sohbet odaları

Erkeklerde Göğüs Kıllarından Kurtulma Göğüs Kılları Alınmalı mı

EFTELYA

Yönetici
Yönetici
Katılım
30 Ekim 2014
Mesajlar
18,333
Puanları
93
Konum
Kapadokya
Tepkime puanı
1,447
Öncelikle göğüs kıllarınızı almadan önce vücudunuzun genellikle kıllarınızı aldıktan sonra nasıl tepki verdiğini gözlemlemek önem içeriyor. Örnek olarak; sakal aldıktan sonra tıraş olduğunuz yerde iltihaplanma olması hassas bir cildiniz olduğunu gösterebilir. Bu nedenle göğüs kıllarından kurtulma düşüncenizi ilk olarak bir doktora danışarak gerçekleştirmeniz daha iyi olacaktır. Doktorunuz sizin göğüs kıllarının alınmasın vücudunuza nasıl bir tepki vereceği ve bu tepkiyi nasıl kontrol altına alabileceğinizi söyleyebilir.

Göğüs kıllarından kurtulma işleminden önce ilk olarak bazı ön hazırlıkları yapmanız gerekiyor. Bunları size aşamalı olarak anlatmakla beraber nasıl alacağınızı da söyleyeceğim.

Göğüs Kıllarının Alınması Zararlı mı ?

Göğüs kıllarının alınması zararlı mı sorusu bir çok erkeğin kafasındadır. Bunun başlıca nedeni; kıllarının daha sert ve gür çıkabilmesi ihtimalinden kaynaklanıyor. Göğüs kıllarını yanlış bir şekilde almanın tabi ki çeşitli zararları olabilir. Bununla beraber bir çok kişi göğüs kıllarını aldıktan sonra daha çabuk bir şekilde gür çıktığını internet üzerinden belirtiyor.

Erkeklerde göğüs kıllarından kurtulmaya çalışmak bu tarz sorunları beraberinde getirebilir. Göğüs kıllarınızı almadan önce bu durumları göz önünde bulundurmanızı tavsiye ederim.

Göğüs Kılları Almadan Önce Dikkat Edilmesi Gerekenler !

Göğüs kıllarınızı alırken dikkat etmeniz gereken bazı kısımlar bulunuyor. Bunun başlıca nedeni erkeklerde göğüs kıllarında kurtulma işleminin birazda risk içermesidir. Bu riskleri en aza indirmek amacıyla aşağıdaki maddeleri dikkate almanızı öneririm.

Göğüs kıllarınızı almadan önce duş yaparak ilgili bölgeyi yumuşatmamız tıraşımızı kolaylaştıracaktır.
Göğüs kıllarınızı almadan önce göğüs kıllarınızı düzeltmenizde bir diğer ayrıntıdır.
Göğüs kılları alınmadan önce ilgili bölgeyi kayganlaştırmanız cildinizi koruyacaktır.
Göğüs kıllarınızı alırken göğüs kıllarınızı çıkış yönlerine doğru tıraş etmeniz bir diğer ayrıntıdır.
Göğüs kıllarınızı alırken vücudunuza nazik olmanız ve sert hareketlerden kaçınmak oldukça önemlidir.
Göğüs uçlarınının zarar görmemesi için tıraş esnasında elinizle o kısımları da kapatmanız önem içeriyor.
Tıraş sonrasında ilgili bölgeyi nemlendirmekte önem içeriyor.

Erkeklerde Göğüs Kıllarından Kurtulmanın Doğal Yolları
Göğüs kıllarından kurtulmanın doğal yolları
Erkeklerde göğüs kıllarından kurtulma” amacıyla seçilebilecek birden fazla seçenek bulunuyor. Bunlar ağda, tüy dökücü krem, tıraş jileti ve tıraş makinesi olabilir. Burada önemli olan kısım göğüs tüylerini almak için hangi seçeneğin size uyacak olduğudur.

Örnek olarak vücudu hassas olan kişiler göğüs kıllarından kurtulmak için göğüs kıllarını jiletle almak isterlerse ve yanlış şekilde alırlarsa vücudu zedelenebilir görebilir. Bu nedenle kendi edindiğim tecrübeleri sizlerle paylaşarak erkek göğüs tıraşı hangi yöntem ile yapılırsa daha iyi olacaktır sorusunu cevaplayacağım.

Göğüs Kıllarını Jiletle Almak

Erkeklerde göğüs kıllarından kurtulma konusunda yardımcı olabilecek bir seçenek göğüs kıllarını jiletle almak oluyor. Burada dikkat edilmesi gereken nokta göğüs kıllarını jiletle almadan önce ilgili yüzeyi tıraşa uygun şekilde hazırlamanızdır. Bir sonraki aşamada ise göğüs kıllarından kurtulmak için göğüs kıllarınızı düzeltmeniz olacaktır.

Dağınık şekilde duran göğüs kıllarını jiletle almak tıraş işlemini zorlaştıracaktır. Bununla beraber kıllarınızı çıkış yönüne göre kesmeniz büyük önem içeriyor. Göğüs tüylerini yanlış yöne doğru kesmek ilgili kısımda iltihaplara neden olabilir.

Bununla beraber erkeklerde göğüs kıllarından kurtulma işlemi kadınla göre biraz daha zor olabiliyor. Bunun nedenlerinden biri ise kıllarımızı aldıktan sonra kadınlara nazaran daha hızlı uzamaları ve daha sert çıkmaları gösterilebilir.

Göğüs kıllarından kurtulmanın doğal yolları arasında tıraş jiletini erkeklerde göğüs kıllarından kurtulmak için kullanmak pratik olabilir. Buna nazaran hassas bir vücudu olan kişilere göğüs tıraşı yaparken dikkatli olmalarını öneriyorum.
Göğüs Kıllarının Ağda İle AlınmasıErkeklerde göğüs kıllarından kurtulma için kullanılabilecek bir diğer seçenek göğüs kıllarının ağda ile alınması oluyor. Açıkçası bu seçeneği hiç kullanmadım ve kullanmayı da düşünmüyorum. Bu düşüncemin en büyük sebebi diğer göğüs kıllarından kurtulmanın doğal yollarına nazaran daha çok acı vermesi oluyor. Evet göğüs kıllarının ağda ile alınması erkeklerde göğüs kıllarından kurtulma açısından pratik olabilir. Bu işlemi yaptıktan sonra kıl oranı yüksek kişilerin yanma ve acı duydukları internette bir çok sözlükte geçiyor.

Göğüs kıllarının ağda ile alınması için ilk olarak göğüs kılları çok uzun olan kişilerin göğüs kıllarını makineyle kısaltmalarını öneriyorlar. 8 cm uzunluğundaki bir göğüs kılını ağda ile olmak kısa göğüs kıllarına nazaran daha çok acı verecektir. Bu işlemden sonra ağda kullanarak göğüs kıllarınızdan kurtulabilirsiniz.

Göğüs kıllarınızı aldıktan sonra ilgili bölgeye doktorunuzun önerdiği nemlendiricileri kızarıklık veya iltihap gibi sorun olmaması için sürebilirsiniz.
Göğüs Kıllarını Tıraş Makinesi İle Almak

Erkeklerde göğüs kıllarından kurtulma açısından benim tercih ettiğim öncelikli seçenek tıraş makinesi oluyor. Neden mi ? göğüs kıllarını jiletle almak veya göğüs kıllarının ağda ile alınması benim gibi hassas vücudu olan kişilerde sıkıntı yaratabiliyor. Tıraş makinesi ile göğüs kıllarımı aldığım zaman ise böyle bir sorunla karşı karşıya kalmadım.

Göğüs kıllarından kurtulmak için tıraş makinesini kullanmanın bir dezavantajı ise kıllarınızın tıraş jileti ve ağdaya göre daha çabuk belirginleşmeye başlaması oluyor. Bunun nedeni tıraş makinesinin göğüs kıllarını kökünden alacak şekilde bir yapısı olmamasıdır.

Göğüs kıllarından kurtulmak için tıraş makinesi kullanmak istiyorsanız kaliteli bir tıraş makinesi seçmenizi öneriyorum.

Göğüs Kıllarını Tüy Dökücü Kremle Almak

Tüy dökücü kremin kullanımı son günlerde oldukça yaygınlaşmış durumda. Bunun başlıca nedeni hızlı ve pratik bir şekilde istenmeyen kıllarınızdan kurtulmanıza olanak sağlamasıdır. “Erkeklerde göğüs kıllarından kurtulma” olarak kullanabileceğiniz bir diğer seçenek tüy dökücü krem oluyor.

Burada dikkat etmeniz gereken nokta seçmiş olduğunuz tüy dökücü kremin kaliteli bir ürün olmasıdır. Ayrıca vücudunuza alerjik bir reaksiyon yapıp yapmayacağını göz önünde bulundurmanız da önem içeriyor. Bu nedenle doktorunuza bu konuyu danışmanızı öneririm.

Göğüs Kılları Alındıktan Sonra Ne Yapılmalı ?

Erkeklerde göğüs kıllarından kurtulma yazımızın son başlığında ise göğüs kıllarının alınmasından sonra yapılacaklar yer alıyor. Göğüs kıllarınızı aldıktan sonra ilgili bölgeyi nemlendiriciler ile rahatlatmak oldukça önem içeriyor.

Bununla beraber hassas bir vücudunuz varsa bir doktora giderek tıraş sonrası ne kullanabileceğinizi sormanız sizin için daha iyi olacaktır.
alıntı
 

Karma

Platin Üye
Katılım
7 Eylül 2015
Mesajlar
17,805
Puanları
93
Tepkime puanı
655
hiç alasım yok
 

Şuanda Bu Konuyu Görüntüleyenler (Kayıtlı: 0, Misafir: 6)

Üst