sohbet odaları

"Blues" is a surreal Dream about the Soul

Süreyya

Platin Üye
Ne yapsam resim ekleyemiOrum Bardak bey.
Hep büyük geliomus fotilerim.s

Outis Pessoa

Bronz Üye
Şimdi yağmurun bir damlası kadar sıradan olmak isterim buluta kırgın
Tüm akıllı cevapları boğmasına izin verdim ruhumdaki yaranın
Hayal ettiğimiz tüm görkemli evrenlerden
Ve takımyıldızlı düşüncelerin fantezi ve büyücülüğünden bıktım
Bilgeliğin girdabı durur
Ve her gecenin bir dakikasında sokak lambasının altında yatan bir gölge kadar soğuk ve uysalım

Outis Pessoa

Bronz Üye
Ben hiçbir şey olmamanın ortasında, rüyamın ayaklarına ulaşan soğuk bir dalga gibi nemli pencerenin ardındaki iki ağacın pişmanlığı ile görebildim gökyüzünün kesilmiş parçalarını. Ben hiçbir şey olmamanın ortasında, işkence gören bir can gibi uykulu bir hüzün büyüsü ile yaşam tanımımızı oluşturan deneyimlerden gelen `hiçbir şey kendisinden başka bir şeye ait değildir` şiarıyla gömdüm içime doğanın tezahürünü.. O anda takıldı yumuşak hafızamın düğümü yanılsamanın ipliğine.. Bir delinin gerçeği ile temas halinde artık iç gözlemim… Neden bu günaha karşı koyamıyorum? Ne zaman geleceğime imkansız kurguları haykıran dilsiz bir meczup oldum? Her halükarda tutunmalıyım doğru olmadığına emin olduğum illüzyonlara.. Ve sonra bulacağım içinden yaşam özü yansıyan aynayı gerçeğin derin uykusunun ötesinde… Sınırlarımı yaralıyorum ruhumu bir bütün içinde tutmak için.. Bir gün tükenecek değerlerimin özünü sona daha çabuk yaklaştırmak için harlamalıyım içimdeki ateşi… Hepsi şeffaf ve dilsiz cevaplar bulmalıyım soru olmadan manaların içinde uykuya dalmak için.. Ben hiçbir şey olmamanın ortasında, gerçeği vuran isyan sonrası soğukkanlı uyanışımın dirayeti ile adımlayacağım yaşam çizgimi.. Ben, hiçbir şey…

Sen gelmeyince depresif oldum : ))

Süreyya

Platin Üye
Ennio Morricone R.I.P.
Bugün.
Biraz üzgünüm.Müzigin seni unutturmayacak Ennio.
Quentin Tarantino pek cok filminde kullanmistir Morricone'nin calismalarini.

Ama onu dünyaca meshur eden bu eserdir:

Havayıdişleyenadam

Gümüş Üye
IMG_20190818_102127.jpg

Şuraya biraz hüzünlendiren ve derinlere inmeni sağlayacak bir kaç cümle bırakıyorum , ama sen yinede kelebeğin uçuşunu hatırlayıp mutlu olmak için gerekli motivasyonu toplayabilirsin.

Süreyya

Platin Üye
"...cünkü bütün bankalar,silah fabrikalari
Her gün bacaklarimiza sirnasan kara köpük
Senin sessiz gururunda homurdanan tufani
Hesabetmiş degil..."
(Ismet Özel)

Outis Pessoa

Bronz Üye
Kutsa, kutsal şarkını duymayanları
Duy, değersizlerin alkış seslerini
Nektarınla yıkansın günahkarların şiirleri
Sor, hislerinden sorumlu olmayanlara
Affet, cümleleri çökmüş kalabalıkları

Travmalarına tutun… Ne zaman biri seni sevap veya iyi masallarla kandıracak olsa, insanın o karanlık anlarına geri dön… Onlar sana sislerin arasından gerçekliğin yolunu gösterecektir. Ey her kayboluşta sığındığımız, kaybolan hislerimiz, varlığımızın yegane gerçekliği... Kurtuluş vaadindekiler dahil herkes, kendi içlerinde bitmek bilmeyen bir savaşı dışarıya yansıtmamak için her var olanın içindeki mutlak ölüm arzusunu bastırmaya çalışmaktan delirdi… Sen bizsin .. Biz sen… Bizi zamanın itaatkâr kölelerinden ayır… Biz karanlığı sırtlayıp aydınlık yoldan gidenleriz…

Süreyya

Platin Üye
Kutsa, kutsal şarkını duymayanları
Duy, değersizlerin alkış seslerini
Nektarınla yıkansın günahkarların şiirleri
Sor, hislerinden sorumlu olmayanlara
Affet, cümleleri çökmüş kalabalıkları

Travmalarına tutun… Ne zaman biri seni sevap veya iyi masallarla kandıracak olsa, insanın o karanlık anlarına geri dön… Onlar sana sislerin arasından gerçekliğin yolunu gösterecektir. Ey her kayboluşta sığındığımız, kaybolan hislerimiz, varlığımızın yegane gerçekliği... Kurtuluş vaadindekiler dahil herkes, kendi içlerinde bitmek bilmeyen bir savaşı dışarıya yansıtmamak için her var olanın içindeki mutlak ölüm arzusunu bastırmaya çalışmaktan delirdi… Sen bizsin .. Biz sen… Bizi zamanın itaatkâr kölelerinden ayır… Biz karanlığı sırtlayıp aydınlık yoldan gidenleriz…

Ya travma yasamadi ise?
Yasatdi ise?

Sophonisbe gibi.

Şuanda Bu Konuyu Görüntüleyenler (Kayıtlı: 4, Misafir: 66)