sohbet odaları

Damarda Akan Kandır Evlat...

Lima

Bronz Üye
Annem.. Anacığım.

Bir tek Anacığım Kelimesini Düzeltmeyen Emekli Bir Türkçe Öğretmenidir Benim Annem.Forumdaki Bazı Arkadaşlara bile Bak Çocuğum O Öyle yazılmaz Diye Bilgisayarın Bu Tarafından Mudahele Etmeye Çalışan Bir Annedir :). Sohbet ederken onunla Türkçenin Herşeyine Dikkat etmeniz Gerek o Derece Yani :) Bu Arada Lösev ile ilgili Sınavın Sonuçlarını Ben okucam diye diretende bir kadındır :D Kaldıki Anlamazsın Annem Sen Onları Deyince Ben Koskoca Öğretmenim Ceylin Hanım Dikkatini Çekerim Diyerek Fırçada kaymıştır :)

Evladını Anlat Dediklerinde Evlat Damarda Akan Kanımdır der hep O yüzden Konu Başlığım Böyle Oluştu.Annem Kritik durumda Koah Hastasıdır Hayattaki tek pişmanlığım Sigara denen İllettir der Ve benim içmeyişim onun Gurur Tablosudur.Öyle doldumki Yazmak istedim Gün Gün Kötüye Gitmekte ...Kısaca Koah Nedir Anlatayım ,
Kronik Obstrüktif Akciğer Hastalığı (KOAH), bir akciğer hastalığıdır. ... Amfizem ve kronik bronşiti kapsayan bir hastalık öbeğine giren Kronik Obstrüktif Akciğer Hastalığı'nın en önemli özelliği, akciğerlere giren ve çıkan havayı, soluk darlığına neden olacak kadar kısıtlayabilmesidir.

Onun Bu Durumda olması Benim Damarımdaki Kanın Kurumasına sebeb olmaktadır .Aslında Annemi Anlatıcak çok şey var Lakin Sadece Sigara içen Arkadaşlara... Hayat Güzel Sevdikleriniz İçin Bırakın İçmeyin Şu MERETİ. Biz Aile Olarak Annemim gözünün içine Bakmaktayız Çünkü Çok zor bir durum 2 günde Bir Acilde Oluyoruz ..

Demek İstediğim Sevdiklerinizi Sizden Mahrum Etmeyin Heleki Bir Evlatsanız Elinizden birşey Gelmiyorsa En Acı Bu İşte...

ihaveanidea

Bronz Üye
Sigara içmek sadece fizyolojik değil psikolojik de illet bir durum.

Bir şeye bağımlı olmak acı bir durum. Hoş gerçi sigara tiryakilerinin bir çoğu bu bağımlılığı "yaşam amacı" haline getiriyorlar. Belki sadece sigara için yaşamıyorlar lakin bunun gibi birkaç bağımlı edici ürüne yapışarak hayata o şekilde tutunmaya çalışıyorlar.

İnsanoğlunun hayatla olan bağını yeniden kurmak, inşa etmek lazım. Bağımlılık ile yaşama hevesi arasındaki farkı ortaya koymalı, iyiye ve faydalıya yönlendirilmeli/anlatılmalıdır.

Allah anneciğine şifa versin Ceylin.

Lima

Bronz Üye
Sigara içmek sadece fizyolojik değil psikolojik de illet bir durum.

Bir şeye bağımlı olmak acı bir durum. Hoş gerçi sigara tiryakilerinin bir çoğu bu bağımlılığı "yaşam amacı" haline getiriyorlar. Belki sadece sigara için yaşamıyorlar lakin bunun gibi birkaç bağımlı edici ürüne yapışarak hayata o şekilde tutunmaya çalışıyorlar.

İnsanoğlunun hayatla olan bağını yeniden kurmak, inşa etmek lazım. Bağımlılık ile yaşama hevesi arasındaki farkı ortaya koymalı, iyiye ve faydalıya yönlendirilmeli/anlatılmalıdır.

Allah anneciğine şifa versin Ceylin.
Teşekkur ediyorum Amin İnşAllah

Kitapella

Bronz Üye
Geçmiş olsun adaşım. [emoji1652] şanslı olduğunu bilmeni isterim. Hastalık bir şans mıdır bilmiyorum ama, gözünün içine bakabiliyor olman bir şanstır. Hala nefes alıyor olması, hala senin hatalarını düzeltiyor olması, karşılıksız sevenlerin arasında ilk onu görmen bir şanstır. Şifalar dilerim anneciğine.

yeLda

Özel Üye
Acil şifalar diliyorum annenize.. Birlikte sağlık ve huzurla geçireceğiniz nice güzel zamanlarınız olsun inşallah.

Lima

Bronz Üye
Geçmiş olsun adaşım. [emoji1652] şanslı olduğunu bilmeni isterim. Hastalık bir şans mıdır bilmiyorum ama, gözünün içine bakabiliyor olman bir şanstır. Hala nefes alıyor olması, hala senin hatalarını düzeltiyor olması, karşılıksız sevenlerin arasında ilk onu görmen bir şanstır. Şifalar dilerim anneciğine.
Çok Teşekkür ediyorum Kitapella

X

Yönetici
Proje Sorumlusu
Annemin ellerinden opuyorum, hurmetler ve saglikli bir omur diliyorum umuyorum ki sagligina tam manasiyla kavusacaktir. :)

Mehmet

Yönetici
Üst Yönetici
Rabbim acil şifalar versin.Çok ama çok geçmiş olsun.

Rabbim den dilerim tez zaman da şifa bulsun.

Allah yar ve yardimcin olsun.

Sanem

Yönetici
Üst Yönetici Yardımcısı
Allah acil şifalar versin canım umarım tez zamanda sağlığına kavuşur, ellerinden opuyorum güzel yürekli kadının

Son düzenleme:

Justice

Bronz Üye
Allah sağlığına en kısa zamanda kavuştursun inşallah. Çok gecmis olsun, Acil şifalar diliyorum...

Anneciginizle birlikte geçireceğiniz nice sağlıklı, u-mutlu, huzurlu uzun yollarınız, yıllarıniz olsun...

velevki

Bronz Üye
Sigarayı yıllarca içip bırakan biri olarak aradaki farkı çok iyi anlayanlardanim.
Darısı içenlerin başına. gönülden dua ediyorum onlara.
Sevgili Lima anaciğina acil şifalar, hayırlı ömürler diliyorum.
koşulsuz seven tek varlik ANNE.
can ana,yar ana

Lima

Bronz Üye
Sigarayı yıllarca içip bırakan biri olarak aradaki farkı çok iyi anlayanlardanim.
Darısı içenlerin başına. gönülden dua ediyorum onlara.
Sevgili Lima anaciğina acil şifalar, hayırlı ömürler diliyorum.
koşulsuz seven tek varlik ANNE.
can ana,yar ana
Çok Teşekkür Ediyorum velevki Anne Bambaşka

Lima

Bronz Üye
Allah sağlığına en kısa zamanda kavuştursun inşallah. Çok gecmis olsun, Acil şifalar diliyorum...

Anneciginizle birlikte geçireceğiniz nice sağlıklı, u-mutlu, huzurlu uzun yollarınız, yıllarıniz olsun...
Çok Teşekkür Ediyorum @ay

Bahtiyar

Bronz Üye
Allah acil şifalar versin. Geçmiş olsun. Ah şu sigara illeti. Bende dahil keşke herkes bırakabilse.

Lefty

Emektar Üye
Lima
Geçmiş olsun, en kısa sürede sağlığına kavuşmasını dilerim.
Sigara ile ilgili en büyük sorun, çevresel faktörlerin yarattığı farka ilave olarak bazı genlerin nikotin bağımlılığına yatkınlığı tetikliyor olmasıdır. Başka etkenler de devreye girince bazı insanların bağımlı olması kaçınılmaz olduğu gibi bırakmakta da çok zorlanıyorlar. Beyinde bazı bölgeleri aktifleştiren bu genlerin tam tespiti için çalışmalar devam ediyor.

Şuanda Bu Konuyu Görüntüleyenler (Kayıtlı: 0, Misafir: 8)