sohbet odaları

Binali Yıldırım: Suya yüzde 40 indirim yapılacak, öğrenci akbili aylık 40 liraya düşecek

yaSmin

Yönetici
Yönetici

AK Parti İstanbul Büyükşehir Belediye Başkan Adayı Binali Yıldırım, resmi Twitter hesabından "Su tüketiminde aylık ortalama yüzde 40 indirim yapılacak. Öğrenci Akbil'i aylık 85 liradan 40 liraya düşürülecek" mesajını yayınladı.
Yıldırım, paylaşımında "İstanbullulara müjdeli haber: Daha önce söz verdiğimiz gibi; kişi sayısı daha fazla olan hanelerde daha çok indirim olmak üzere, su tüketiminde aylık ortalama yüzde 40 indirim yapılacak. Öğrenci Akbil'i aylık 85 liradan 40 liraya düşürülecek. Hayırlı olsun. #DahaGüzelOlacak" ifadelerine yer verdi.

İstanbullulara müjdeli haber:

Daha önce söz verdiğimiz gibi; kişi sayısı daha fazla olan hanelerde daha çok indirim olmak üzere, su tüketiminde aylık ortalama yüzde 40 indirim yapılacak.

Öğrenci Akbil'i aylık 85 liradan 40 liraya düşürülecek.

alıntı

Lanet

Teknik Admin
Özel Üye
Ekrem baskan nasil koyduysa! 40 gun once indirime imkansiz diyen simdi indirim vaadiyle geliyor.

esekherif

Bronz Üye
İstanbul raylı taşımacılıkta Avrupa da birinci , dünya da ikinci Antrikot Ekrem yaptı tabi ki bunları. Melen çayını haritada gösteremeyecek adam bunlar. İstanbulun 50 yıllık su sorunu yok.
Bu birazda baba parası yiyen çocuğa benzetilebilir. İmamoğlu varsa çözüm vaasdfdfdfd

Ocean

Bronz Üye
İstanbul raylı taşımacılıkta Avrupa da birinci , dünya da ikinci Antrikot Ekrem yaptı tabi ki bunları. Melen çayını haritada gösteremeyecek adam bunlar. İstanbulun 50 yıllık su sorunu yok.
Bu birazda baba parası yiyen çocuğa benzetilebilir. İmamoğlu varsa çözüm vaasdfdfdfd

daha bilgisayarın faresini tutmayı bilmeyen binaliciğim bu indirim hesaplamalarını papirüs kağıdında elle mi hesaplıyor acaba ?

esekherif

Bronz Üye

daha bilgisayarın faresini tutmayı bilmeyen binaliciğim bu indirim hesaplamalarını papirüs kağıdında elle mi hesaplıyor acaba ?
Beyefendi adam '' solak '' sizin sol elenize fare versek sağ elinizle oynadığınız gibi oynayabilir misiniz? sol elinize fareden başka bir şey vermek istemeyiz.!

Ocean

Bronz Üye
Beyefendi adam '' solak '' sizin sol elenize fare versek sağ elinizle oynadığınız gibi oynayabilir misiniz? sol elinize fareden başka bir şey vermek istemeyiz.!
yeni bir icat yapmayacak beyefendi, fareyi sol tarafa geçirecek alt tarafı. gerçi akıllı tahtaya yazı yazmasını bilmeyen adam onu nasıl düşünsün, siz de haklısınız.

Lanet

Teknik Admin
Özel Üye
Devletin halki icin yapmak zorunda olduklarini boyle sunuyosunuz ya ona da bitiyorum.
AMA YOL YABDILAR.
Devletin yapmak zorunda oldugunu hukumet yapinca AMA YOL YABDILAR.

O yollardan gidiniz lutfen.

esekherif

Bronz Üye
yeni bir icat yapmayacak beyefendi, fareyi sol tarafa geçirecek alt tarafı. gerçi akıllı tahtaya yazı yazmasını bilmeyen adam onu nasıl düşünsün, siz de haklısınız.
Beyefendi , Binali yıldırım CV ile Antrikot Ekrem'in CV'sini karşılaştırın sonra konuşalım. Daha önce de yazdım şimdi de yazayıım ; İmamoğlunun İstanbula bir tek , (1 tane) bir projesi yok lan. Anıtkabir defterine yazı yazarken noktali virgül koymuşmuş bu bile yetermiş. Binali yazma özürlüymüş bir okul ziyaretinde okul tahtasına Ğ yazamamış ( yumuuşak g) Adam , imamoğlunu havaya atar yere düşmeden öper lan. Bu arada o yazı yazma işiyle ilgili bir bilgi vereyim size Binali yıldırım DİSLEKSİK hastasıdır. ( yazı körlüğü ) doğuştan gelen bir hastalıktır ve tedavisi yoktur. Bende de az buçuk var ''3-5'' rakamlarını yazamıyorum kalemle üç beş saniye elim titrer.

Lanet , ''Devletin halki icin yapmak zorunda olduklarini boyle sunuyosunuz ya ona da bitiyorum.
AMA YOL YABDILAR.
Devletin yapmak zorunda oldugunu hukumet yapinca AMA YOL YABDILAR.''
Divlitin girivi tibiki yipicik. Önce Devlet ne? Belediye ne? bunları iyii bilmek gerekir. Geçmişte de çok yaptılar kıçıımız yıkamaya su bulamuyorduk. İzmir'e suyu DSİ getirdi lan. İzmir metrosunu küfür ettikleri Binali yaptı, İzmir'de yaşayanlar bilir. İzmir , İstanbul'un 80-90 lı yıllarını yaşıyor. Antrikot Ekrem'e kalsa her şeyi bedava yapar. Beş sene sonra Atatürk heykeli yıkamayı hizmet sanan, Atatürk heykeliyle dertleşip salya sümük ağlayan hasta bir gürüh kayıtsız şartsız zaten destek verecektir. Beylikdüzü belediyesinde, İzmir belediyesinde , Eskişehir belediyesinde olmayan TC tabelasını taksa yeterli.Biz de marmaray, 3 hava alanı, avrasya tüneliyle oyaladık sizi affedin. ne bilelim böyle geri zekalı olacağınızı normal insan sandık hizmet sizin neyinize!

Lanet

Teknik Admin
Özel Üye
2002 ye kadar Turkiye de sansa yasamis insanlar ya. Vay arkadas. Ne garip. Halbuki ben Eskisehirde o zaman Turkiyenin en gelismemis sehirleri arasindaydi, gayette su buluyordum. 2002 den once. Cok garip. Kaldi ki Istanbul Izmirde SU OLMASIN. Bilemiyorum. Ulkeyi mahvettiniz mahvetmeye devam ediyosunuz. Gorunen koy kilavuz istemez.

yaSmin

Yönetici
Yönetici
efenim açtığım konularda kapışmayın üzülürüm. ayrıca yol yapan bey efendiler yolu ceplerindeki para ile yapmadılar. şuna da açıklık getirmiş olalım.

esekherif

Bronz Üye
Bu ülkenin en büyük talihsizliği 2000 li yıllar öncesinin gerçeğini gençlerimizin bilmiyor oluşudur. Tüsiad , yasama, yürütme , yargı ve Tsk bir avuç azınlığa çalışırdı. Eğitim, ulaştırma, temel hak ve özgürlükler Afrika kıtasında ismini dahi bilmediğimiz ülkeler arasındaydı. Eskiden bırakın polise bekçiye bile bakarken on kere düşünürdün. Eskiden Kürtlere, inançlı insanlara neler yapıldığını, SSK hastanelerinde ölülerin bile rehin alındığını, çöp dağlarının patlayıp insanların öldüğünü, hava kirliliği, hele hele geçenlerde LGBT de yürüyüşünde doğulu çocukları görünce , eskiden olsa o gök kuşaklı bayrağı nerelerinde sallarlardı bilemiyorum. Belkide bir musibet lazım bilemiyorum gerçekten.

ihaveanidea

Bronz Üye
Adam kendince vaatlerini sıralamış. Hadi artık hazirana zıplayalım da gök yukarı, yer aşağı yerleşsin.

Kitapella

Bronz Üye
Bu ülkede politikacı, siyasetçi, lider sadece nefret ile oy kazanmaya çalışıyorsa, diğer adaylar hep hırsız, onursuz şerefsiz ise, aileler hep ceza ile korkutup çocuk yetiştiriyorsa, başarılı olmak sadece bir başkasından daha fazla net yapmak ise ve en önemlisi eğitim sistemi saygılı dünya insanları yetiştirmiyorsa nefret hep kazanır. Ne acı ki bardak bardak su taşıyarak, yangını söndürebileceğine inanan insanlar var. Eğitim bizim için umut değil.. 2. Kurtuluş savaşının cehalete karşı olacağına inananlardanım. ama, kardeşlik kadar büyük ve hep beslenen bir nefret var. Oy sağılan ve toplumu bölmek için kullanılan dev bir nefret. Bu nefretin meyvesi çirkin insanlar, ucube yaratıklar olarak güçlenecekler. Özetle umut yok. Hiç bir iyilik cezasız kalmaz.

Yazgı

Bronz Üye
Siyaset için atışan insanlara hala bir anlam veremiyorum. Ne oluyorsa ülkemiz için hayırlısı olsun. Birbirine düşüp kırıcı olmaya hiç gerek yok.

BuYuCu

Bir Sevdadir EyLül
Yönetici
Yönetici
Yolsuzlukta Kacıncıyız . Yargı Medya İssızlık te Kacıncıyız Onuda Araştırsana Abı.Devletın Gorevıdır Yol Köpru Ulasım Sorununu Gidermek Ama Devletin Görevi Değildir Yolsuzluk Yapmak Adaleti Kendi Tekeline Almak Abı. Basını Gazeteciyi Sansurlemek Devletin Görevi Değildir. Ekrem Başkan 31 Mart Seçimlerinden Önce Söyledi Su`dan İndirim Yapacağini ` Öğrenci Kartlarının ücretini 50 Lira Yapacağini Ama Senin Reis`in Dediki Bak Yine Diyorum Senin Reis` in Kimin Parasıyla Yapacaksın Bunları Dedı Ekrem Başkana . Peki Bende Sana Soruyorum Binali Pardon İnali Yahu Gitali
Kimın Parasıyla Yapacak Bunlari Acaba Reis``in Emine Erdoğan`dan Sonra En Çok Görüştüğü Ensar Vakfının
Paralarıylamı Yapilacak Yoksa Katar Emirinin Hediye Ettiği Ucağin Yakıt Parasıylamı Yapacak. Yapma
Mustafa Abi Gel Şu Eşşek Görünümlü Gözlüğü Çıkart Ben Sana Yeni Gözlük Alacam :)

esekherif

Bronz Üye
Yolsuzlukta Kacıncıyız . Yargı Medya İssızlık te Kacıncıyız Onuda Araştırsana Abı.Devletın Gorevıdır Yol Köpru Ulasım Sorununu Gidermek Ama Devletin Görevi Değildir Yolsuzluk Yapmak Adaleti Kendi Tekeline Almak Abı. Basını Gazeteciyi Sansurlemek Devletin Görevi Değildir. Ekrem Başkan 31 Mart Seçimlerinden Önce Söyledi Su`dan İndirim Yapacağini ` Öğrenci Kartlarının ücretini 50 Lira Yapacağini Ama Senin Reis`in Dediki Bak Yine Diyorum Senin Reis` in Kimin Parasıyla Yapacaksın Bunları Dedı Ekrem Başkana . Peki Bende Sana Soruyorum Binali Pardon İnali Yahu Gitali
Kimın Parasıyla Yapacak Bunlari Acaba Reis``in Emine Erdoğan`dan Sonra En Çok Görüştüğü Ensar Vakfının
Paralarıylamı Yapilacak Yoksa Katar Emirinin Hediye Ettiği Ucağin Yakıt Parasıylamı Yapacak. Yapma
Mustafa Abi Gel Şu Eşşek Görünümlü Gözlüğü Çıkart Ben Sana Yeni Gözlük Alacam :)
Safsatanın en bereketli kaynağı, yeni bir dedikodu ve şehir efsaneleridir. Sokrates ''yolsuzlukta kaçıncıyız'' sıralamasını yapamadığı için Çorum da bir sahil kasabasına yerleşti.

BuYuCu

Bir Sevdadir EyLül
Yönetici
Yönetici
Dedikoduyu Boşver Soruma Yanıt Ver Mustafa Abi. Sayenızde Sofralarda Değil Bereket Abi Mutfakta
Yangın Var.

Ama Şunu Unutuyorsunuz Sokrates Yine Çorum`a Yerleşti. Ama Bak Senin Savunduğun Zihniyetin Nereye
Yerleşeceğini İnan Ne Sen Bende Bilmiyorum. Ama Ben Sana Bir Sır Vereyim Hani Zamanında Tayyip Söylerdi
Emine Ağlardı Ya İşte Sizin Gideceğiniz Yer Pensilvanya . Öğrenmişsin Bir Sokrates Öğrenmişsin Bir Çorum
Çünkü Sorulara Verebilecek Cevabınız Yok.

Tekrar Edıyorum Soruları Sana

1: Yolsuzlukta Kacıncı Sıradayız

2: İssizlikte Kacıncı Sıradayız

3: Yoksullukta Kacıncı Sıradayız.

4: Akp`nin 25 Yıldır Yönettiği İstanbulta Kac Tane Fabrıka Acıldı& Kac Tane Fabrika Satıldı ( Bir istanbullu olarak Sen Biliyorsun )

5: Eğitimde Dünyada Kacıncı Sıradayız.

Kusura Bakma Sorular Bıraz Zor Olabilir. İstersen İBB Başkan Vekili Olan Arkadaşindan Kopya Çekebilirsin.
Çünkü Reis`de Darbeyi Enişteden Öğrendi. Beraber İslandiniz Siz O Yollardan..

Safsatanın en bereketli kaynağı, yeni bir dedikodu ve şehir efsaneleridir. Sokrates ''yolsuzlukta kaçıncıyız'' sıralamasını yapamadığı için Çorum da bir sahil kasabasına yerleşti.

Şuanda Bu Konuyu Görüntüleyenler (Kayıtlı: 0, Misafir: 5)