sohbet odaları

Ebedi İlahi Yolda Maitreya'nın Misyonu

ßaşak

Altın üye
Katılım
12 Ekim 2012
Mesajlar
9,273
Puanları
38
Yaş
30
Tepkime puanı
1
Maitreya

Yusuf'un bir Havari Olduğu gibi

Maitreya'nın (Merhametli Olan) Budha olduğu gibi
(Mesih'in) Krayst (Christ Christus Chrishna Chrisma) olduğu gibi
Muhammed'in (Övgüye Değer) Mehdi olduğu gibi

O da ayrıca genç Vigi olarak çağrılır
ve Prens Kumar olarak.

O Barış ve Hükümdarlığı getirmek için gelmiştir.
O'nun soy ismi Emmanuel'dir (Yaradan Bizimle) Baba ve O birdir ve O Ana'yı Bilir.
Bu isimler O'na verilmiştir. Birçoğu gibi O kendini bu isimler ile çağırmamıştır şu kehaneti yerine getirerek; "Ki birçoğu benim isim(lerimle) gelecektir ve birçoğunu aldatacaktır. "

Maitreya İran'da dünyaya gelmıştır.Doğum ismi Muhammed Hüseyin’dir. Bu Müslümanların O’nun isminin Muhammed olması gerektiği beklentisini yerine getirmektedir.Maitreya MBA derecesine sahiptir. Vahiy’i almaya başladığında DBA (Doctorate in Business Administration (İşletme Doktorası)) üzerinde çalışıyordu. Kendinin Mission’ını başlatmak için üniversiteyi bıraktı. Maitreya Müslüman bir aileye doğmuştur.O’nun katıldığı tek dinsel organizasyon Ananda Marga olmuştur (The Path of Bliss Neşe Yolu). Yoğun olarak Hinduizm tarafından etkilenmiş bir organizasyondur ama daha başka birçok konuda da oldukça ileridir.


ÖĞRETİLER
İlk Mühür (I-Ching () Ruhani Güçlerin Uyandırılması): Hinduizm Budizm Kabala Sufizm Hıristiyan Aziz ve diğer Yaradan ile direk Deneyimin Hedef olduğu bütün yollardır."Yaradan'ı Anlamak için Kendini Anla Hareketsiz Ol ve Benim Yaradan Olduğumu Anla."

İkinci Mühür (Davut'un (David) Süleyman'ın (Solomon) İşareti () Işık Halkları):İbranilerin (Eski Anlaşma) öğretilerini ve tarihlerini sembolize eder.Bu Ebedi İlahi Yol'daki ikinci basamaktır. İlk basamak Ruhani Güçlerin uyandırılmasıdır.

Üçüncü Mühür (Haç () Feda etmek Kendi-Merkezli olmamak): Feda etmenin (kendi-merkezli olmamak) sembolüdür.Bu Mühürle En Ulu İşaret'teki ilk üç Mühür birleştirilmiştir. Yani Mistik Yollar (Hindular Budistlervb.) İbraniler (Yahudiler) ve Hıristiyanlar.

Dördüncü Mühür (Hilal Ay () Teslim etme ve Boyun eğme): Bu En Ulu İşaret'teki dördüncü Semboldür. Yaradan'a Teslim etmenin ve Boyun eğmenin sembolüdür.
Yani Ebedi İlahi Yol'da biz Meditasyon yaparız ve Ruhani güçlerimizi uyandırmaya (İlk Mühür) çalışırız. Uyanmış Ruhani Güçlerimizden kazandığımız enerjileri Işık Halklarının (İkinci Mühür) Yaratımına doğru yönlendiririz. Halk için feda ederiz ve kendi-merkezli ve bencil (Üçüncü Mühür) olmamaya çalışırız. Ve Yaradan'a teslim eder ve Boyun eğeriz (Dördüncü Mühür).
Beşinci Mühür (Dokuz-Kollu Yıldız () Evrenselcilik): Yaradan'ın Her şey ve Bütün Evren'in O olduğunu kavramadan biz Evrene bakışımızda dar oluruz. Küçük bir parçasına bağlanabiliriz (ve büyük bir ihtimale bağlanırız). Sadece kendi halkımızı dinimizi ırkımızı vb. daha iyi yapmak için çalışabiliriz. Evrenselcilik Ebedi İlahi Yol'da Beşinci Basamaktır. Aklın bütün darlığını parçalar. Her şeyi Yaradan'ın parçası olarak dahil etmek üzere Bilinci genişletir. Baha'i İnancının sembolüdür.
Altıncı Mühür (Seçilmişler ()): Bir kişi ilk beş Mühürden geçtikten sonra o bir Seçilmiş (Işığın Çocuğu) olur. Böyleleri Yaradan'ın Benim Seçilmişlerim dedikleridir İsrail Çocukları (Işığın Çocukları). O'nun Hükümdarlığını Dünya üzerine getirecek olanlar Onlardır.
Yedinci Mühür (Saf Bilinç ()):Saf Bilincin (Yaradan ile Bir Olmak İlahi Olmak) Sembolüdür. Bu yalnızca Mistik Yollar ve egzersizlerle (Meditasyon çent etme...vb.) elde edilemez. Ebedi İlahi Yol'u takip etmeyle elde edilebilir. Işık Halklarının Yaratımı ile bir çok insanın bu aşamaya mümkün olan en hızlı şekilde erişebileceği bir ortam yaratabiliriz.Fark edeceğiniz gibi Yedinci Mühür ve En Ulu İşaret'in merkezindeki Mühür aynıdır. Yedinci Mühür Merkezdeki Sembolün Suretindedir. Merkezdeki Sembol Yaradan'ın Sembolüdür (Evrenin Merkezinde). Adam Yaradan'ın Suretinde Yaratılmıştır. Yedinci Mühürde (Aşamada) biz tekrardan O'nun Suretindeyizdir Birizdir.


THOTH(KUTSALLARIN EN KUTSALI)

"SON ANLAŞMA"
THOTH’un içerisindeki on iki kitaptan oluşur. Esas olarak kitap yaratım ve tarih (O’nun Hikâyesi) son 12000 sene boyunca Yaradan’ın insanlığı ve tarihi nasıl yönettiğinin açıklaması (O’nun tarafından yönetilen – O’nun tarihi) ve geçmişte olmuş birçok şey ve gelecekte olacak bir iki şey hakkındadır. Bu kısmın özü Ebedi İlahi Yol’un açığa vurulması ve açıklanmasıdır.
THOTH ‘un geri kalanının türetildiği en temel öğretileri içeren En Kutsal’ın içindeki ilk kitaptır. Bu THOTH’un içinde En Kutsal Bir’den Yediye gibi yedi alt kısma bölünmüş tek kitaptır.
Maitreya’nın öğretilerinin dayanağıdır.Maitreya’nın bütün öğretilerinin ve ne oldu ne oluyor veya neler olacağının hepsinin ders olduğunun özet bir açıklaması. Üzerlerinde tartışmak ve insanlık arasında bölünme yaratmak için değilama dersi öğrenmek ve ilerlemek ve O’na doğru ilerleme sürecinde neşe içinde sevinç göstermek için.

"Bizim görevimiz ümit ve birlik dalgalarını yaymak Yaratımın Plan’ının ve hayatın amacının ne olduğunu öğretmek ve bu uğurda her şeyden fedakârlık yapmaktır. Hepsi geldiğinde o zaman Dünya üzerinde Cennet’in Hükümdarlığı kurulacak ve Tanrı’nın Plan’ı Cennette olduğu gibi Dünyada da yapılacaktır. "


MAİTREYA'NIN MİSYONU
Tüm dünyada bir çok kültürde dünya sıkıntı ve büyük sefalet zamanında iken insanlığı birleştirmek ve barış ve sükunet getirmek için gelecek bir öğreti/öğretmen efsanesi veya beklentisi vardır.

Dünyanın büyük dinleri de ayrıca böyle bir Vahiy/Vahiy Getiren'in geleceği ve evrenin (Yaradan) gizemini açıklayacağı dünyanın dinlerini sentez ederek birleştireceği ve eski çağı bitireceği ki böylece Yeni Devirlerin Düzeni (Altın Devir) doğabilsin doğrultusunda kehanette bulunmuştur.

Bu beklenti ŞİMDİ Mission Of Maitreya ile YERİNE GETİRİLMİŞTİR!
 

Şuanda Bu Konuyu Görüntüleyenler (Kayıtlı: 0, Misafir: 2)

Üst