sohbet odaları

Bebeklerin alt değişiminde püf noktalar

Jasmine

Sonra tanrı bir kadın yarattı, acılardan.
Bronz Üye
Katılım
6 Ekim 2014
Mesajlar
2,699
Puanları
36
Yaş
23
Tepkime puanı
0
Bebeğinizin cilt sağlığı, rahatlığı ve huzuru için, altının temiz ve kuru olması çok önemlidir.
İdrar ve dışkının ciltle teması gibi sebepler, hassas bebek cildinin tahriş olmasına neden olabilir.Bunu önlemek için temizlikte alerji yapmayan, bebeklere uygun ürünlerin kullanılmasına dikkat edilmelidir. Bebeğinizin alt temizliği için, bebek bakımında uzman marka MOLFİX ’in önerileri şu başlıklar altında toplanmıştır;
* Bebeğinizin altını değiştirmeden önce ellerinizi iyice yıkayıp temiz olduğundan emin olmalısınız.
* Bebeğinizi yumuşak bir yere yatırın ve düşmemesi için gözünüzü bebeğinizden ayırmayın. Bebekler çok hareketli olabildikleri için bazen en ufak bir dalgınlığınız istemediğiniz bir durumla karşılaşmanıza neden olabilir.
* 'Bebeğinizin altını açıp, bir elinizle de bebeğinizi ayak bileklerinden kaldırın ve kirli bezi bebeğinizin poposundan alın.'
* Kirli bezi top haline getirdikten sonra Molfix’in sağlam cırt cırt bantlarını bezin iki tarafına bantlayıp, bezin açılmasını engelleyebilirsiniz. Kirli bezi, yanınıza aldığınız çöp torbanıza atın.
* Bebeğinizin cildini Molfix ıslak havlu ile temizleyin. Molfix ıslak havlular alkolsüz olup bebeğinizin cildini tahriş etmez. Özellikle yenidoğan bebeklere özel, parfümsüz olarak üretilmiş Molfix Sensitive ıslak havluyu kullanmanızı tavsiye ederiz.
* Bebeğinizin cildini temizledikten sonra bir süre hava alması için bekleyin. Daha sonra bebeğinizin cildini kurulayın.
* Temiz bir Molfix bez alıp, yine bebeğinizi ayak bileklerinden kaldırıp bezi altına serin. Bu arada bebeğinizin çok hareket etmemesi için eline bir adet temiz Molfix bez verebilirsiniz. Bebeğiniz Molfix bezlerin üzerinde bulunan sevimli çizgi film karakterleri ile keyifli zaman geçirirken; sizde kolayca bebeğinizin altını değiştirebilirsiniz.
* Kız çocukların genital bölge temizliğine özellikle dikkat edilmeli, bölge önden arkaya doğru temizlenmelidir.
* Erkek bebeğinizin altını temizlerken, bezi açtıktan sonra, bebeğinizin penisini bir bez parçası ile kapatın, Erkek bebekler altları açıldıktan sonra idrar yapma eğilimi gösterirler ki bu da etrafın kirlenmesine neden olabilir.

PİŞİĞE KARŞI ALINACAK ÖNLEMLER:
bebeğinizin altının kuru ve serin kalmasını sağlamak,
* enfeksiyonlara karşı dikkatli olmak,
* hijyene dikkat etmek,
* bezini en fazla 4-5 saatte bir değiştirmek,
* bebeğinizin altını her gün mutlaka havalandırmak
* cildi koruyan pişik kremlerinden kullanmak
 

Şuanda Bu Konuyu Görüntüleyenler (Kayıtlı: 0, Misafir: 1)

Üst