Neler yeni
IRCForumları - IRC ve mIRC Yardım ve Destek Platformu

MaxiForum.Net Sizlere Instagram, Facebook, YouTube, Twitter başta olmak üzere bir çok sosyal medya alanında destek hizmeti sunar, ve yoğun ilgi gören webmaster konularını ele alır. Aynı zamanda da hızlı ve güvenilir bir şekilde ticaret yapma imkanı sağlar.Forumun hiçbir alanında üyelik zorunlu değildir.Yinede dilerseniz bize katılabilirsiniz.

Elon Musk ne kadar ciddi?

yaSmin

Çok Aktif Üye
Yönetici
Katılım
16 Nis 2019
Mesajlar
2,220
Puanları
93
Yaş
116
Konum
İstanbul
Tepkime puanı
692
Amerikan elektrikli otomobil üreticisi Tesla'nın sahibi Elon Musk, sosyal medya hesabından yaptığı bir anket dikkatleri üzerine çıktı. Musk, "Giga Texas?" sorusunu takipçilerine sordu. Bunun anlamı Tesla'nın üretim tesisi olan "Giga Factory"'den Texas'a da yapılsın mı(?) idi. Tesla'nın bu fabrikasından Amerika'da iki adet, Çin'de ise bir adet bulunuyor ve Almanya Berlin'e de yapılmaya başlandı.

Tesla’nın sahibi Elon Musk sosyal medya hesaplarını aktif ve doğru kullanan kişilerden biri. Bu yüzden yaptığı paylaşımlarıyla gündem olup dikkat çekebiliyor. Musk en son yaptığı paylaşımda aslında yeni bir “Giga Factory”‘nin yapılacağını mı duyurdu diye düşünmedik değil.

Markanın yıllık yüz binlerce üretim kapasitesi olan, dev tesisine bu isim veriliyor ve Tesla Amerika’nın Nevada ve Buffalo bölgelerinde bu üretim alanları bulunuyor. Hatta ikinci tesis enerjisinin bir kısmını güneş panellerinden kendi üretiyor.

Musk, son yaptığı paylaşımda “Giga Texas?” sorusunu takipçilerine sordu ve bu soruyu cevaplayan 305 bin 724 kişinin yüzde 80.2’si evet anlamına gelen “Hell yeah” cevabını verdi. İlerleyen saatler içerisinde Musk sosyal medyada yer alan konumunu Austin, Texas olarak değiştirdi.

Tesla’dan veya Musk’tan Giga Factory Texas ile alakalı tarih ve detaylı bir bilgi paylaşımı durumu henüz gerçekleşmedi. Marka Çin’de bu yıl devreye aldığı fabrikasında Model Y ve Model 3 otomobillerinin üretimini gerçekleştiriyor. Markanın yoğun ilgi gördüğü Avrupa bölgesinde ise yeni yatırımlarının olduğunu biliyoruz. Berlin şehrinin çok yakınlarında bir arazi satın alan Tesla bu lokasyonda yeni bir Giga Factory kuracağını açıklamıştı.


Tesla bu ilerleyişi sonunda hisse senetlerinde hızlı bir yükselişle de dikkat çekiyor. Markanın geleceğine olan güvenli bakış açısı, yatırımcıları kendine çekiyor. Böylelikle markanın değeri de en büyük otomobil üreticisi olan Volkswagen’i geçti. Tesla’nın piyasa değeri 1 milyar doları aştı!

sözcü
 

Shinigami

Çok Aktif Üye
Özel Üye
Katılım
27 Ara 2014
Mesajlar
4,980
Puanları
93
Tepkime puanı
1,020
Bu adamin elini atip, basarmadigi tek bir is yok. Ne dediyse yapti. Bir de 4 cocugu var :D Hey yavrum hey. Bi calisma takvimini gorup, agzim acik kalmisti.
 

Users Who Are Viewing This Konu (Users: 0, Guests: 2)

Üst