sohbet odaları

DGS sonuçları açıklandı! ÖSYM DGS sonuç sorgulama ekranı…

yaSmin

Yönetici
Yönetici
Katılım
16 Nisan 2019
Mesajlar
2,680
Puanları
93
Yaş
116
Konum
İstanbul
Tepkime puanı
806
Öğrenciler DGS aracılığı ile önlisans öğrenimlerini lisans seviyesine tamamlayabiliyorlar. DGS geçtiğimiz ay düzenlendi ve ÖSYM'nin verdiği tarihe göre sonuçlar bugün açıklandı. DGS sonuçlarının saat kaçta açıklanacağına dair resmi bir açıklama bulunmuyordu ancak sonuçlar 14:30 dolaylarında ÖSYM'nin sonuç açıklama sistemi üzerinden yayınlandı. İşte DGS sonuçlarına dair merak edilen ayrıntılar...

ÖSYM Dikey Geçiş Sınavı (DGS) sonuçlarını açıklayacağı tarihi duyurdu ve gözler bugün açıklanacak olan DGS sonuçlarına çevrildi. Üniversitelerin önlisans programlarından lisans programlarına geçiş yapmak isteyen adayların katıldığı DGS’de soru ve cevaplar açıklandı, şimdi sıra sınav sonuçlarında. DGS sınav sonuçları açıklandı, sınav sonuçlarını aşağıdaki linkten kontrol edebilirsiniz.

DGS SONUÇ SORGULAMA NASIL YAPILIR?

ÖSYM’nin hazırladığı tüm sınavlarda olduğu gibi DGS sınavı da ÖSYM’nin sonuç açıklama sistemi üzerinden açıklanacak. DGS sonuçlarına adaylar sonuc.osym.gov.tr sitesi üzerinden erişecek. Sonuçları sorgulamak için TC kimlik numaralarını ve aday işlemleri sistemi şifrelerini girmeleri gerekecek.
sözcü
 

Şuanda Bu Konuyu Görüntüleyenler (Kayıtlı: 0, Misafir: 6)

Üst