sohbet odaları

Fantom Ağrısı ve Kirlian Yöntemi

Onur Gökmen

Kayıtlı Üye
Katılım
26 Aralık 2013
Mesajlar
788
Puanları
16
Yaş
30
Tepkime puanı
0
Klasik Tıp Görüşü ile Fantom Organ Ağrısı

Aralık ayının 10'unda, bir adamın, bir infilak neticesi ayağı parçalanır. (Resim: 6-A) Bacak kesilir. Kesilmiş olan sinirler ağrırlar. Yukarıda hissi mıntıkadaki kapaklı kutuda, ayak kısmı için olan kapaklar düşerler: Ayak ağrıyor ... Halbuki bacak yerinde dahi yoktur. Fakat ayağa kadar,.gitmekte olan yol, mütemadiyen yukarıda beyinde işaretlerini verir ve insan yatakta yatar ve artık mevcut olmadığı halde mütemadiyen ayağındaki ağrılardan şikayet eder. Ve ona: Neresi ağrıyor? diye sorulduğu zaman, ayağı kesilmeden evvel bulunması lazım gelen yeri (Resim: 6-B) göstermek üzere yatak üzerindeki boş yere işaret eder. Doktor onu teselli eder: "Bir kaç hafta sabret. Ocak ayı içerisinde sinirlerin kesilen yerleri tamamen iyileşecektir." Hakikaten ağrılar azalır ve Şubat'ta hasta neşe ile doktoruna gelir ve "hayali ağrı" denilen şeye de güler. ..


Eylülde gece birdenbire uyanır. (Resim: 6-0) Yatak çarşafını eliyle yoklar. Bacağı gene vardır ve ağrımaktadır. iyice ayağını, baş parmağını hisseder ve tam ayağının tarağının kaşındığını duyar. Kaşımak ister ve çarşafı durmadan kaşır. Ertesi gece bu hayal tekerrür eder ve artık bacağı, yani hemen hemen bir seneden beri malik olmadığı ve çoktan bir kavurma sobasında yakılmış olan bacağı onu gündüz dahi rahatsız eder. Derhal doktoruna gider. "Sizde bir nörom var, sinirin kesilen yerinin sonunda bir düğüm husule gelmiş ve bu yüzden de bu uyarılmaktadır" diyen doktor, hastasına bu hadiseyi bir tabloda izah eder. (Resim: 6-E) Bu düğüm çıkarılır, böylece de sinir yolunun uyarıcılığı ortadan kalkar. Yukarıda kesiğin üst his mıntıkasındaki kapaklı kutuda "ayak" için olan alarm cihazı artık harekete geçemez, ağrı ve ayağın mevcudiyeti hisleri kalmaz ve bu adam, bundan bir sene evvel kaybettiği ayağından kurtulduğu için mesuttur. (Resim: 6-F) Kesildiği halde var olduğu hissedilen bacak, yalnızca beyine gönderilen bazı nöron empülslerinin bir sonucudur.Kirlian Foto Tekniği ile Fantom Ağrısının Asıl Nedeni
Üstteki iki paragrafta, klasik tıp görüşü ile fantom uzuv ve fantom uzuv hissi hakkında, yalnızca dünün yetersiz ve ampirik görüşlerine dayalı bir yorum ve uygulama belirtilmiştir. Oysa aşağıda, bu konunun ve olayın, Kirlian Fotoğraf yöntemleri ile yapılan incelemeleri, o kesik uzuvların, hiç de hayali ağrı veya nöron düğümlerinin beyin kabuğuna empülsleri olmadığı saptanmıştır.

Bir bacağı ya da kolu kesinlenler, bacağını ya da kolunu yerindeymiş gibi hissetmişlerdir. Doktorlar buna "halüsinasyon meydana getiren arzu" deyip geçerler. Ya da bedeni bir bütün olarak görme hususunda psikolojik bir eğilim. Fakat ruhsal yetenekleri gelişmiş kişilerle klervoyanlar, bacağı kesik birinin fantom bacağını ya da kolunu gördüklerini söylerler. "Kesik bacak ya da kolun fantomu akıcı bir şekildedir ve bedene irtibattadır. "

Sovyetler Birliği'ndeki Kirlian araştırmaları ile klasik tıbbi görüşün tam tersi sonucun saptanması başarılmıştır. Kabaroska'da bir laboratuvarda, tek ayağı ampute (kesik) bir kişinin Kirlian fotosu çekilmiştir. Elde. edilen fotoğrafta, ampute edilen ayağın aurası, gayet net olarak görülmektedir. Yani ayak yoktur, fakat onun aynen kopyası olarak enerji kalıbı ayağın bulunması gereken yerde halen mevcuttur. O halde, bu durumdaki hastaların duymuş oldukları kesik uzvun varlığı hisleri, böyle bir somut nedene dayanmaktadır.

Bir salamandranın kesik ayağındaki elektriksel alanın izlerini ölçebildiğini, bir Amerikan nöroloğu tespit edebilmişti. Bu organizatör kalıp, Kirlian'ların keşfettiği parlak ışık beden midir? Bu kadar önemli olan bu Enerji Beden arasında ilişki nedir?

S. Ostrander, bu konuya ilişkin olarak şunları söylemektedir."Bize Sovyet Bilim adamlarınca gösterilen fotoğraflarda, bir canlının fizik bedeninin kesilen bir kısmının ardından, (o kısmın) Biyoplazmik Bedeni kalmakta olduğu açıkça belliydi. Bu Enerji Beden de ortadan kalkınca, bitki ya da hayvan ölüyor."


Fantom Etkisi'nin, Bitkilerde Yapılan Gözlemleri.

Bu önemli konunun, bitkilerde de benzeri gözlemi yapılmıştır ve bir parçası kesilen yaprağın kesik kısmının aurasının tam bir yaprak aurası olarak bütünlüğünü koruduğu kanıtlanmıştır. Aşağıda bu konulara ilişkin yapılan incelemeler yeterli bir somut ve deneysel kanıt vermektedir. Fakat bu olayda önemli bir husus vardır: Eğer yaprağın üçte biri kadar bir kısmı kesilirse, aura ve yaprağın canlılığı sürüyor ve bu kesik, yaprağın üçte birini aşarsa, yaprak ölmektedir.

Sovyetler Birliği'nde, çeşitli önemli parapsikoloji araştırmaları yapan ve inceleme ve gözlemlerini bir çok değerli yapıtlarında anlatan, Sheila Ostrander ve Lynn Schroeder'in, Sovyetler'deki bitki fantom aura araştırmalarına ilişkin yaptıkları gözlemler ve edindikleri verileri şöyle anlatmaktadırlar:

Yaprağın uç kısmı kesilmiş olmasına karşın, kesik kısmın Aurası tam bir yaprak Aurası olarak bütünlüğünü korumaktadır. (Fantom etkisi)
Dr. Victor Adamenko, "Fantom yaprak" (phantomleaf) adıyla anılan olguyu gözler önüne seren ilk kişi olmuştur. 1966 yılında, tesadüfen, bir yaprağın kenarından bir kaç milimetrelik bir parça koparıp da bu şekilde Kirlian fotoğrafını çekince, fotoğrafta, yaprağın koparılan bu kısmı için de sanki bütün bir yaprakmış gibi bir parıltının mevcut olduğunu keşfetmişti. Yani, söz konusu yaprak, Kirlian fotoğrafında sanki dokunulmamış gibi kalmaktadır. Bu deney öylesine olağandışıydı ki, güvensizlikle karşılandı. Dr. Thelma Moss, aynı deneyi kendisi tekrarladı ve bu tuhaf olayın gerçekliğine kanaat getirdi. Psikobiyofizik Enstitüsünün müdürü olan Brezilyalı araştırmacı Hemani Andrade, aynı deneyi biraz değiştirerek gerçekleştirdi yaprağın bir kısmını koparmak yerine tahrip etti ve yine aynı sonucu, yani bir "fantom yaprak" fotoğrafını elde etti.

Acaba bu "parıldayan fantom" ne anlama gelmektedir?

Yoksa, organizmaya nüfuz etmiş olan ve ancak bütün organizmanın tahrip edilmesinden sonra ortadan kaybolan bir tür enerji çerçevesinin mevcudiyetini mi göstermektedir?

Sovyet Parapsikologlarının, S. Ostrander'e Fantom Etkisi Hakkında Yaptıkları Açıklamalar

Rusya'da Kirlian fotoğrafçılığı üzerine çalışan genç bir Sovyet bilim adamı, bizimle birlikte masaya oturdu. Ağzına kadar fotoğraf dolu bir evrak çantası açtı. "Şuna bakın." İyice manyetize edilmiş bir yaprağın büyük bir fotoğrafını gösteriyordu. Bu resim Kirlian metoduyla yüksek frekanslı elektrik alanında çekilmişti. Bu alışkın olduğumuz bir resimdi: Yaprağın bütün yüzeyinde yanıp sönen ışık kümeleri, parlak, cıvıl cıvıl alevcikler ve kenar boyunca Auranın ışıması. .. Elimize ikinci bir resim daha verdi. Bi*rincisinin aynısıydı, fakat bunda yaprağın sağ yarısının ortasından aşağı doğru bir çizgi iniyordu. Bu çizginin tüy gibi yumuşak görünüşü vardı.

"Bu ikinci resimde gördüğünüz aynı yapraktır" dedi genç bilim adamı. "Asıl yaprak kesilmiştir. Onun üçte biri kesilip alınmıştır. Fakat tüm yaprağın enerji kalıbı hala görülebiliyor." Başka bir deyişle biz, basbayağı, yaprağın hayaletini (fantomu) görüyorduk resimde. Yaprağın kesik kısmını göstererek, "Bu fotoğrafta görüntüsü çıkan kısmın maddesi (cevheri) nedir?" diye sorduk."O bir enerji formudur" dedi bilim adamı. "Bu enerji, kaynağını, elektriksel ya da elektromanyetik alanların aktivitesinden alabilir. Fakat bu enerjinin tabiatı tamamen başka. Onu bir çeşit plazma olarak düşünüyoruz." (Fakat plazma, maddenin dördüncü halidir. İyonize partikül kütlelerinin akımı.)

"Yaprağın üçte birinden fazlasını keserseniz ne oluyor?" diye sorduk.

" O zaman yaprak ölüyor ve yaprağın Enerji Bedeni de ortadan kalkıyor."

"Peki, eğer bir insan, bir parmağını ya da kolunu kaybetse, o kısmın Enerji Bedeni hala varlığını devam ettiriyor mu?" diye sorduğumuzda da bilim adamı başını sallayarak, "evet" diye cevap vermişti.
 

Şuanda Bu Konuyu Görüntüleyenler (Kayıtlı: 0, Misafir: 1)

Üst