sohbet odaları

Bodiam Kalesi |İngiltere

Çavla n

Bronz Üye
Katılım
5 Şubat 2018
Mesajlar
4,091
Puanları
93
Tepkime puanı
1,297

Klasik İngiliz kalesini görmek isteyen turistler Sussex'in doğusuna gidebilirler. Burada, Robertsbridge köyünün yanında güzel Bodiam Kalesi var. 14. yüzyılın ikinci yarısında yapılan kale bugüne kadar kısmen hayatta kaldı. Bugün orijinal binalarının birçoğu kalıntılardır. Bununla birlikte, kale tarihi cazibesini kaybetmedi ve hala çok etkileyici görünüyor. Kurucusu ve ilk kalesi, eski asalet ailesinin soyundan gelen Edward Dalyngrigge'ydı.

Bodiam Kalesi, İngiltere 15. yüzyılın sonunda kale, Lewknor ailesinin malıdır. 18. yüzyılın başlarında sözde 'satış dönemi' başladı. Son 300 yıl boyunca, kalenin her biri binanın mükemmelliğine katkıda bulunan birçok sahibi değişti. 1925'ten beri bugüne kadar Milli Menkul Değer Vakfı'nın kalesine aittir. Yakınlarda güzel park alanı etrafında inşa edildi.

Başlangıçta, kale Kızıl Şehir çevresinin korunması için gerekli stratejik bir nesne olarak inşa edilmiştir. Fransız birlikleri yerleşim için büyük bir tehlike oluşturuyordu. Bununla birlikte, on beşinci yüzyılda kalenin Richards III'ün birliklerine saldırmak zorunda kalındı. Bodiam İngiltere'de en sıra dışı kalelerden biridir. Kale kıyıdan çok uzakta bulunur ve hendek ortasında bulunur. 14. yüzyıldan kalma sadece birkaç şato böylesine bir inşaat projesine sahipti. Böyle bir durumun kalenin stratejik güvenliğini önemli ölçüde arttırdığı açıktır.


Kaynak: orangesmile
 

Şuanda Bu Konuyu Görüntüleyenler (Kayıtlı: 0, Misafir: 11)

Üst