sohbet odaları

Chenonceau Şatosu | Fransa

Çavla n

Bronz Üye
Katılım
5 Şubat 2018
Mesajlar
4,091
Puanları
93
Tepkime puanı
1,297

Cher Nehri'nde, pitoresk Chenonceau köyünden değil, Loire'in en etkileyici ve ilginç kalelerinden biri olan aynı ismin kalesi. Genel halk, onu 'gayri resmi adıyla bayan kilidi' altında bilir. Halen, kale, ücretsiz ziyaret için açık olan özel mülktür. Kalenin sitedeki ilk bekçi kulesi hâlâ 12. yüzyılda inşa edilmiştir. 13. yüzyılın ortalarında mülkiyet etrafında inşa edildi, ilk sahibi ailenin markasıydı.

Chenonceau Şatosu, Fransa Hochadel'in yavruları 15. yüzyılda nehir nehri üzerinde derin hendeklerle çevrili cesur kaleyi inşa ettiler. Gizli yeraltı koridoru Doe Kalesi'ni nehir kıyısına bağladı. Bugün görebileceğiniz pitoresk Renaissanceschloss, yeni sahibi Thomas Bohier tarafından biraz daha inşa edildi. Karısı Katharina Bohier, kalenin yeniden inşasıyla ilgileniyordu. Zarif tadı sayesinde, güçlü yapı son derece ince ve şık bir hale geldi.

Daha sonra Diana de Poitiers kalesi - kralın kaleye verdiği II. Henry'nin ünlü metresi. Seçkin bayan onun güzellikleri ile meşhurtu ve önemli yaşlarına rağmen inanılmaz derecede genç ve çekici görünüyordu. Katharina Medici ve Louise de Lorraine-Vaudémont, Henry III'ün eşleri. Eski kalenin sonraki sahipleri vardı. Son asil sahibi Madame Dupin, zengin bankacının karısıydı. Muhteşem 'Ladinlerin Kalesi' eşsiz tarihsel cazibeyi almıştır. Odalarında ekipman yenilendi. Büyük salonlardan birinde mum müzesi figürleri var.


Kaynak: orangesmile
 

Almi

Gümüş Üye
Katılım
27 Mayıs 2016
Mesajlar
7,225
Puanları
63
Tepkime puanı
380
Tanrımm hastayım şatolara, hastayım. Büyüyünce Ertürk Ertürk olur muyum acaba?
 

Şuanda Bu Konuyu Görüntüleyenler (Kayıtlı: 0, Misafir: 7)

Üst