sohbet odaları

Bakan Arslan: Bahçeli hep önümüzü açtı

redyellow

Bronz Üye
Katılım
30 Temmuz 2015
Mesajlar
3,026
Puanları
38
Yaş
60
Tepkime puanı
20


Bakan Arslan: Bahçeli hep önümüzü açtı

Ulaştırma Denizcilik ve Haberleşme Bakanı Ahmet Arslan, Kars öğretmenevinde “evet” etkinliğine katıldı.

Toplantıda yaptığı konuşmada, Devlet Bahçeli’nin 2002 yılında erken seçim kararı alarak AKP’nin önünü açtığını söyledi.

KAYNAK
 

Eru

Platin Üye
Katılım
1 Mayıs 2014
Mesajlar
12,757
Puanları
93
Tepkime puanı
814
:D:karakedi::T:
 

No Pasaran

Özel Üye
Katılım
27 Mart 2013
Mesajlar
5,375
Puanları
93
Yaş
31
Tepkime puanı
1,024
Toplumsal muhalefetin kendi güdümünde olduğu bir parti tarafından sönümlendirilmesi AKP için hayati önem taşıyor. Evet, MHP'nin temel işlevlerinden birisi ara sıra muhalefet sesini yükseltip sonucunda AKP lehine dönüştürmesidir. Düşünsenize bunun olmadığını... Muhalefet sokakta toplanırsa ve alanlara çıkarsa bu yeni Gezi direnişlerinin önünü açar. O nedenle AKP kendi çizgisinde olmayan bir muhalefet partisi olmadan ya-pa-maz.

Basit bir Google taraması ile her iki liderin geçmişte birbirlerine sarf ettiği sözleri gördüğünüzde insan "nasıl bir mide bunları yanyana getiriyor" diye sormadan edemiyor... Düne kadar birbirlerine "şerefsiz", "alçak", "namussuz" gibi söylemleri yükseltenler çokça defa "memleket çıkarı" adı altında bir araya gelebiliyor. Ama tabi yerseniz. AKP'nin en zorlandığı kritik başlıklarda her daim can simidi olmuştur. Meclis Başkanlığı seçimi, koalisyon görüşmeleri, Abdullah Gül'e cumhurbaşkanlığında önünün açılması, Gezi direnişi, 4+4+4 düzenlemesi, 1 mayıs tartışmaları ve bugün başkanlık sistemi tartışmaları... Eklenebilecek başka hususlar da mevcut.

Kürsüde hamasi nutuklar çeken Bahçeli, konu Meclis'te oy kullanmaya gelince pek çabuk fikir değiştiriyor. Ancak yedek lastikten beklenen görev de bu olsa gerek.
 

başka

.- .-. .. ..-.
Bronz Üye
Katılım
13 Ekim 2016
Mesajlar
1,561
Puanları
38
Yaş
70
Tepkime puanı
2
Kendisiyle çok ortak dostumuz var. Siyaset meydanında kirlenmemiş ender kişiliklerden bir tanesidir. Geçenlerde başkan yardımcılığı hakkında söyledikleri çok hoşuma gitti. Tebrik ederim.
 

Şuanda Bu Konuyu Görüntüleyenler (Kayıtlı: 0, Misafir: 3)

Üst