Cilt bakımında önemli etkenler

Lefty

Yönetici
Board Admin
Mesajlar
29,446
Puanları
293
Tepkime puanı
22,755
Sağlıkla parıldayan ışıltılı bir cilde sahip olmak istiyorsanız, düzenli cilt bakımı uygulamanız şart. Bunun için öncelikle; sağlıklı beslenme rutini edinmeli ve yeterli uyku uyumalısınız.

Bol su tüketin
Sağlıklı bir cilde sahip olmak için günlük en az 2 litre su tüketmelisiniz. Bununla birlikte, sabahları güne limonlu ılık su içerek de başlayabilirsiniz. Böylece cildiniz için çok sayıda yararı olan C vitaminini günlük beslenme rutinine dahil etmiş olursunuz. Üstelik C vitamini deposu olan limon; yalnızca ciltteki iltihaplanmayı önlemekle kalmıyor, çevresel faktörlerin neden olduğu hasarlara karşı da cildi koruma görevi görüyor.

Cildinize düzenli bakım uygulayın
Sağlıklı ve güzel görünen bir cilde sahip olmak istiyorsanız cildinize düzenli olarak bakım yapmalısınız. Burada önemli olan; cildinizin neye ihtiyaç duyduğu ve buna göre bir bakım rutini uygulamanız. Özellikle ihtiyaç duyduğu nemi alan bir cilt, daha sağlıklı, dolgun ve canlı görünür.

Yüz masajının etkilerinden yararlanın
Onarıcı ve rahatlatıcı bir etkiye sahip olan yüz masajını, cilt bakım rutininize dahil ederek cildinizde daha iyi sonuçlar alabilirsiniz. Cilt üzerinde çok sayıda faydası bulunan yüz masajı, cildinizin sağlıklı kalmasını ve yenilenmesini sağlayarak, ihtiyaç duyduğu kan dolaşımını hızlandırır. Aynı zamanda, cildinizin canlanıp tazelenmesine ve gün içinde maruz kaldığı stres sonucu gerginleşen kasların gevşemesini önleyerek kırışıklık oluşmasını önler.

İpek yastık kılıfı kullanın
Yapılan araştırmalar, cildi güneş ışınlarından sonra en çok yıpratan unsurun yastık kılıfları olduğunu gösteriyor. Dolayısıyla sert ve pürüzlü yapılarıyla cildi yıpratan yastık kılıfları yerine, dermatologların da önerdiği ipek yastık kılıfları kullanmalısınız. Üstelik diğer kılıfların gece kremlerinin etkisini cildi yıpratarak ve kurutarak azaltmasının aksine, ipek yastık kılıfları; ipeğin yumuşaklığı ve dokusu ile cildi nemlendirir ve ciltteki ürünlerin kılıf tarafından emilmesini de engeller.

Kaynak

 

Lefty

Yönetici
Board Admin
Mesajlar
29,446
Puanları
293
Tepkime puanı
22,755
Bol su içiyorum sayılır mı
Bol su, az makyaj, bol yürüyüş, bol meyve / sebze ve mümkünse hiç sigara kullanmamak ayrıca alkol miktarını da sınırlı sayıda tutmak.:)

Masaj da çok önemli ve evde kendin de yapabilirsin hatta uygun fiyatlı masaj cihazları da satılıyor.
 

Serçe

Üye
Mesajlar
25,362
Puanları
188
Tepkime puanı
14,142
Bol su, az makyaj, bol yürüyüş, bol meyve / sebze ve mümkünse hiç sigara kullanmamak ayrıca alkol miktarını da sınırlı sayıda tutmak.:)
Bol su
Bazen yürüyüş kış geldi üşüyorum Sjsjs
Meyve sebze
Ayda 1 2 kez sigara belki o da
Alkol en son yazın içmiştim daha zor içmem Sjsjsjsj
 
Üst Alt