sohbet odaları

Berkay Dağlar'ın Çizimleri

Çavla n

Bronz Üye
Katılım
5 Şubat 2018
Mesajlar
4,091
Puanları
93
Tepkime puanı
1,297
Berkay Dağlar, bir illüstratör ve grafik tasarımcı.


Çocukluğundan beri en büyük ilham kaynağı sinema olan Dağlar, Saint-Joseph Fransız Lisesi’nde sanat eğitimi aldı. Eğitimine Marmara Üniversitesi Güzel Sanatlar Fakültesi, Grafik Tasarım Bölümü’nde devam etti.
Dönem dönem freelance olarak da çalışan Berkay Dağlar şu an reklam ajanslarında art direktörlük yapıyor. Bugüne kadar çalışmalarıyla birçok sergi ve projede yer aldı.
Çocukken sinemayı ve çizmeyi çok sevmesi onu poster sanatçılığına taşımış olmalı ki bu alanda bu kadar önemli başarılara imza atabiliyor.


Son dönemdeki büyük gelişmelerden biri ise Deadpool 2 için çizdiği afiş. 21th Century Fox’un teklifi üzerine çizdiği afiş Deadpool Movie tarafından paylaşıldı. Hatta Berkay Dağlar’a Ryan Reynolds’dan posterinin imzalı, teşekkürlü bir baskısı geldi.Sanatçı, Arif v 216 için de bir poster hazırladı.

Uluslararası başarılarına bir yenisini ekleyerek HBO ile çalışan sanatçı son dönemin en popüler dizilerinden Westworld için posterler çizdi.Westworld’ün 2. sezonunun illüstrasyon serisi Berkay Dağlar’a emanet edilmişti.
Her hafta “Host Portraits” isimli seriden bir karakter paylaşılıyor. Hepsi birbirinden etkileyici bu çalışmalar dünyada birçok kişi tarafından beğeniliyor.

Stranger Things, Twin Peaks, 3 Bilborards, Wonder Woman ve Mad Max: Fury Road gibi birçok ünlü dizi-film için de poster çalışmaları bulunuyor.

“Bazı insanlar bu dünyadaki çirkinliği görmeyi tercih ederler. Kargaşa.
Ben güzelliği görmeyi seçiyorum. ”
diyor.

listelist
 

Şuanda Bu Konuyu Görüntüleyenler (Kayıtlı: 0, Misafir: 1)

Üst