sohbet odaları

Datalife Engine Nedir Özellikleri Nelerdir ?

Sisimores

Kayıtlı Üye
Katılım
7 Temmuz 2012
Mesajlar
857
Puanları
16
Yaş
24
Tepkime puanı
0


DLE (Datalife Engine Cms) içerik yönetim sitemi, php üzerinde yapılmış en hızlı cms sitemlerindendir.Sitemizde gördüğünüz bu sistem gelişmiş özellikleri bulunmaktadır. "Rusların wordpressi" diyebileceğimiz ücretli sistem, wordpressten ayrılan en önemli özelliği çok büyük portallar yapılabileceği ve bu portalın hiç bir şekilde hostta sunucuyu zorlamayacaktır. İkinci önemli özelliği ise tema ve modül kolaylıklarıdır. Temalar üzerinde düzenleme yapmak sadece html ve css bilgisiyle kalmaktadır. Modüllerde ise kolay kurulumları ile sadece bir kaç dakikanızı almaktadır. Hiç bir şekilde php kod bilgisi gerekmemektedir.Şimdi sizi DLE ye çekecek özellikleri hızlıca sıralıyorum (Bu özellikler dle ile direk olarak gelmektedir).

* SEO url bulunmaktadır.(Örnek veriyorum: index.php?id=253123213 bu şekilde değilde, www.dlematikdl.com/Dle-nedir-ozellikleri) şeklinde olacaktır. 3 farklı sef url (search engine friendly url) bulunmaktadır.
* Admin güvenli giriş seçenekleri ve üye girişlerinde standart captha uygulaması (Spam Koruması)
* Ajax sistemli alt yapı. İstenildiğinde aktif edilebilen.
* Reklam kontrol sistemi. Standart olarak gelen bu sistem istediğiniz yerde reklamları çıkarmanız ve süre ayarlayarak o süre içerisinde yayında kalmasını sağlamak.
* Admin panelden tema düzenleme seçenekleri,
* Site takvimi ve arşivler oluşturma,
* Rss ve Etiket(Tag) özellikleri standart olarak bulunmaktadır.Ayrıca sitelerden otomatik Rss haber çekebilme,
* Siteye admin panelden dosya yükleyebilme. Dosya indirme koruması. Sitenizden başka bir sitede kopyalanan link çalışmaz.
* Korumalı link özelliği. Yukarıda bahsettiğim dosya linki koruması herhangi ekleyeceğiniz bir site yada dış dosya linkinin gizliliğini koruyan bir özellik. Link siteniz haricinde bir sitede çalışmaz.
* Resim ve video filigran özelliği. İstediğiniz filigranı tasarlayıp sisteme ekleyerek resimleriniz veya videolarınız sitenize yüklenirken resim veya videoya işlenir. Ayrıca otomatik resim boyutlandırma.
* PDA telefonlar için özel tasarımlı tema. PDA telefon ile birisi sitenize girdiğinde PDA ya uygun tasarımlı tema aktif olur. Mobil uyumlu bir scripttir.
* Admin panelinden sistemin sql yedeğini alabilme.
* Yönetici, Editör,Yazar,Üye, Ziyaretçi grubları ve bu gruplara ayrı ayrı onlarca özellik atayabilme.Forumlardaki gibi bir çok yazarlı sistem oluşturmakta çok kullanışlı.
* Admin panelden e-posta şablonları düzenleyebilme.
* Kelime filitreleme ve ip banlayıcı/üye banlayıcı modüller standart olarak bulunmaktadır.
* Site haritası ve anketler kurulumda standart olarak gelmektedir.
* Site içi ÖM (özel mesaj) gönderebilme. Ayrıca tüm üyelere ÖM atabilme.
* Admin panelden çalışan ve sistem dosyalarını tarayabilen antivirüs özelliği.
* Admin panelden veri tabanı obtimizasyon yapabilme özelliği.
* Standart Gzip ve önbellek özellikleri.
* Wordpress ve Joomla'nın karmaşıklığından yorulan ve düzgün bir CMS arıyanlar için birebirdir.Ve işin en güzel tarafı daha önce dediğim gibi bu kadar çok özellik bulunmasına rağmen sunucuda hiç bir problem yaratmayacak bir sistemdir. Aynı hit sayısı ve benzer içerikli joomla veya wp sistemlerinin %50-%70 kadar trafik veya cpu harcayacak bir sistemdir. Sistem yorulması bu kadar üzerinde durmamdaki nokta bir çok kişi sitelerinde trafik yada cpu problemleri yaşamaktadır. DLE ile bunların hiç birisini yaşamayacaksınız. Bunun en güzel örneği bu günlerde gördüğüm alexada 500-5000 arasında yer alan 10 tane DLE alt yapılı sitenin bu kadar hiti çok rahatlık kaldırabilmesi. Bu alexa değerlerinde (hitlerinde) wp siteler görebilmeinz mümkün değildir.Bu siteleri alttaki resimde görebilirsiniz.Ekstra oalrk bu siteler için önemli bir nokta, o kadar çok spam yapmalarına rağmen googleın durumu çakaması.

alıntı
 

Şuanda Bu Konuyu Görüntüleyenler (Kayıtlı: 0, Misafir: 5)

Üst