sohbet odaları

Erkeklerin derdi saç

Abaris

Yönetici
Yönetici
Katılım
24 Mayıs 2016
Mesajlar
34,097
Puanları
93
Tepkime puanı
1,568
Steworld Plastik Cerrahi Hastaneleri Medikal Direktörü Dr. Servet Terziler, dünyada kullanılan en son yöntem fue tekniğiyle kıl köklerinin tek tek ense bölgesinden alınarak, saçsız deriye yerleştirildiğini ve PRP tekniğiyle de kıl köklerinin canlı tutulduğunu söylüyor.
Terziler, erkeklerin yüzde 50’ye yakınında genetik olarak saç dökülmesi sorunu görüldüğünü dolayısıyla erkeklerin en fazla yaptırdığı estetik operasyonların başında saç ekimi geldiğini belirtiyor. Genetik saç dökülmesi 18 yaşından itibaren kendini gösteriyor. Dr. Servet Terziler, saçsızlığın en etkili tedavisinin, 2000’li yılların başından bu yana kullanılan fue tekniğiyle saç ekimi olduğunu vurguluyor.
Fue tekniğinde; eskiden olduğu gibi kafanın arka bölgesinden şerit halinde kesi yapılmıyor. Genetik olarak dökülmeye dayanıklı kafanın arka bölgesinden saç kökleri tek tek alınarak homojen bir dağılımla saçsız bölgeye naklediliyor. Bu teknikte ekilen saçlar, 3 ay içinde çıkarak uzamaya başlıyor ve 6 ay içinde fark edilir şekilde uzayarak normale dönüyor.

Saç ekiminde dünyada bir ilk

Dr. Terziler, fue tekniğini PRP yöntemiyle birleştirerek uyguladıklarını ve bunun dünyada çapında bir yenilik olduğunu belirtiyor. Normalde toplanan saç kökleri, serum içinde bekletiliyordu. Ancak Dr. Terziler, kıl köklerinin ekilene kadar canlılığını yüzde 15-20 oranında kaybettiğini belirtiyor. Başarı oranını artırabilmek için de yeni bir yöntem denediklerini ve kıl köklerini PRP solüsyonunda beklettiklerini, kaybı bu sayede yüzde 5’lere düşürdüklerini vurguluyor.Yeni yöntemde, toplanan kıl kökleri, ekilene kadar yani 5-6 saat boyunca kişinin trombosit oranı 3 katına çıkarılmış plazması içinde bekletiliyor.
Dr. Terziler, eğer saçsızlık kişinin başında genel olarak görülüyorsa, kişinin pubis (cinsel) bölgesinden alınan kıl köklerinin de baş bölgesine nakledilebildiğini belirtiyor. Nakil edilen kıl kökleri bir süre sonra başta, saç özelliği kazanıyor.

Ancak Dr. Servet Terziler, saç dökülmesi sorunu kendini ilk göstermeye başladığı zaman duruma çare aramanın en kolay yöntem olduğunu belirtiyor. Zira erken dönemde başlanılan tedaviyle saç dökülmesi durdurulabiliyor. Dr. Terziler, dökülme sorunu için saç mezoterapisi yapıldığını, saç derisinde eksik olan vitaminlerin tespit edilerek bu vitaminlerin saç derisine enjekte edildiğini söylüyor.


Tek sorun kelleşme değil

Erkeklerin saç ektirme dışında sıklıkla yaptırdığı bir estetik operasyon daha var; o da jinekomasti.
Erkek göğüslerinde görülen normalden fazla büyümeye, jinekomasti deniyor. Son yıllarda bu görüntüye sık sık rastlanıyor. Erkeklerin yüzde 60’a yakınında östrojen hormonunun fazla salgılanmasından kaynaklanan büyük göğüs sorunu yaşanıyor.
Uzmanlar, bu görüntünün son yıllarda artmasını, hormonlu gıdalara bağlıyor.
Dr. Servet Terziler, erkeklerin bu kadınsı görüntüden kurtulmalarının, jinekomasti ameliyatlarıyla mümkün olduğunu belirtiyor.


JiNEKOMOSTi AMELiYATI

Terziler, eğer memedeki yağ dokusu fazlayse liposuction yapıldığını, ancak meme dokusu fazlaysa jinekomasti ameliyatıyla erkeklerin, kadınsı görüntüden kurtulmalarının mümkün olduğunu söylüyor.
Terziler, tedaviye başlamadan önce birtakım testler yapılarak jinekomastiye neden olan unsurların tespit edilmesi gerektiğini vurguluyor. Terziler, eğer altta yatan bir hastalık yoksa jinekomasti ameliyatı yaptıklarını belirtiyor.
Jinekomasti ameliyatları, göğüs ucunda, ten renginden daha koyu renkli olan alanda açılan küçük, yarım ay şeklindeki kesiyle gerçekleştiriliyor.
Ameliyat, memenin büyüklüğüne göre 1-3 saat sürüyor. Terziler, ameliyatın ardından 3-4 gün içinde kişinin kollarını çok fazla hareket ettirmemek kaydıyla normal yaşantısına döndüğünü belirtiyor.

alıntı
 

karamuratbenim

Bronz Üye
Katılım
23 Temmuz 2016
Mesajlar
3,352
Puanları
93
Tepkime puanı
549
valla öyle. 2 aydır kestiremiyordum. İyice papaza dönmüştüm. Hayır fön çekmeyi de beceremediğim için saçın bi tarafa kalk gidelim, bi tarafı b+k yeme otur otur yerde diyordu. Dün kestirdim çok rahatladım, yalnız kafam üşüdü, evin içinde bereyle durdum :/
 

ismail89

Bronz Üye
Katılım
25 Mart 2018
Mesajlar
4,531
Puanları
63
Yaş
30
Tepkime puanı
210
Beyazlamaya karşı bir çözüm varmı?
 

Şüheda

Bronz Üye
Katılım
14 Eylül 2019
Mesajlar
1,646
Puanları
93
Konum
Ankara
Tepkime puanı
654
Kafanın üzerindeki saça değil de içinde görülebilecek zeka kıvılcımlarına hastayız,))
 

Şuanda Bu Konuyu Görüntüleyenler (Kayıtlı: 0, Misafir: 12)

Üst