sohbet odaları

Cinlerle Evlenmek

Dem

Umrumdışı
Özel Üye
Katılım
7 Nisan 2019
Mesajlar
1,954
Puanları
93
Tepkime puanı
2,021
Her iki tarafın rızasına, icab ve kabul esasına dayalı ve nikah kıyılması suretiyle cin ile insanlar arasında evlilik gerçekleşmez. Bu rivayetler, "rızaya ve nikah akdine" dayanan evlilik olmayıp, tasallut ve tecavüz mahiyetinde bulunmaktadır.
Tecavüzün ve cinsi yakınlığın vaki olduğunun kabulü, aralarındaki evliliğin meşru olduğunu kabule delil olamaz. Sonra bir kadın, fuhuştan peydahladığı veled-i zinayı, "cinle evliyim de ondan oldu" diye iddia edip suçtan sıyrılmaya kalkışır. İslam hukuku, böyle bir iddiayı makbul tutup sahibini mazur saymamıştır.
(Mehmed Emre, cinlerle İnsanlar Arasında Evlilik)

Toplumda, insanlar arasında tereddüte ve yanılmaya sebep diğer bir hususta cinlerle evliliktir. İtikadî olarak ne Kur'an-ı Kerim'de, ne Hadîs-i şeriflerde bize böyle bir evlilik rivayet edilmemektedir. Bir insanın bir hayvan ile, cins ayrılığı olduğu için evlenmesi caiz olmadığı gibi cinni ile de evlenmesi caiz değildir.

(el-Feteva'l-Hadisiyye, s. 167; H. GÜNENÇ, Günümüz Meselelerine Fetvalar II. 111)

Evvelâ, insan, hücrelerin ve moleküllerin yoğunlaşmasından, cin ise, ışın şeklinde bir enerji akımından ibarettir. Farklı âlemlerde, farklı boyutlarda, farklı yaratılışta olan insan ve cin, fizyolojik ve biyolojik mânâda bir araya gelip birleşmeleri, izdivaç etmeleri imkânsızdır. Cin, insanlara ancak his, heves, duygu verebilir, insanın şehevî duygularını tahrik edebilir, insan beynindeki şehvet merkezlerini, manyetik akım ile harekete geçirebilir.

Cinlerle insanların evlilikleri konusu, israiliyat ve bâtıl dinlerden, eski inanışlardan, hurafelerden, rivayet edilir. Hikâyeler, nesilden nesile, kulaktan kulağa aktarılırken, olay farklı boyutlarda değişmekte ve hurafe hâline gelmektedir.

Beyin ile alâkalı bir hastalık olan şizofreninin birçok çeşidi vardır. Halüsinasyon olayları şizofrenilerde çok görülür. Halüsinasyon şeklinde beyni hasta olan kişiye görünen cin, pekalâ hastanın kendisiyle evli olduğu kanaatini verebilir. O hastaya açık saçık bir insan suretinde görünüp, onun şehvetini arttırabilir ve ona izdivaç hayali gösterebilir. Aynen rüyalarda olduğu gibi kişi cünûp olabilir, boşalabilir. Cin burada manyetik olarakokişinin beynini uyarmakta, beynindeki şehvet merkezine akım göndermektedir. Beyni hasta kişi bu hayalî olayı, hakikî zanneder ve her tarafa "ben cinle evliyim" diye ilân yapar. Hayal ile hakikat birbirine karışmış olur.

İnsana musallat olup, böylesine hayaller gösteren cin, kendi âlemindeki çocuklarını o insandan oldu diye telkin ederse, bu kişi de cinlerden çocukları olduğunu savunur. Halbuki maddî âlemde böyle bir şey yoktur, bu sadece bir görüntüden ibarettir. Cinle temas kurduğunu söyleyen kişi, bunun bir görüntü olduğunu idrak edemez. Normal insanların rüyada boşalmaları gibi, kişi burada inzal olur. Böyle bir olayı başkalarına söyledi mi, ya "deli, aklını oynatmış" diye psikiyatri kliniğine gönderilir ya da karşısında bu olayı gerçek zannedenler tarafından inanılır.
 

Chen

Özel Üye
Katılım
17 Eylül 2013
Mesajlar
13,108
Puanları
93
Konum
Gotham
Tepkime puanı
6,129
Ürpertici ya minnacık yerden sonra okuyamadım
 

Kitapella

Bronz Üye
Katılım
26 Nisan 2019
Mesajlar
3,575
Puanları
93
Konum
İstanbul
Tepkime puanı
2,130
Öyle bir şey yaşadığını iddia eden bir kadınla karşılaşmıştım.
 

malumatfuruş

Gümüş Üye
Katılım
26 Ağustos 2012
Mesajlar
5,759
Puanları
93
Tepkime puanı
836
özet: cin ile evlilik dinde yasal değil. cin ile evli olduğunu iddia eden kişinin şizofreni olabileceği, cinin bu kişiye sanki evlilermiş gibi görünebileceği iddia edilmiş. :D he sadece cin görmek&cinlere inanıyor olmak şizofrenik bir olay olmuyor da cinle evli olduğunu görmek şizofrenik bir olay oluyor dinde bu durumda öyle mi? LOL. :D
 

Nonserviam

Bronz Üye
Katılım
14 Mayıs 2019
Mesajlar
1,514
Puanları
93
Konum
No information.
Tepkime puanı
533
Evlenip, 2 de cocugu oldugunu iddia eden ve hatta ozel bakicilari ile cocuklariyla bulustugunu soyleyen bir arkadasim vardi. Abdülkâdir Geylânî 'nin soyundan geldigini falan iddia ediyordu. Telefonda konusurken arkadan fisildama sesleri falan gelirdi, PC den falan verdigini saniyordum; hala da oyle saniyorum. Durup,durup onlarla konusmaya baslardi. Ilginc bir kadindi vesselam.
 

Başak

Altın üye
Katılım
23 Ağustos 2017
Mesajlar
9,391
Puanları
93
Tepkime puanı
2,197
İnsanlardan ümidi kesince ruhlar alemine yönelmek zorunda kalmışlar napsııınlar anacım. Yalnızlık Allah’a mahsus.
 

Xerath

Gümüş Üye
Katılım
6 Eylül 2013
Mesajlar
7,560
Puanları
93
Tepkime puanı
1,036
Evvelâ, insan, hücrelerin ve moleküllerin yoğunlaşmasından, cin ise, ışın şeklinde bir enerji akımından ibarettir.
Einstein mezarında ters dönmüş hatta ikiye katlanmıştır.
 

MicroAggression

Kayıtlı Üye
Katılım
28 Ocak 2018
Mesajlar
199
Puanları
18
Yaş
24
Tepkime puanı
22
Bel far niente knk şiir okumadığın bir bunlar kaldı istersen şansını dene yeşil çamdan daha iyidir bence
 

Larien

Prenses Üye
Katılım
4 Ekim 2016
Mesajlar
8,572
Puanları
93
Konum
Ankara-İzmir
Tepkime puanı
2,408
ya :D
lütfen artık. bunları yazan insanlarla ayrı dine inandığımızı düşünüyorum.
 

juju

Bronz Üye
Katılım
24 Mart 2019
Mesajlar
4,745
Puanları
93
Tepkime puanı
2,847
Biri tanri ile konusuyor ise dindardir, ama tanri onunla konusuyor ise akil hastasidir diyen canim doktorum house geldi aklima.
 

aegishjalmur

Gümüş Üye
Katılım
3 Şubat 2014
Mesajlar
5,033
Puanları
93
Tepkime puanı
630
İşte bunlar hep abazanlıktan, ağaç kabuğuna sürtmenin bir üst versiyonu cinlerle ilişkiye girdiğini düşünmek...
 

keroLayn

Gümüş Üye
Katılım
16 Nisan 2013
Mesajlar
6,584
Puanları
48
Yaş
30
Tepkime puanı
26
vergiden düşer mi hocam
 

EkSen

Altın üye
Katılım
14 Şubat 2014
Mesajlar
9,189
Puanları
63
Tepkime puanı
367
Evlilik en yalın haliyle akitleşme, sözleşmektir. Bu açıdan evet cinlerle söz kesen evlenen ve onlarla ilişki kuran insanlar mevcuttur.
Ancak bazı kişilerce bahsedildiği gibi "filanca cinden çocuğum var" iddiaları gerçek değildir. Erkek ya da kadın insana sanki onlardan çocuğu olmuş hissiyatı aktarılıp kişiyi buna inandırabilirler.
Öte yandan zannıma göre çok ama çooook uzun zamanlar önce ( kıtaların ayrılmasından da önce ) cin ve insanların maddesel boyutta birliktelikleri olduğu ve bunlardan farklı türlerin meydana geldiği ve büyük tufanla birlikte bu türlerin dinazorların yok olması gibi yok olduklarını tahmin ederim.
Günümüzde ise asla ve katiyyen bir insanın cinlerden çocuğu olması mümkün değildir.
Ek olarak; cinlerle cinsi münasebet kurulabilir ama bu iki insanın cinselliğine benzemez. Onlar işi beyinde bitirirler. Size dokunuşları kafanızın içinde olur.
 

malumatfuruş

Gümüş Üye
Katılım
26 Ağustos 2012
Mesajlar
5,759
Puanları
93
Tepkime puanı
836
müstakbel eşim de cinle evliyim falan gibi cümleler kurabilir, eee cin gibiyiz sonuçta.
 

Şuanda Bu Konuyu Görüntüleyenler (Kayıtlı: 0, Misafir: 5)

Üst