"Blues" is a surreal Dream about the Soul

Süreyya

Altın üye
Kac kez dikis attim hatirlamiyorum.
Hep farkli yerlerden kaniyor.Arsimed kendi kaninda yikansaydi suyun kaldirma gücünü bulamazdi belki.
Neyi bulurdu?
Kanin kaldirma gücü olmasi gerek mantiken.Yaralarimizin kani neye yariyor ki?Burdan sonsuzluga götürebilir mi?Neyin diyeti bu kan kusmalar?Onca cabalar fark ettim ki,yarayi dikmek icin gerek iplikler icinmis.Bir iplik icin mi varolusumun yegane nedeni?
Icimdeki Depremlerin episantri Galu Bela'da.

Süreyya

Altın üye
Her sey yer degistirir hicbir sey ölmez;Ruh dolasir oradan buraya gelir,buradan oraya ve hosuna giden her bedeni ele gecirir,vahsi hayvanlardan insan bedenlerine gecer,bizimki vahsi hayvanlara;ruh,hicbir zaman yok olmaz..

Ovid

Belki baska zaman ve mekanda.
Kim bilir?

Süreyya

Altın üye
Kiymet bilmeyen bir yani vardi
Samimiyetin ona daha cok mantiksiz gelmesinden kaynaklaniyor..Sonra vicdan muhasebesi ki o daha da mantiksiz..kimseye inanacak kadar gelistiremedi kendini henüz..karsisinda en dürüst insan dursa dahi..her zaman dudaklarinin arasindaki cikamayan sözlere odakliydi...hayalet bir varolus mücadelesi...septisizmin dibine vurmus hatta dibini bile siyiriyor..

Süreyya

Altın üye
Albert Uderzo dün ölmüş.
Kim ki?
Asterix in mucidlerinden.Ya cok üzüldüm.Üzülecek baska sey yok mu diye de sordum kendime....vardir..ama bu Asterix beni kücüklügümden beri cok mutlu etti hâlâ ediyor...vefa borcu belki...

Süreyya

Altın üye
Güç sadece uygulanır duruma geldiğinde öznelere açık hale gelirmiş
Bu yüzdendir tüm organize olmuş rastlantılara sırtımızı dönmemiz

Salt güc algisi icin gecerli olabilir..
Bazen güç ise kabullenmekte olabilir..
Hic iyi insan yok...bu güclendirir?

Outis Pessoa

Kayıtlı Üye
Yaşadığımız korkunç varlık alanlarına empoze edilmiş bir güç. Yanılıyor olabilirim, ancak hayatımız boyunca korkacak çok şey olduğuna inanıyoruz. Asla yok edemeyeceğimiz stabil inançlarımızı, dayanaklarımızı dağıtacağına dair gelişen bir korku… Hayal gücünün varolan yaralarının kanıyla yıkanmak… Yaratıcı çirkinliğimizi lekeleyen inanılmaz iyileşme… Reddetmediğimiz, tüm aldatıcı memnuniyetin basit olumsuzlaması.. Rastlantının o muhteşem diyalektiğini ne zaman daha net gördük sevgili doğa?? Kavrayışımızı başarısız kıl ki gücün önünde eğilelim… Hastalıklı geçiciliğimizle nasıl başa çıkabiliriz? Nihilistik ruhların sürdüğü kalıcı şenlik…. Ve bir şarkı çalar hafiften... Her şey yerli yerinde.. Her şey yerli yerinde... Şanslı azınlık...

Süreyya

Altın üye
Machiavellist bir güc portresi cizdigime zihininde emindim..aktif olan güç gecicidir..esir eden gücten bahsetmemistim..yani o esaretden degil..bireyin kendini herseyden soyutlayan individuel güc..aslinda dediginin tam tersi..kolektif gücün esaretiden bireyin gücü kurtulup topluma yararli fikirler sunabilir..bunun icin özgür bireyler gerekir..Hannah Arendt in de vurguladigi gibi..
Hayatda kalabilme icgüdüsü de güc hissidir..Canetti
Insanlarin tembellikleri Güc kavramini her zaman ambivalent bir noktaya koyacaktir etik acisindan..
Tarihciler güc betimlemesinde alfa "hayvanlardir".

Son düzenleme:

Süreyya

Altın üye
Günaydin gecesiz sabah.
Insani en cok yikan anilari.
Herkes kendi tarihini yaziyor bir sekil.

Şuanda Bu Konuyu Görüntüleyenler (Kayıtlı: 8, Misafir: 83)