sohbet odaları

Et beni nasıl düşer? İşte evde uygulayabileceğiniz tedavi yolları

Sanem

Yönetici
Yönetici
Katılım
7 Nisan 2019
Mesajlar
1,833
Puanları
93
Konum
Bursa
Tepkime puanı
742
Et benleri çoğunlukla zararsızdır ve ağrıya neden olmaz, ancak yine de onlardan kurtulmak istersiniz. Bazı bilim adamları, et benlerinin oluşumunu obezite ve tip 2 diyabete bağlıyor, diğerleri ise hormonal dengesizlikle ilişkili olduğunu söylüyor. Et benleri çoğunlukla göz kapakları, boyun, göğüslerin altındaki bölgeler, koltuk altları ve kasık bölgesinde görülür. Bu can sıkıcı sorunun giderilmesi için kanıtlanmış ve test edilmiş ilaçları bir araya getirdik.


Et benlerinden kurtulmanın etkili yolları...

Et benlerinden kurtulamanın 8 etkili yolu

Önce doktorunuzu ziyaret edinBu ev ilaçlarını denemeden önce aile doktorunuzu veya dermatoloğunuzu ziyaret etmelisiniz. Et beni atipik veya şüpheli görünebilir ve doktor bir önlem olarak biyopsi yapabilir.

Elma sirkesiHarika bir salata sosu olmasının yanı sıra, elma sirkesinin sağlığınıza birçok yararı vardır. Doğal olarak asidiktir ve cilt dokusunun kırılmasına yardımcı olur ve et beninin düşmesini sağlar. Bir parça pamuğu elma sirkesine batırın ve fazla suyunu sıkın. Et beninin üzerine yerleştirin ve bir bandajla sarın. Bir gece bekleyin. İşlemi et beni koyulaşana ve düşene kadar günlük olarak tekrarlayın.

Çay ağacı yağı% 100 çay ağacı yağı antimikrobiyal, antifungal ve antiviral özelliklere sahiptir. Önce etkilenen bölgeyi temizleyin. Pamuklu ped üzerine 3 damla çay ağacı yağı dökün. Hafif masajla cildinize sürün. Daha iyi sonuç için günde 3-4 kez tekrarlayın.

Kekik yağı ve hindistancevizi yağıKekik yağı, doğal bir antimikrobiyal ve antimelanomik bir ilaçtır. Hindistan cevizi yağı, güçlü antibakteriyel özellikleri sayesinde siğillerin tedavisinde yaygın olarak kullanılan lorik asitle doludur. 4-5 damla hindistancevizi yağı ile 2-3 damla kekik yağını karıştırın. Etkilenen bölgeyi ılık suyla temizleyin. Karışımı bir pamuklu çubuk üzerine koyun ve et beninize uygulayın. Et beni koyulaşana ve kuruyana dek günde 2-3 kez tekrarlayın.


Limon suyuLimon suyu, sitrik asit bakımından zengindir, bu da ölü hücreleri uzaklaştırmaya ve et benlerini kurutmaya yardımcı olur. Birkaç hafta limon suyu uygularsanız, et beninin yavaşça ayrışmaya başlayacağını fark edeceksiniz. Etkilenen bölgeyi temizleyin. Doğrudan pamuklu bir ped üzerine biraz taze limon suyu sıkın. Günde 2-3 kez uygulayın.

Aloe vera suyuAloe vera, anti-oksidan ve yara iyileştirici özellikleri ile yaygın olarak bilinir. Etkilenen bölgeyi temizleyin. Biraz aloe vera suyu alın birkç dakika boyunca masaj yapın. Günde 2-3 kez tekrarlayın.

Ezilmiş SarımsakEzilmiş Sarımsak Sarımsak et benlerine karşı doğal bir antimikrobiyal ve antifungal (mantar öldürücü) bşr ilaçtır. Tatsız kokabilir, ancak birkaç günlük tedaviden sonra cildiniz pürüzsüz olacaktır. 2-3 taze sarımsağı ezin ve bir parça pamuğun üzerine koyun. Bir bandajla sarın ve bir gece bekletin. 2-3 gece tekrarlayın.

Muz kabuğuKulağa saçma gelse de, muz kabuğu sayesinde et benlerinizden kurtulabilirsiniz. Muz kabuklarının siğilleri etkili bir şekilde temizlediği kanıtlanmıştır. Etkilenen bölgeyi temizleyin. Küçük bir parça muz kabuğunu kesin beyaz tarafını et beninizin üzerine bandajla sarın. Bir gece bekletin. Et beni düşene dek tekrarlayın.
 

Şuanda Bu Konuyu Görüntüleyenler (Kayıtlı: 0, Misafir: 1)

Üst