sohbet odaları

Chillon Şatosu | İsviçre

Çavla n

Bronz Üye
Katılım
5 Şubat 2018
Mesajlar
4,091
Puanları
93
Tepkime puanı
1,297

13. yüzyılda Cenevre Gölü kıyısında kurulmuştur. 300 yıldan fazla bir süredir, ailenin ailesi Savoy sayısına aitti ve daha sonra Bern tarafından işgal edildi. Georges Byron'un uzmanları, Polem'in Chillon tutsaklarından bu tarihi manzara biliyor. 16. yüzyılda, büyük kale aslında bir devlet cezaevi olarak kullanıldı. 25 bina ve üç büyük avludan oluşan şık kale, 19. yüzyılın başında bir müzeye dönüştürülmüş ve artık değerli bir tarihi eser koleksiyonunu korumaktadır.

Chillon Şatosu, İsviçre Eski moda mobilyalar, tablolar ve halılar, ince freskler ve değerli takılar - günümüzde kalede görülebilir. Kale yapısının en ilginç unsurlarından biri, 14. yüzyıl resimlerinin korunmuş olduğu eski şapeldir. Nervenkitzel'in destekçileri, ilginç efsanelerden oluşan 700 yılı aşkın bir süre önce inşa edilmiş yer altı tonozlarına gezebilirler. Efsanelerden birine göre, Ortaçağ'daki cadılar ve cadılar, yeraltı koridorlarının son konaklama yeri olduğu karanlık yeraltı tonozlarında tutuluyordu.

Büyük kale, Cenevre Gölü'nün üzerinde yükselen kaya üzerinde yer almaktadır. Başlangıçta kale, stratejik öneme sahip ve St. Bernard Geçidi yolunda bir kontrol noktası olarak görev yapıyordu. Sonuncusu ise, Güney ve Kuzey Avrupa'yı birbirine bağlayan tek yolun önemli bir parçasıydı. Yüzyıllar boyunca derin göl, kaleyi ani saldırıdan korudu. Günümüzde binlerce insan muhteşem doğa manzaralarını otlatmaya ve muhteşem kaleyi izlemeye geliyor.


Kaynak: orangesmile
 

GameKing

Bronz Üye
Katılım
24 Mart 2019
Mesajlar
1,225
Puanları
93
Konum
...
Tepkime puanı
955
Aaa soyliyemem utanirim :-)
Fakirim acimdan oluyom
İyiki kalemiz var dedik ifşa ettin hemen :-)
 

GameKing

Bronz Üye
Katılım
24 Mart 2019
Mesajlar
1,225
Puanları
93
Konum
...
Tepkime puanı
955
Anladım ama benim kalem daha guzelki kayseri kalesini gezdinmi hic beni görenler kral diyor bana :-)
 

Şuanda Bu Konuyu Görüntüleyenler (Kayıtlı: 0, Misafir: 9)

Üst