sohbet odaları

Dünya Sağlık Örgütü, koronavirüs salgınının yeni merkez üssünün Güney Amerika olduğunu açıkladı

PapatyA

∂üηуα ηüƒυѕυ αяттıкçα, ι̇ηѕαη ѕαуıѕı αzαℓıуσя..
Yönetici
Moderator
Katılım
28 Şubat 2020
Mesajlar
3,311
Puanları
93
Tepkime puanı
947
Dünya Sağlık Örgütü Brezilya ile birlikte Güney Amerika'nın koronavirüs salgınının yeni merkez üssü haline geldiğini duyurdu. Örgüt ayrıca Brezilya'nın, kıtada virüsten "açıkça en çok etkilenen" ülke konumunda olduğunu kaydetti.Dünya Sağlık Örgütü (DSÖ) Acil Durumlar Programı Direktörü Mike Ryan, koronavirüs salgının merkez üssünün Amerika Birleşik Devletleri'nden Güney Amerika'ya kaydığını açıkladı.

DSÖ'den Mike Ryan yaptığı açıklamada, özellikle Brezilya'nın dünyayı saran koronavirüs salgınında en fazla vakanın görüldüğü ülkelerin başında geldiğini belirtti.

Ryan ayrıca Brezilyalı yetkililerin Kovid-19 tedavisi için kullanılan hidroksiklorokin ilacının geniş kullanımını onayladığını söyleyerek, mevcut klinik çalışmaları sona ermemiş olan ilacın riskleri göz önüne alındığında salgına karşı yaygın kullanımı desteklemediğini dile getirdi.

BREZİLYA, KORONAVİRÜSÜN EN ÇOK GÖRÜLDÜĞÜ 3. ÜLKE KONUMUNDA
ABD ve Rusya'nın ardından koronavirüsün en çok görüldüğü 3'üncü ülke haline gelen Brezilya'nın 12 milyon nüfusuyla en kalabalık şehri Sao Paulo, salgınından en çok etkilenen yer olarak öne çıkıyor. Şehri kapsayan ve nüfusu yaklaşık 44 milyon olan Sao Paulo eyaletinde bugüne kadar 73 bin 739 vaka, 5 bin 558 ölüm görülürken, kentte onlarca toplu mezar açılmış durumda.

Dünya Sağlık Örgütü, koronavirüs salgınının yeni merkez üssünün Güney Amerika olduğunu açıkladı
 

No Pasaran

Özel Üye
Katılım
27 Mart 2013
Mesajlar
5,192
Puanları
93
Yaş
30
Tepkime puanı
693
Brezilya için gerçekten üzülüyorum. Faşist lider Bolsonaro nedeniyle bu virüsten çok kötü etkilenecekler. Bizimki en azından ara sıra Bilim Kurulu filan diyor. Bu onu da takmıyor, alınan önlemleri eleştiriyor, karşı çıkıyor hatta protesto ediyor.
 

Karma

Platin Üye
Katılım
7 Eylül 2015
Mesajlar
17,238
Puanları
93
Tepkime puanı
574
duruyor duruyor
merkez üssü şurası
merkez üssü burası
kısaca dolanıp duruyor de
 

Şuanda Bu Konuyu Görüntüleyenler (Kayıtlı: 0, Misafir: 3)

Üst