sohbet odaları

Bir İz Bırak

Yazgı

Bronz Üye
Katılım
13 Nisan 2019
Mesajlar
3,587
Puanları
93
Konum
Kendi dünyasında
Tepkime puanı
4,180
Sen komik buluyorsun yahut inanmıyorsun diye bir insanın huyu değişmez.Herkes olduğu gibi güzel bunu kabul etsen ortada bir sorun da kalmayacak aslında. Ama insanız ya huyumuzdur bizden farklı olanı yargılamak.

O da böyle biriyse kendine göre geçerli sebepleri vardır elbet. Sebepsiz insan gördünüz mü? Ben görmedim. Ama o sebepleri düşünmeden, bilmeden, önemsemeden kırıcı olanını yahut inatla o kişiyi sevmeye devam edenini gördüm.

Bir insanı anlayabilmek üç beş kelimesine bakarak olacak bir iş de değildir zaten. Bazen insan anlatabildiklerinden çok daha fazlasıdır. O derinliği görebilmen için bir emek bir çaba olmalıdır.

Herkesi sevgiyle kucaklayamazsın elbet.Ama sen sevmiyorsun diye de hiç kimse ederinden bir şey kaybetmez. Ha belki haklısındır da kızmakta öfkelenmekle bunları da yaşamıyor muyuz? Yaşıyoruz elbet. O zaman ne yaparsın ? Görmezden gelir umursamamayı seçersin sana ters düşeni. Olduğu gibi sevemiyorsan zaten sevme de.

Her insanın kendine göre güzel bir yanı vardır. Ama o kadar yorgunuz ki artık, o kadar bıkmış, irdelemiyoruz. Kimse, hiç bir şey göründüğü gibi değildir diyoruz da kendimizi hep bu aldanışın içinde buluyoruz. Görünenden fazlasına ya gücümüz kalmamış ya da cesaretimiz.

Ama sana bir şey söyleyeyim mi? Olduğu gibi görünemeyen onca insanın içinde kendin gibi olmak da büyük bir iş. En güzel umursamazlık hali. Herkesin değeri kendinde kalsın. Kendi güzelliğinin farkında ol ve değişme.

Şöyle bir düşünün hayatınızda iz bırakmış insanları?
......

Şimdi kötü iz bırakanları ayıklayın içinden, ne kaldı?

"Sadece sizi her şeyinizle kabullenmiş insanlar." ve muhtemelen siz en çok onların yanında huzurlusunuz.

Eee hadi o zaman sen de birinin hayatına dokun. Bir iz bırak. Belki bu söz çok klişe olacak ama hatırladıkca ah edeceği değil de duasında her zaman yer vereceği biri ol.

Baksana herkes aynı. Hangisi hatırlanıyor? Zaman geçiyor, insanlar ve duygular çok çabuk değişiyor. Unutulmaz olanlar fark yaratanlar oluyor. Her şeye rağmen yanında kalanlar, bir cümlesiyle olsun hayatına güzellik katanlar.

Aslında o kadar kolay ki. Bir tek güzel söz bile bir insanın bütün gününü güzellestirebiliyor ve insan ancak birine güzellik katabildiği kadar anılıyor.

Yazgı
09.11.2019
 

CRown

Bronz Üye
Katılım
26 Mart 2019
Mesajlar
1,231
Puanları
93
Tepkime puanı
616
Yine gönlünden geçenleri kaleme dökmüşsün. Özledik Yazgıname'lerini. Eline yüreğine sağlık severek okudum.
Vicdan hatırlıyorsa, hiçbir söz unutulmaz.
 

Yazgı

Bronz Üye
Katılım
13 Nisan 2019
Mesajlar
3,587
Puanları
93
Konum
Kendi dünyasında
Tepkime puanı
4,180
Yine gönlünden geçenleri kaleme dökmüşsün. Özledik Yazgıname'lerini. Eline yüreğine sağlık severek okudum.
Vicdan hatırlıyorsa, hiçbir söz unutulmaz.
Crown bey hoş geldiniz yazgınameme sizi konumda görmek ne hoş. Biz de özledik kitap paylaşımlarınızı. Çok teşekkür ediyorum değerli yorumunuz için.
 

Şuanda Bu Konuyu Görüntüleyenler (Kayıtlı: 0, Misafir: 7)

Üst