Neler yeni

Erkeklerde Kişisel Tarzın Ruh Sağlığına Faydaları

Vague

Moderator
Yazar
Katılım
8 Şubat 2015
Mesajlar
6,714
Puanları
93
Konum
Evden
Tepkime puanı
1,495
Kişisel Tarzın Ruh Sağlığına Faydaları

Ruh sağlığı hayatınızın önemli bir parçasıdır. Tüm potansiyelinizi gerçekleştirmenize, verimli çalışmanıza ve her günün stresiyle başa çıkmanıza olanak tanır.

Kişisel tarza odaklanarak duygusal sağlığınızı geliştirmeniz mümkün. Birçok insan ruh sağlıklarını içlerinde olup bitenlerle (düşünceler ve duygular) ilişkilendirirken, dış görünümlerinin genel refahları üzerinde ne kadar güçlü bir etkisi olduğunu anlamada başarısız olurlar. Önemli olan ise durumla yüzleşebilmektir, iyi göründüğümüzde kendimizi iyi hissederiz. Bu aslında hepimizin bildiği bir gerçektir, ofise yeni bir saç kesimi ile gelen, güzel kıyafetleri giyen tüm erkekler aynı fikirdedir.

Kişisel Tarz Kendine Güven Artırır

Kişisel tarzımızda aktif olmak, özgüven kazanmanın harika bir yoludur. Başlangıç noktamızın iyi göründüğünü ve iyi hissettiğini bildiğimiz zaman, dünyayı ele geçirmek için kendimize olan güvenimiz hemen artar.


Görünüşünüzden dolayı fırsatları kaçırmayın

Bazen layık olmadığımızı veya kendimiz için iyi hissetmeyi hak etmediğimizi düşünüyoruz. Sonuç olarak, tarzımıza ya da dış görünüşümüze çok fazla dikkat etmiyoruz ve sık sık kendimizi bırakıp, bizi olumsuz düşünce ve duyguların bir yoluna sürükleyerek kendimizi daha derine çekerek kendimizi acıtmak istiyoruz.


Sağlıklı İlişkilerin Geliştirilmesi

Sosyal yaratıklarız ve başkaları ile olumlu bağlantılar kurmak için doğal bir arzumuz var. İyi görünmek ve bir stile sahip olmak, etkileşimde bulunduğumuz insanlara, zaman harcadığımız ve hoş ve zarif görünmek için çaba sarf ettiğimiz bir mesaj gönderir. Bu sadece romantik ilişkiler için değil, arkadaşlar, aile ve hatta gündelik tanıdıklar için de geçerlidir. Görünüşünüzden dolayı fırsatları kaçırmayın.​

Müge Ersan
 

ZiFiR

Çok Aktif Üye
Platin Üye
Katılım
27 Şubat 2013
Mesajlar
16,484
Puanları
63
Konum
Mars/Merkaz Mah.
Tepkime puanı
314
Kişisel tarzım ve görünüşüm simetrik ruh sağlığım asimetrik
 

Şuanda Bu Konuyu Görüntüleyenler (Kayıtlı: 0, Misafir: 1)

Üst