sohbet odaları

Dr.Mehmet Öz ..Genç Kalmanın Sırları

MaxCadY

Elmas Üye
Katılım
12 Nisan 2019
Mesajlar
18,995
Puanları
38
Tepkime puanı
2
Hayatımızda olan, bizi hastalıklarla buluşturan ve erken yaşlanmamıza sebep olan ürünleri hayatımızdan çıkartmak, genç kalmamızı ve sağlıklı yaşamamızı sağlar.

İşte Mehmet Öz’ ün tavsiyeleri

-Çamaşırlarımızda kullandığımız ağartıcılar yüksek oranda klor ve amonyak içerirler. Ağartıcılar yerine kabartma tozu ve beyaz sirke kullanılmalıdır. Sirke camlarda, kabartma tozu fayanslarda çok etkilidir.

-Sinek kovucular içeriğindeki zararlı maddeler sadece sineklere değil bizlere de zarar vermektedir. Bunun yerine kokulu mumlar kullanılabilir.

-Sabun kimyasallarla desteklenmiş kokulu sabunlar yerine, saf kokusuz sabun kullanılmalıdır. Sert sabunlar, yüzdeki ince ipek gibi deriyi yok ediyor.

-Hazır soslar içeriğinde fruktoz şurubu (mısır şurubu) olan sosları, hazır yiyecekleri tercih etmek yerine kendi hazırlayacağımız katkısız doğal soslar kullanılmalıdır. Fruktoz şurubu direkt karaciğere gider ve karaciğerde bu direkt yağa dönüşür. Kolesterolü yükseltir.

-Trans yağ içeren yiyeceklerden de uzak durmalıyız.

-Alkol ve sigara alkol karaciğeri zehirlediği gibi, meme kanseri olma riskini de arttırır. Sigara da kanser ve daha bir çok hastalığa sebep olduğu için bunları hayatımızdan tamamen çıkarmalıyız.

-Naftalin kanserojendir. Onun yerine sedir ağacı parçalarını kullanmalıyız.
 

deemet

Mesaj Onayı Bekleyen
Katılım
8 Temmuz 2013
Mesajlar
1
Puanları
1
Yaş
25
Tepkime puanı
0
merhaba siz gerçekten doktor musunuz ?
 

Alcatraz

Kayıtlı Üye
Katılım
13 Kasım 2013
Mesajlar
828
Puanları
16
Yaş
31
Tepkime puanı
0
-stressiz bi hayata merhaba deyin.
 

Şuanda Bu Konuyu Görüntüleyenler (Kayıtlı: 0, Misafir: 2)

Üst