Neler yeni
IRCForumları - IRC ve mIRC Yardım ve Destek Platformu

MaxiForum.Net Sizlere Instagram, Facebook, YouTube, Twitter başta olmak üzere bir çok sosyal medya alanında destek hizmeti sunar, ve yoğun ilgi gören webmaster konularını ele alır. Aynı zamanda da hızlı ve güvenilir bir şekilde ticaret yapma imkanı sağlar.Forumun hiçbir alanında üyelik zorunlu değildir.Yinede dilerseniz bize katılabilirsiniz.

Bikini Bölgesi Tüylerine Dair Bilinmeyenler

Aleyna

Çok Aktif Üye
Gümüş Üye
Katılım
12 Eki 2014
Mesajlar
5,447
Puanları
48
Tepkime puanı
74

Tüylenme toplam 5 evrede tamamlanır.Genellikle 9-11 yaşları civarında beliren bu tüylerin çıktığı yaş ırka, bölgeye ve kişiye göre değişiklik gösterir. Ergenlikte çıkmaya başlasalar da, diğer bölgelere göre çok yavaş büyüyen bu tüyler toplamda beş kez şekil ve yoğunluk değiştirir. İlk aşama ergenliğe girmek üzere olan bir kızdaki ince tüylü görünümdür. Yıllar içinde tüyler kişinin saç renginden daha koyu bir renge dönüşür ve tüm bölgeye yayılırlar. 20'li yaşların başında ise son hallerini alırlar.

Aslında her zaman oradaydılar.Küçük çocuklar tamamen tüysüz gibi görünse de, tüylerin incecik ve açık renkli versiyonları aslında hep oradadır. Şeftali tüyü dediğimiz bu tüyler ergenlikle birlikte salgılanmaya başlanan testosteron ile büyümeye ve gelişmeye başlar.

Feromonları tutmaya yardımcı olurlar.Herkes en az bir kez neden orada tüylerin olduğunu düşünmüştür. Bilimsel çalışmalara göre bu tüyler, karşı cinsi etkilemek için yaydığımız feromonları tutuyor. Yani aslında her şey üremek için.

Bir diğer faydası ise cinsel ilişki sırasındaki sürtünmeyi azaltmakBu tüyler cinsel ilişki sırasında hassas olan bölge cildinin tahriş olmasını önlüyor

Bikini bölgesinin "kararmasının" nedeni bu tüyler.Bikini bölgesi ve koltuk altındaki cilt aslında kararmaz. Bu bölgede cilt ince, kıl kökleri kalın ve koyu renkte olduğundan uzun süre köklerin yerinde bırakıldığı (jilet, tüy dökücü krem) epilasyon yöntemleri uygulanınca kıl kökleri dışarıdan da görünecek şekilde leke gibi bir görüntü oluşturur. Bunu önlemek için köklerin de alındığı epilasyon yöntemleri ve kalıcı epilasyon uygulanabilir.

Bu tüyleri yuva edinen bir bit türü vardır.Sanıldığı kadar nadir olmayan bu bit türü, çok kişiyle yaşayan, cinsel ilişki kuran ve kişisel hijyenine önem göstermeyen kadınları seviyor. Tırnaklarıyla kıl köklerine tutunan bitlerin dayanılmayacak bir kaşıntıya sebep olduğu biliniyor. Bitlerden korunmanın en basit yolu ise epilasyon. Bölgedeki tüm tüylerini alan biri konak olamıyor.

Bu bölgeyi tamamen tüylerden temizlemek cinsel yolla bulaşan enfeksiyonların riskini artıyor.Temizlik ve bitlerden korunmaya rağmen bu bölgeyi tamamen temizlemek enfeksiyonlara açık olmak demek. Amerika'da yapılan bir araştırma sonucu hayatında en az bir kez cinsel yolla bulaşan enfeksiyon geçirenlerin %78'inin tüylerini düzenli olarak temizleyen kişiler olduğu ortaya çıktı. Bunun sebebi jilet ve ağda gibi epilasyon yöntemlerinin ciltte küçük yaralar oluşturması ve bu yaraların da enfeksiyonlara açık olması olarak gösteriliyor.

Bu bölgede tüylere sahip olan tek memeliyiz.

[

2015'te Endonezya'da keşfedilen ve uzun kasık tüylerine sahip olan bu sıçan türü, bu maddeyi yalanlıyor gibi görünse de; bilim adamları sıçanın tüylerinin insanlarınki gibi olmadığını açıkladı.

Pek çok erkek bir kadında hiç tüy olmamasındansa bir miktar tüylü olmasını tercih ediyor.Anketlerde aşırı tüylü ve aşırı tüysüz görünüm yerine bir miktar tüyün tercih edildiği ortaya çıkıyor. Elbette jiletle kesilmiş ve batan tüyler değil, ince ve yumuşak tüyler cinsel olarak çekici bulunuyor.

Bu bölgede kullanılan peruklar var ve onlara merkin deniyor.Merkinlerin, 1400'lerde Avrupa'da ortaya çıktığı biliniyor. Dönemin kadınları kişisel hijyenleri için kendi tüylerini traş etmelerine rağmen, tüy görünümünün devam etmesi için bu perukları kullanırmış. Günümüzde de pơrnơ sektöründe ve eğlence amaçlı merkin kullanımı devam ediyor.

Bugüne dek ölçülmüş en uzun bikini bölgesi tüyü 71 cm ile Güney Afrikalı Maoni Vi'ye aittir.Kendisi ayrıca koltuk altı tüylerini de 81 cm oluncaya dek uzatmış

Kore'de kadınların tıpkı saç gibi bikini bölgesi tüyü ektirmesi çok popüler.Güney Koreli birçok kadın doğal, yumuşak bir görünüm için kasıklarına tüy ektiriyor.

Bir zamanların hediyeleri arasında bu tüyler de vardı.İngiliz araştırmacılar, 1700 ve 1800'lü yıllardan kalma hediyelik eşyaların arasında bu tüyleri keşfettiler. O yıllarda ayrıca bir erkeğin sevgilisinin kasık tüylerini şapkasının üstünde taşıması ne kadar renkli bir cinsel yaşamı olduğunu gösteriyordu.

Bir kadın hayatı boyunca ortalama 59 günü bu bölgenin epilasyonu için harcıyor.


 

Ali

Yeni Üye
Bronz Üye
Katılım
24 Mar 2012
Mesajlar
1,853
Puanları
0
Yaş
31
Tepkime puanı
97

Noura

Yeni Üye
Bronz Üye
Katılım
5 Mar 2017
Mesajlar
3,647
Puanları
0
Yaş
29
Tepkime puanı
5
Ne çilekeş insanız ya.
 

Gamer

Yeni Üye
Bronz Üye
Katılım
9 Ocak 2013
Mesajlar
3,317
Puanları
0
Yaş
29
Tepkime puanı
0

Cigdem

Çok Aktif Üye
Özel Üye
Katılım
17 Eyl 2013
Mesajlar
12,247
Puanları
93
Konum
Gotham
Tepkime puanı
5,842
Bit türü kısmını okuyunca :d
 

Users Who Are Viewing This Konu (Users: 0, Guests: 1)

Üst