürlüğü’nden yapılan yazılı açıklamada şu ifadelere yer verildi:

"'Nene Hatun'un kemiklerini sızlatmayın' başlıklı sosyal medya haberi ile ilgili olarak Asayiş Şube Müdürlüğü Ahlak Büro Amirliği görevlilerince yapılan araştırmalar neticesinde fotoğraftaki uygunsuz görüntülerin K.G. isimli şahsa ait olduğu tespit edilmiştir. Adli makamlarla yapılan görüşmeler sonrasında yakalanarak gözaltına alınan şahıs hakkında gerekli yasal işlemler yapıldıktan sonra serbest kalmıştır."

(İHA)

Mynet.​

Türk

Altın üye
Erzurum gibi yerde yapılır mı bu ? İyi kadın sağmış

Alaz

Gümüş Üye
Hele dadaş hoşmusan dolumusan boşmusan ayakların yan basir yoksa sen sarhoşmusan?
-delirmiş olmalı.

karamuratbenim

Bronz Üye
erzurum kadar boş beleş kuru milliyetçilik ve dini yobazlık yapan başka bi memleket var mıdır acaba?

lafa gelince "elhamdüllillah müslümanız" derler, ramazan ayında oruç tutmayan gördüler mi dayak atarlar; ama palandöken'de arabaların içinde yemedikleri bok yoktur.

çok müslümanlar, elhamdülillah.
nene hatun mezarında ters dönmüştür kesin.

mülkî islam'ın kilidi erzurum diye dolaşırlar ama zinadan da geri kalmazlar.
ulan cüzdanımı düşürmüşüm geçen ay, sağ olsun hangi dindar erzurumlu kardeşime denk geldiyse artık, içini boşaltıp karakola vermişler.

çook müslümanlar çoookkkk.

şu foto için de tepki göstererek, islam adına büyük zafer kazanmışlardır kesin.

Türk

Altın üye
erzurum kadar boş beleş kuru milliyetçilik ve dini yobazlık yapan başka bi memleket var mıdır acaba?

lafa gelince "elhamdüllillah müslümanız" derler, ramazan ayında oruç tutmayan gördüler mi dayak atarlar; ama palandöken'de arabaların içinde yemedikleri bok yoktur.

çok müslümanlar, elhamdülillah.
nene hatun mezarında ters dönmüştür kesin.

mülkî islam'ın kilidi erzurum diye dolaşırlar ama zinadan da geri kalmazlar.
ulan cüzdanımı düşürmüşüm geçen ay, sağ olsun hangi dindar erzurumlu kardeşime denk geldiyse artık, içini boşaltıp karakola vermişler.

çook müslümanlar çoookkkk.

şu foto için de tepki göstererek, islam adına büyük zafer kazanmışlardır kesin.
Trabzonun da kuru Milliyetçiliğini ekleyebiliriz bu listeye.

Ramazanda oruç tutmayanı döverler iftarlarını açtıktan sonra soluğu çömlekçilerde alır olgalarla düşüp kalkarlar.

Sorsan onlardan iyi Müslüman ve Milliyetçi yok.

Dolunay

Prenses Üye
Sıradaki il neresi çorum yozgat??
Ortada bir yanlış var değerlere yanlış
Konu islama oruca olgaya nasıl geliyor??

karamuratbenim

Bronz Üye
Sıradaki il neresi çorum yozgat??
Ortada bir yanlış var değerlere yanlış
Konu islama oruca olgaya nasıl geliyor??
hangi değerlere?
tarihi bir mekanda, handa, hamamda, sarayda, kalede, şatoda böyle fotoğraf çektirmek yasak diye bir genel geçer kural mı var?

yazılı olmayan ama manevi olarak belki ayıplanacak bir durum elbette var. ama gözaltına alıp yasal işlem başlatmak neyin nesi?

tepki gösteren kim? erzurumlular değil mi?
ben de erzurum'da yaşadığıma göre ve ne bok olduklarını da çok iyi bildiğime göre buna tepki göstereceklerine kendilerine baksın minavlinde yorumladım.

yani aradaki çıkarımları ve düşünsel bağlantıları yapamıyorsanız bedava sembolik mantık, klasik mantık dersleri verebilirim.

esekherif

Bronz Üye
Anadolu insanını insanını aşağılayan böyle bık bık olura olmaza konuşan adamları tokat manyağı yapasım geliyor.

Zeytin

Özel Üye
Her yörenin kendine özgü bazı gelenekleri, öğretileri, yaşam tarzları vardır. Kimseyi böyleler diye cahil, kendini bilmez, yobaz diye niteleyemeyiz. Kendisine uymayan kültüre sahip insanların yaşadığı ortamlarda da insan biraz ona göre davransa çok bir sey kaybettmez diye düşünüyorum. Bu hanım ablamız da o mekanda neden mayolu fotograf cektirmiş anlamıs degilim. Daha usturuplu bir kıyafet ile cektirse sosyal medyada daha mı az like alacaktı acaba? Bence oldukça da nahoş bir görüntü olusmus. Ha bu gözaltına alınmasını gerektirir mi hayır elbette gerektirmez bu da ayrı bir konu.

velevki

Bronz Üye
İslami değerlerleri konu alan bir haberi milliyetçiliğe nasıl getiriyorsunuz.nasıl bir tartışma anlayişidir bu!?

Son düzenleme:

Dolunay

Prenses Üye
Bekledigim hareketler
Şaşırdım mı ??
Hayır:)
Çok dellenmissin kara murat atını sağa çek soluklan
Argo butonunu kullan bide

Moses

Bronz Üye
sosyal medya iyice kafayı yedirdi insanlara yemin ederim, bu kadını takip edin yakında vurur parayı ya da kadını da vurabilirler gerçi :D.

velevki

Bronz Üye
hanımlaaarrr, hanımlar!

sanırım ilkokulda türkçe kitaplarındaki hikayelerin sonunda yer alan "okuduğumuzu anladık mı, cevap verelim kısımları sizin zamanınızda yoktu.

çok merak ediyorum acaba benim milli değerlerin hangisiyle dalga geçmişim ya da hangi cümlemde dalga geçmişim, bi' zahmet gösteriverin?

kadının yaptığı şey doğru değil, şahsen ben de zaten tasvip etmiyorum. edemem de.
yalnız olaya ben teknik açıdan bakarım.

haber ne: tabyalarda kadının birisi erotik pozlar vermek suretiyle foto çektirmiş
tepki gösteren kim: erzurumlular ve türevleri

olay bu.

peki bu karamuratbenim ne demiş:

gardaş, ambu erzurumlular neye tepki gösterirki. bu dıllolar zaten her halti yiyirler. dagda arabaların içinde garı gız götirirler, içgi de içirler, zina da yapirler, fitne desen gırla. neye tepki gösterirler? her poki yiyirler zaten. ambu foto mu ahlaklarını bozmuş.

daha da açık yazayım mı? (bak şiveli de yazdım haaa anlayasanız diye)

sana gelince.

hangi cümlemde aşağılamışım bi göster hele?
sen mi beni tokat manyağı yapacaksın?
sen anca WP gruplarında cahil cühela bilgi birikimlerinle insanları kandırırsın aslan parçası.

bosna'da erbakan'ın kurduğu silah fabrikasını tayyip kurdu diyen adamdan mı korkacağız.
ezberlediğin 3 5 kelimeyle bana fiyaka yapma.
işine bak.

nikcini eşek değil de cahilherif yaparsan isabet olur.
Beyefendi, önce ivedilikle hitap etmeyi öğrenin!
İkincisi, şahsınıza değil genel konuştum.
Bundan sonra "hanimlaaaar"değil de velevki hanim diye hitap ederdeniz muhattap olurum.
Saygılar

Son düzenleme:

Dolunay

Prenses Üye
Yönetim nerde ???

X

Yönetici
Proje Sorumlusu
Daha ne kadar terbiyesizleseceksiniz diye bekliyorum. Ahlaksizlik bedava nasilsa.

Run

Özel Üye
2007 yılında Aziziye de 8 kişi tutuklanıp 75 kişinin takipsizlik aldığı "tecavüz" olayında neredeydi bu halk. 15 yaşındaki kıza tecavüz edilirken hiç birinin sesi çıkmadı. Her türlü yobazlık var, insanlara saygı denen şey yok. Sözde dindar müslüman tayfa, insanın midesi bulanıyor samimiyetsizlik karşısında.

Nihilist

Bronz Üye
Tamam da konunun Erzurum halkı ile alakası nedir onu anlamadım. Haberde Erzurum halkı kadını yakaladı emniyete teslim etti gibi bir ibare de yok.
Erzurum halkı bu olayda tam olarak ne gibi rol üstleniyor?

Metin

Bronz Üye
Arkadaşlar yapacağınız yorumlarda, Lütfen biraz daha dikkat olup karşınızdaki insanları aşağılamadan ve hakaret etmeden yorumlarınız yapın, Yapılan yorumlar konu ile hiç alakasız olan yorumlardır, birbinize kırıcı küfür argo tabir'lerle hitap ederek bir yere gelemesseniz ve daha da ahlaksızlaşırsınız, yapılan gereksiz yorumlar silinmiştir. hakaret edecek yorumlar olursa, bu şahıslar ceza'i işlem alacaktır. kendinize nasil davranmasını istiyorsanız karşınızdakinede bu şekilde davranın.

Hayırlı IF'ler.

W

Ayin Üyesi
Ayin Üyesi
Hayirli ifler yonetici kardes...

Lena

Gümüş Üye
Tamam da konunun Erzurum halkı ile alakası nedir onu anlamadım. Haberde Erzurum halkı kadını yakaladı emniyete teslim etti gibi bir ibare de yok.
Erzurum halkı bu olayda tam olarak ne gibi rol üstleniyor?
Ben de anlamadım.

Herkesi aynı kalıp içerisine sokmaya öyle meraklısınız ki,birkaç duyduğunuz gördüğünüz şeyi bütün halka mal edince çok mu bilgili zeki görünüyorsunuz oradan?? Buradan pek öyle görünmüyor da, haberiniz olsun.

Şuanda Bu Konuyu Görüntüleyenler (Kayıtlı: 0, Misafir: 3)