Neler yeni

Davutoğlu: TÜİK rakamlarıyla oynayarak ekonominin çok iyi gittiğini iddia ediyorlar

ihaveanidea

Çok Aktif Üye
Yönetici
Moderator
Gelecek Partisi Genel Başkanı Ahmet Davutoğlu, "TÜİK rakamlarıyla oynayarak ekonominin çok iyi gittiğini iddia ediyorlar. Tapuların neredeyse fermanla el değiştirdiği bir dönemde, güvenin olmadığı bir Türkiye'de ekonomi düzelmez" dedi.

Davutoğlu, şunları söyledi:

* Başbakanlık dönemimde basına hiçbir müdahalede bulunmadım. Benim veya arkadaşlarım tarafından aranarak baskı altına alındığını iddia edebilecek tek bir gazeteci varsa çıkıp söylesin.

* Türkiye, on yıldır süren Suriye iç savaşında sicili en temiz ülkedir. Suriye’de çok sayıda insan Türkiye’ye güvenerek İdlib’e geldi.

* Türkiye, Suriye mevzusunda soğukkanlı olmalıdır. Diplomaside dikkatli konuşmak gerekiyor.

* Bir adaletsizliğe yol açılmışsa, bu adaletsizliğin maliyeti ekonomik maliyetten daha ağırdır. Devlet halkına bir söz verdiğinde bunu tutmalıdır. EYT adaletsizliğine çözüm bulunmalıdır.

* EYT mağdurları taleplerinde haklıdır. EYT konusu partimizin gündemindedir. Yakın zamanda bununla ilgili bir raporu kamuoyuna açıklayacağız.

* TÜİK rakamlarıyla oynayarak ekonominin çok iyi gittiğini iddia ediyorlar. Tapuların neredeyse fermanla el değiştirdiği bir dönemde, güvenin olmadığı bir Türkiye’de ekonomi düzelmez.

* Eğer iddia edildiği gibi benim meselem Erdoğan’ın iktidarını zayıflatmak olsaydı Başbakanlığı bırakmaz, AK Parti’de kriz çıkarırdım. Bana yapılan muamele de her türlü karşı çıkmayı da hak ediyordu. Ama Türkiye’nin istikbalini düşünerek bunu yapmadım.

Hatem

Çok Aktif Üye
Altın üye
Reis kısa bir süre önce sen de bunların içerisindeydin. Kime günah çıkarıyorsun?

Eru

Çok Aktif Üye
Altın üye
Bu adam %3 bile oy alamaz.

climax

Çok Aktif Üye
Altın üye
Hadi ya :) vay anasını demek rakamlarla oynamışlar bak sen

Erdoğan bunları kulaklarından tutar tutar fırlatır.

Ruhsuz Adam

Aktif Üye
Kayıtlı Üye
Bunları havaya atacak yere düşmedende tekmeyi atacaksın.millet acından ölüyor.yatacak yeriniz yok sizin

diE

Çok Aktif Üye
Bronz Üye
Hocam bir zamanlar hepiniz birbirinize sırt yaslıyor, aynı masada oturup beraberce milleti nasıl kandırabiliriz diye kararlar alıyordunuz.
Hatta lideriniz, fetö diye başımıza sardığı adamlarla aynı masada kadeh kaldırıyordu zamanında.
Bugünlere hepiniz birbiriniz sayesinde geldinizde, şimdi çıkar çatışmasına dönünce sırt çevirir oldunuz.
Yaw başımıza açmadığınız iş kalmadı be.
Senin zamanın, sen birilerine yaltaklandığın zaman geçti gitti hocam.
Allah sonumuzu hayır etsin.

climax

Çok Aktif Üye
Altın üye
Beş milyon mülteciyi stratejik derinlik diye diye başıma saran yetersiz gelmiş bugün TÜİK diyor. Bak tansiyon var bende

• Beğen
Tepkiler: Ayn

aloneboy1903

Aktif Üye
Yazar
Türkiye, Suriye mevzusunda soğukkanlı olmalıdır. Diplomaside dikkatli konuşmak gerekiyor.
Yapmadıklarımı anlatırken ben. Temsili değil.

Eğer iddia edildiği gibi benim meselem Erdoğan’ın iktidarını zayıflatmak olsaydı Başbakanlığı bırakmaz
Bırakılacak bir başbakanlık bile bırakmadı, şimdi konuşuyor.

Gün gelecek herkes bu zat gibi olacak ama... Önemli olan zamanında doğru iş yapabilmek/söyleyebilmek.

esekherif

Çok Aktif Üye
Yazar
K.ıçı yere yakın olandan korkun.

melnur

Çok Aktif Üye
Bronz Üye
Davutoğlu samimi ise söylediklerinde önce geriye dönük tüm pislikleri açıklasın, yani içerisinde kendisinin de olduğu dönemden bahsetsin.
Hiçbirinizin amacı Türkiye değil, sadece koltuk ve yandaşlarınızın geleceği,.....

Alavarez

Çok Aktif Üye
Bronz Üye
Eski dosttan düşman olmaz, gel vazgeç bu sevdadan...

Eru

Çok Aktif Üye
Altın üye
Seçilmiş son başbakanım diyor ama madem öyle neden istifa ettin eyyy davutoğlu. Bence atanmıştın...

Şuanda Bu Konuyu Görüntüleyenler (Kayıtlı: 0, Misafir: 1)