Erdoğan: Birileri çıkıp 'aç kaldık' diyor, aç kalan falan yok

BuYuCu

Ji Te Dur im
Emektar Üye
Erdoğan, 'Birileri çıkıp aç kaldık diyor. Ya vicdansızlık yapma, ne aç kaldın. Aç kalan falan yok' dedi.

AKP'li Cumhurbaşkanı Erdoğan, DEİK Merkez Ofisi Açılışı ve Ustalara Saygı Ödül Töreni'nde konuştu. Erdoğan, "Şimdi birileri çıkıp ‘aç kaldık’ diyor. Ya vicdansızlık yapma, ne aç kaldın. Aç kalan falan yok!" dedi.
Erdoğan, Kılıçdaroğlu'nun "kaçış planı" açıklamalarına da işaret ederek, "Paralardan bahsediyor. Amerika'ya şuraya burada falan. 150 bin lira kazandım. 100 bin lira daha kazandım. O paraları iftira attıkları ENSAR ve TÜRGEV'e ben veriyorum" ifadesini kullandı.
Erdoğan'ın açıklamalarından öne çıkan satırlar şöyle:

"Türkiye'yi büyütme anlayışı üzerine kurulu yeni ekonomi programımızın en büylük güvencesi sizlerin azmi ve gayretidir. Geçtiğimiz 20 yılda nasıl yapılamaz denilen her işi birlikte yapılır hale getirdiysek, her mücadeleyi birlikte zafere ulaştırdıysak inşallah bu hedefi birlikte vasıl olacağız.​

Hükümetimizi ilk kurduğumuzda bu ülke 1994 ve 2001 krizlerinin ağır yükü altında ayakta durmakta zorlanıyordu. Altyapı eksikliklerimiz ve reel ekonominin siyasi istikrarsızlığın, darbe, vesayet ve akıl dışı baskılarla sürekli tökezleyen yapısı sebebiyle geleceği kestiremiyorduk.​

Önce güven iklimini tesis ettik. Devletine güvenen iş dünyamız bir anda şaha kalktı. Buradan 7,5 saatte İzmir'e gidilirken, 3.5 saatte nasıl gidilir onu gösterdik. İzmir-Manisa arasındaki dağlar aşılamıyordu, Sabuncubeli Tüneli'ni yaptık. Biz bunlarla hiçbir zaman yetinmedik. Aşk ile koşan yorulmaz dedik.​

'Aç kalan falan yok'​

Birileri çıkıp 'aç kaldık' diyor. Ya vicdansızlık yapma, ne aç kaldın. Aç kalan falan yok. Yeter ki dürüst ol, samimi ol. Sürekli olarak yapmış olduğumuz zamlarla, parasal düzenlemelerle vatandaşın imkanlarını nereden nereye getirdiğimiz ortada.​

62 yıl önce 27 mayıs'ta bu CHP ne dediyse bugün de aynı şeyi söylüyor. O zaman da rahmetli Menderes için de uçaklarla dolu altını yurtdışına kaçırdılar dediler. Şimdi de benim için aynı şeyi söylüyor. 2023 geliyor. bu millet sana dersi yine verecek. Erdoğan'ı 15 Temmuz gecesi kaçırtamadınız. Sen ise gece 23.00'te tankların arasında kaçtın. Herkesi meydanlara çağırdığımda, benim sevdalısı olduğum bu millet Atatürk Havalimanı'na yığıldı ve bizi bekledi. Geldik onlarla oradan kucaklaştık ve birlikte yolumuza devam ettik.​

'O paraları iftira attıkları ENSAR ve TÜRGEV'e veriyorum'​

Paralardan bahsediyor. Amerika'ya şuraya burada falan. 150 bin lira kazandım. 100 bin lira daha kazandım. O paraları iftira attıkları ENSAR ve TÜRGEV'e ben veriyorum. Bu anlattığı bahsettiği şeyler özellikle Amerika'da yapılan Türk evinin arkasında muhteşem bir yurt.​

'Türkiye gemisi su alırsa sonuçlarını hepimiz yaşayacağız'​

Unutmayın hepimiz aynı gemideyiz. Şayet Türkiye gemisi su alırsa bunun sonuçlarını hepimiz yaşayacağız. Biz tüm dikkatimizi Türkiye'nin aydınlık geleceğine yöneltmiş durumdayız. Üretim tarafında istihdamda, ihracatta gayet iyi durumdayız. Cari açıktaki dengelerin bozulmasının tek sebebi, tüm dünyada olduğu gibi artan enerji giderleridir.​

İstihdamda küçük oynalamara rağmen, sosyal kırılmalara sebep olacak bir riskle karşı karşıya değiliz. Bizim uyguladığımız ekonomi programı gayet tutarlıdır."​

Son düzenleme:

climax

Yazar
Haklı. Tüm yandaşlar ve suriler ATM'den çekiyor harçlığını. Kaç kişi devletten direk naktî yardım alıyor. Cevap verebilen var mı. Adam senin benim paramla makarna yese oy basmaya devam eden adama para aktarıyor. Peki bu adam ne verecek ülkeye döl israfından başka. Hiç. Peki umurunda mı. Hayır.

nedebenmecnun

Bronz Üye
Bu adamın suratını görünce bana bi sinir geliyor.
Gideyim de iki bira içeyim, 100’ ye. Çok sinirliyim

climax

Yazar
Dünyada ilk defa olmuyor.
Al Hitler
Al Mussolini
Al Napolyon

Bu lumpen tayfası kendilerinden birini başa getirir sonra hem ülkenin hem dünyanın hem kendilerinin muğa gor.

Boşa vakit kaybı.

Bunu diyince Hatem bana jakoben diyor.

Kötü mü lan jakoben?

melnur

Yazar
Bu laflar karşısında açlar susuyorsa daha beter olsunlar diyorum. Lafa gelince her türk merttir, hakkını savunur, haksızlığa karşı çıkar,.....
Lan bu kadar boş boş kendisini öven başka bir millet tanımıyorum.

climax

Yazar
E tabi. Orta iki terk Hakan Ural TV de ahkam kesiyor ben de dinliyorum. Bunu başka bir paralel evrende görebilir misiniz?

Hatem

Platin Üye
Dünyada ilk defa olmuyor.
Al Hitler
Al Mussolini
Al Napolyon

Bu lumpen tayfası kendilerinden birini başa getirir sonra hem ülkenin hem dünyanın hem kendilerinin muğa gor.

Boşa vakit kaybı.

Bunu diyince Hatem bana jakoben diyor.

Kötü mü lan jakoben?
Yavrum sen gerçekten körsün. La söylemekten dilimde tüy bitti. 20 yıldır bak 20 yıl, 20 yıl boyunca iktidarı elestirmedin mi? Ne değişti?

İktidarın çanak yalayicisi olan, akpvari savunduğun anamuhalefeti eleştirmiş olsaydın bir kez, basimizdakiler çoktan gitmişti. La bu Kaftancıoğlunu iktidar zamanı gelince koz olarak kullanmayacak mıydı? Bu gün gibi ortada değil miydi? Anamuhalefet neden Kaftancıoğlunu zamanında partiden ihraç etmedi? Neden iktidara her seçim arefesinde yaptığı gibi yine koz kazandırdı? Niye bunu sorgulamiyorsun? La Allah için şu partinizi bir sorgulayin artık ya.

Türk

Platin Üye
Doğru diyo.
Bakınız playstation alacam

climax

Yazar
@Hatem
Bu çok sık söylenen birşey
İktidar değil muhalefet sorunu var.

Ne peki argümanlar?
CHP nin oyu sabit. Adaydan, başkandan bağımsız olarak %25 alıyor. Peki sorun ne. Halka inemiyor. E peki halk yukarı çıksın. Hayır sen in. Tamam ineyim. Kiminle İmamoğlu ile.
E ama İmamoğlu Erdoğanin aynısı. Ne gerek var orijinali varken kopyasina dediniz.
Kılıçdaroğlu vasıfsız dediniz.
Muharrem kendi mahallesinde muhtar olamaz dediniz. .

Tamam.

Peki ben bu %25 oyu nereden arttıracam. Sağa yakin politika yapana ittifak dedik iyi parti zaten CHP nin ulusalcılarına hitap ediyor. Sanıldığı gibi MHP nin oyunu almış değil. Çünkü MHP seçmeni çoktan AKP ye kaydı.
Sağdan babacan falan dedik. Ooooo onlar akp kurucu zaten dediniz.

Temel amca dedik ama temel amcanin tabanı yok zaten akp kapmış.

Birkaç HDP oyuna tevessül edelim diye iki lan iki adam dursun sembolik dedik ki bunlardan biri bize İstanbul'u kazandırdı. Çalışkan. Oooo PKK li besliyorsunuz dediniz.

E ne yapayım ben? Arizona nevada eyalet oylarına mi oynayayim. Ne yapayım. Siyaset nasıl yapılır.

Oggy

Platin Üye
cumhurbaşkanımızın market alışverişini kim yapıyor acaba çok merak ettiğim bir şey bu..... 4 lirayken yüzüne dahi bakmadığım tost ekmeği 12 lira olmuş.... migrosta değil bu arada bimde olmuş......

Hatem

Platin Üye
@Hatem
Bu çok sık söylenen birşey
İktidar değil muhalefet sorunu var.

Ne peki argümanlar?
CHP nin oyu sabit. Adaydan, başkandan bağımsız olarak %25 alıyor. Peki sorun ne. Halka inemiyor. E peki halk yukarı çıksın. Hayır sen in. Tamam ineyim. Kiminle İmamoğlu ile.
E ama İmamoğlu Erdoğanin aynısı. Ne gerek var orijinali varken kopyasina dediniz.
Kılıçdaroğlu vasıfsız dediniz.
Muharrem kendi mahallesinde muhtar olamaz dediniz. .

Tamam.

Peki ben bu %25 oyu nereden arttıracam. Sağa yakin politika yapana ittifak dedik iyi parti zaten CHP nin ulusalcılarına hitap ediyor. Sanıldığı gibi MHP nin oyunu almış değil. Çünkü MHP seçmeni çoktan AKP ye kaydı.
Sağdan babacan falan dedik. Ooooo onlar akp kurucu zaten dediniz.

Temel amca dedik ama temel amcanin tabanı yok zaten akp kapmış.

Birkaç HDP oyuna tevessül edelim diye iki lan iki adam dursun sembolik dedik ki bunlardan biri bize İstanbul'u kazandırdı. Çalışkan. Oooo PKK li besliyorsunuz dediniz.

E ne yapayım ben? Arizona nevada eyalet oylarına mi oynayayim. Ne yapayım. Siyaset nasıl yapılır.
İmamoglunu Nagehan alçı olayına kadar hepimiz desteklemedik mi? CHP genel başkanı İmamoğlu ya da Mansur olsun demedik mi? Biz desteklerken kendin bu adam Karadenizli diye gtunu döndün. Mansur MHP tabanlı diye gtunu döndün. Niye? Çünkü ideolojine ters.

Ek olarak başından beri inceyi savunuyorum ve hala savunurum. CHP nin vizyonundan saptigini söyledi diye adamı günah keçisi ilan etmediniz mi? Kendisi parti kurunca oyları bölüyor diye suçlamadiniz mi? Bütün bunları yapan sensin, bizi niye sucluyorsun bu konuda? Adam Karadenizli diye eleştiren sensin. Tapiniyorsunuz. Tayyibe tapindiklari gibi Kılıçdaroğluna tapiniyorsunuz farkında değilsiniz.

climax

Yazar
@Hatem hahhah alakası yok.
Bak ben çok netim. Şu an ne olursa olsun bu saçmalıktan (evet saçmalık çünkü saman ithal ediyoruz ama Manhattanda çocuk okuyoruz) kurtulmak için değişim şart. Bak elin adamı bile nasıl betimlemis

20220527_175907.jpg

Bu yükten kurtulmak için sünger Bob bile ok benim için.

İmam ve yavaş tercihlerinde büyükşehirler kaybedilir. Bu dezavantaj. O nedenle cekincem var. Ama kol kesilecek ise mansurla çıkmayi tercih etmem. Sebep ideolojik falan değil. Sebep stratejik. Şansı olmaz rakip karsisinda. Adam cok iyi olabilir ama devsirecegi oy sınırlı.

Aslında bak misal bizim tabana söz geçse ben babacan ile çıkalım derim. Ula ideolojik olsam babacan mi derim.

Zaman öyle bir zaman değil. Beka sorunu var.

Üst Alt