sohbet odaları

Eilean Donan Kalesi | İskoçya

Çavla n

Bronz Üye
Katılım
5 Şubat 2018
Mesajlar
4,091
Puanları
93
Tepkime puanı
1,297

İskoçya'da pek çok gizemli perili kaleler var. Herkes cesaret etmeye cesaret edemez. Aralarındaki özel bir yer Eileen Donan Kalesine aittir. Loch Duich kayalık adasında bulunmaktadır. Kale, ilginç ve hareketli bir tarihe sahiptir. Mekân, Jakoben ayaklanmaları sırasında 19. yüzyılda yıkıma uğradı ve 1911 yılına kadar harap bir halde kaldı.

Eilean Donan, İskoçya İnanılmaz kale, 13. yüzyılda inşa edilmiş ve 7. yüzyılda adada yaşayan keşiş Dolan'dan dolayı bugünkü adını almıştır. Kalenin modern tarihi büyük oranda 1912'de kaleyi satın alan ve tam restorasyona başlamış olan Yarbay John MacRae-Gilstrapa'nın adıyla ilişkilendirilmiştir. Edinburgh'un arşivlerinde korunan kalenin ilk taslağına göre yer, Ortaçağ'da olduğu gibi yeniden inşa edildi. Adayı kayalık göl kıyısına bağlayan taş köprü de yeniden inşa edildi.

Bugün, antik kalede inanılmaz derecede romantik ve korkutucu bir atmosfer var. Hayaletler ve ölümsüz ruhlar hakkında birçok ürpertici efsaneler onunla ilişkilidir. 1935'te, Ghost Goes West, kalenin duvarları içinde vuruldu. Orada efsanevi öyküler hayranlar. Eilean Donan kalesini ziyaret etmek isteyen gezginler, turların yalnızca Mart ayı başından Kasım ayının başlarına kadar olan dönemde gerçekleştirildiğini düşünmek zorunda. Soğuk mevsimde, kaleler ziyaret için kapalıdır.


Kaynakl: orangesmile
 

Şuanda Bu Konuyu Görüntüleyenler (Kayıtlı: 0, Misafir: 5)

Üst