sohbet odaları

Bölüm Kuralları

Durum
Üzgünüz bu konu cevaplar için kapatılmıştır...

IF

Kayıtlı Üye
Düşünce ve Tartışma Platformu Kuralları

1. Yazılı Forum Kuralları ve forum platformuna dair tüm teamüller Düşünce ve Tartışma Platformu için de aynen geçerlidir.
2. Tartışmalarda söz konusu karşıtlık fikirler arasındadır, kişiler arasında değil. İşbu sebepten tartışmayı kişiselleştirmeye yönelik tutum ve mesajlar konu dışı kabul edilecektir.
3. Kimse bir başkasının görüşüne, ideolojik yaklaşımına, hayata bakış açısına, dinine, inancına veya inançsızlığına saygı duymak zorunda değildir; karşısındaki kişiye toplumsal davranış kurallarının gerektirdiği ölçüde saygı duyması yeterlidir.
4. Tartışma mefhumunun temel gayesi “Gerçeğe ulaşmak” olmalıdır. Tartışmak, “Neden ben haklıyım biliyor musunuz?” başlıklı bir manifesto yazmak değildir, bu ve benzeri tipteki monologlar için Üye Günlüğü sayfanızı kullanabilirsiniz.
5. Düşünce ve Tartışma Platformu dahilinde en dikkat edilmesi gereken husus dil bilgisi, dilin iyi kullanılması, imla kuralları ve üslup başta olmak üzere, üyelerin birbirine nasıl davrandıkları olmalıdır.
6. Konuların takibinin kolaylaşması ve tartışmaların salahiyeti açısından art arda mesaj (flood) atılmamalıdır.
7. Forum Kuralları veya Düşünce ve Tartışma Platformu Kuralları nezdinde, bu düzenlemeleri ihlal ettiğini düşündüğünüz mesajları; her mesajın sol alt köşesinde bulunan, ünlem ikonuna sahip olan Mesajı Moderatöre Bildir butonunu kullanarak raporlayabilirsiniz.
8. İşbu kurallara uyulmaması halinde, cezai yaptırımlara başvurulacaktır.
9. Yönetim ekibi ve editörlerin bu kuralları değiştirme hakları, kurallara bağlı olmakla yükümlü herkesi sarih bir şekilde değişiklikler hakkında bilgilendirme ve değişiklikleri duyurmaları şerhiyle saklıdır.

IRCForumlari.Com.TR Yönetim Adına

Moderatör tarafında düzenlendi:
Durum
Üzgünüz bu konu cevaplar için kapatılmıştır...

Şuanda Bu Konuyu Görüntüleyenler (Kayıtlı: 0, Misafir: 4)