sohbet odaları

Cinsel Hayatı Olumsuz Yönde Etkileyen İçecek ve Yiyecekler

EFTELYA

Yönetici
Yönetici
Katılım
30 Ekim 2014
Mesajlar
18,334
Puanları
93
Konum
Kapadokya
Tepkime puanı
1,449
Konserve çorbalar: İçerisinde bol miktarda koruyucu barındıran konserve çorbalar, yüksen kan basıncına neden olur. Dolayısıyla cinsel organlar gibi vücudun belirli bölümlerine kan akışı azalabilir ve bu sebeple ereksiyon sorunlarına neden olabilir.

Gazlı içecekler: Yapılan araştırmalara göre gazlı içecekler depresyon sebebi. Depresyon ise libidonun büyük düşmanlarından biri.

Patates cipsleri: Genelde patates cipslerinde ucuz ve kalitesiz yağlar kullanılır. Bu yağlar vücutta libido düşüklüğü de dahil olmak üzere pek çok hasara neden olur. Hormon bozukluğuna neden olarak seks hormonlarının üretimini olumsuz etkiler.

Peynir: Pek çok peynir antibiyotikler ile tedavi edilen ineklerin sütünden elde edildiği için aşırı tüketim zamanla hormon bozukluğuuna neden olabilir. Bu hormonlar bozukluğundan seks hormonları da etkilenir. Cinsel işlev bozukluğu görülebilir. Aldığınız peynirlerin antibiyotik tedavisi görmemiş ineklerin sütünden olduğundan emin olun ve güvenilir markaları tercih edin.

Monosodyum Glutamat: Paketli yiyeceklerde bulunan MSG olarak da bilinen monosodyum glutamat, yiyeceklere lezzet vermek amacıyla eklenir. Ancak baş ağrısından depresyona ve libido düşüklüğüne kadar pek çok zararı olduğu söylenmektedir.

Kahve: Sürekli kahve tüketimi böbrek üstü bezlerinin çalışmasını zaman içinde sekteye uğratır. Bu sebeple seks hormonları da dahil bazı hormonlar yeterli miktarda üretilmeyebilir.

Yapay tatlandırıcılar: Aspartam gibi yapay tatlandırıcıların mutluluk hormonu olarak bilinen serotonin salgılanmasını engellediği belirtilmektedir.
alıntı
 

climax

Yazar
Katılım
2 Mart 2014
Mesajlar
9,416
Puanları
93
Yaş
44
Tepkime puanı
1,442
Hahahah deli yhaaa:)
Buradakilerin cinsel hayatı mi var allasen
 

ismail89

Bronz Üye
Katılım
25 Mart 2018
Mesajlar
4,860
Puanları
63
Yaş
30
Tepkime puanı
253
Vodka, Rakı. Bunlar da bir süre sonra cinsel hayatı "sonlandırıyor".
 

climax

Yazar
Katılım
2 Mart 2014
Mesajlar
9,416
Puanları
93
Yaş
44
Tepkime puanı
1,442
Patates cipsi peynirle erkekliği biten adam zaten hiç gözüme gözükmesin.
 

Şuanda Bu Konuyu Görüntüleyenler (Kayıtlı: 0, Misafir: 3)

Üst