sohbet odaları

ForumBahane Masallar Diyarı

Z

Z3yn3P

Guest
ForumBahane her yeri fetheder de masallar diyarını fethetmez mi , eder tabi :D
İşte bir ForumBahane Masalı :

PAMUK GüLse ve Yedi Cüceler :D

Pamuk Prenses : GüLse
Prens : Kaan
Üvey Anne : CaDu
7 Cüceler : EmRe , xOrjinalx , eski_toprak , aRtiStic , dım_dıs , James , KraL


Pamuk GüLseBeyaz Atlı Prens KaanÜvey Anne : CaDu :D7 Cüceler : EmRe , xOrjinalx , eski_toprak , aRtiStic , dım_dıs , James , KraL

Her yerin karla kaplı olduğu bir kış günüymüş. She `, sarayının pencerelerinden birinin arkasında bir yandan nakış işliyor, bir yandan da hayal kuruyormuş. Derken birden parmağına iğne batmış ve gergefin üstüne üç damla kan akmış.

She` kan damlalarına bakar bakmaz, “Çocuğum kız olursa, teni kar gibi ak, yanakları kan gibi al, saçları da pencerenin çerçevesi gibi kapkara olsun,” diye geçirmiş içinden.
Bu olaydan kısa bir süre sonra bir kız çocuğu getirmiş dünyaya. Kızı tıpkı içinden geçirdiği gibi bir kızmış. Ona Pamuk GüLse adını vermişler. Ne yazık ki She doğumdan birkaç saat sonra ölmüş.
Bir yıl sonra riXos yeniden evlenmiş. Yeni Kraliçe yani CaDu çok güzel bir kadınmış. Güzelliğine güzelmiş, ama bir o kadar da kibirliymiş, kendisinden daha güzel birinin olabileceğini düşüncesine bile tahammül edemezmiş. Odasında sihirli bir aynası varmış. Her gün o aynanın karşısına geçer, saatlerce kendisini seyreder ve sonunda,


“Ayna, ayna söyle bana
En güzel kim bu dünyada,”
Diye sorarmış. Ayna da hiç duralamadan, “Sizsiniz CaDu’m,” dermiş.
Fakat, Pamuk GüLse on dört yaşına geldiğinde, bir gün ayna şöyle demiş:
Güzelsiniz Kraliçem, güzel olmasına,
Ama Pamuk GüLse sizden daha güzel.”
CaDu bunu duyunca çok kızmış, öfkesinden ne uyku girmiş gözüne, ne de bir lokma yemek yiyebilmiş. ‘Ne yapmalı, ne etmeli?’ diye düşünüp durmuş günlerce. Sonra kararını vermiş ve sarayın avcısını çağırmış huzuruna.
“Pamuk GüLse’yi ormana götür ve orada öldür. Öldürdüğüne kanıt olarak da kalbiyle ciğerini sök, bana getir.”


Avcı Pamuk GüLse’yi ormana götürmüş, bıçağını çekmiş. Fakat Pamuk GüLse’nin ağladığını görünce onu öldürmeye kıyamamış. Pamuk GüLse ağaçların arasına dalıp gözden kaybolurken, “Ben yapamadım, ama hava kararıncaya kadar bir ayı veya bir kurt benim yapamadığımı yapar nasıl olsa,” demiş.
Yolda genç bir yabandomuzu çıkmış avcının karşısına. O da hayvanı oracıkta öldürmüş, kalbiyle ciğerini söküp CaDu’ya götürmüş.


Ama Pamuk GüLse’yi avcının düşündüğü gibi ne bir ayı ne de bir kurt yemiş.

Akşam olup hava kararınca dağların ardında küçük bir eve gelmiş. Kapısını çalmış, açan olmamış. Cesaretini toplayıp içeri girmiş.
İçeride üzeri yenmeye hazır yiyeceklerle dolu yedi küçük tabağın bulunduğu yedi küçük sandalyeli uzun bir masa varmış, duvar dibinde de yedi yatak diziliymiş. Beklemiş, beklemiş, ama kimsecikler gelmemiş. Çok aç ve çok yorgun olduğu için daha fazla bekleyememiş ve her tabaktan bir kaşık yemek almış, yedi yataktan yedincisine yatıp uykuya dalmış.


Biraz sonra evin sahipleri eve dönmüşler. Dağların derinliklerinde bulunan bir gümüş madeninde çalışan yedi cücelermiş bunlar.
Pamuk GüLse’yi görünce, “Ne kadar güzel bir kız!” demişler.
Sabah olup uyandığında Pamuk GüLse cüceleri görünce önce çok korkmuş, ama kısa bir süre sonra onlardan bir kötülük gelmeyeceğini, onların çok iyi insanlar olduklarını anlamış. Yedi cüceler Pamuk GüLse’den evlerini çekip çevirmesini istemişler, o da hemen kabul etmiş.
“Hoşça kal,” demişler yedi cüceler işe giderlerken.
“Kapıyı kimseye açma. Eğer üvey annen burada olduğunu öğrenirse seni tekrar öldürmeye kalkar sonra.”


Bir gün CaDu tekrar aynasının karşısına geçmiş. Aynadan şu cevabı alınca suratının aldığı şekli varın siz düşünün artık:
“Güzelsin Kraliçem, buraların en güzeli sizsiniz
Ama ne var ki, yüksek dağların ardında
Cücelerin küçük, şirin evindeki
Pamuk GüLse dünyalar güzeli.”
Bunu duyar duymaz CaDu hemen kolları sıvamış. Yaşlı bir satıcı kadın kılığına bürünmüş ve elinde içi kurdele dolu bir tablayla dağlara doğru çıkmış yola.
Cücelerin evine varınca, “Kurdelelerim var, harika kurdeleler!” diye seslenerek kapıyı çalmış. Kimin geldiğine bakmak için pencereye çıkan Pamuk GüLse kurdeleleri görünce içi gitmiş. ‘Bunda ne kötülük olabilir ki!’ diye düşünerek kapıyı açmış.
“Bunu mu beğendin güzelim?” demiş Kraliçe kurdeleyi Pamuk GüLse’nin boynuna takarken. Sonra kurdeleyi sıktıkça sıkmış, ta ki Pamuk GüLse ölü gibi boylu boyunca yere uzanana kadar.


O gece yedi cüceler Pamuk GüLse’yi o halde bulmuşlar. Kurdeleyi kesmişler ve Pamuk GüLse hayata dönmüş tekrar. Böylece CaDu’nun elinden ikinci kez kurtulmuş Pamuk GüLse.


Ertesi sabah CaDu aynasının karşısına geçmiş yeniden. Aynadan Pamuk GüLse’nin hâlâ yaşadığı haberini alır almaz hemen kılık değiştirmiş ve bir kez daha dağların yolunu tutmuş.
“Taraklarım var, harika taraklar!” diye seslenmiş cücelerin evinin kapısında. Pamuk GüLse yaşlı kadının elinde tuttuğu tarafı görünce başına gelenleri unutuvermiş. Kapıyı açmış.
“Saçların ne güzel, bırak ben tarayayım,” demiş CaDu. Ama tarak zehirliymiş, başına değer değmez Pamuk GüLse ölü gibi yere uzanmış. O gece yedi cüceler saçından tarağı almışlar ve Pamuk GüLse yeniden hayata dönmüş. Böylece CaDu’nun elinden üçüncü kez kurtulmuş Pamuk GüLse.


Ertesi gün CaDu aynasının karşısına geçince, Pamuk GüLse’nin hâlâ yaşadığını öğrenmiş. Öfkesi burnunda, bu kez en büyülü iksirini hazırlayıp bir elmanın yarısına sürmüş. Sonra da yaşlı bir dilenci kılığına girip yola koyulmuş.


“Güzel kızıma tatlı bir elma benden, armağan,” demiş CaDu, pencereden bakan Pamuk GüLse’ye. “Pencereden de verebilirim, kapıyı açmana gerek yok.”
“Kötü diye mi almıyorsun yoksa,” demiş CaDu, Pamuk GüLse’nin kararsız olduğunu görünce. Sonra da zehirsiz tarafından ısırmış ve, “Al bak harika!” diyerek uzatmış, yanakları gibi al al elmayı Pamuk GüLse’ye.


Pamuk GüLse elmayı zehirli tarafından ısırır ısırmaz cansız yere uzanmış.
CaDu pencereden içeri, Pamuk GüLse’ye bakmış. “Nihayet senden kurtuldum, artık dünyanın en güzeli benim,” demiş. Oradan doğruca saraya gitmiş. Erkesi gün aynaya kimin en güzel olduğunu sorduğunda ayna, “Sizsiniz Kraliçem,” deyince dünyalar onun olmuş.


Bu sefer cücelerden hiçbiri Pamuk GüLse’yi uyandıramamış ölüm uykusundan. Aradan üç gün geçmiş, bütün umutlarını kaybetmişler. Fakat nedense Pamuk GüLse hiç de ölü gibi durmuyormuş. O yüzden yedi cüceler onu gömmemişler ve camdan bir tabut içine koymuşlar, tabutu da yüksek bir tepenin en tepesine yerleştirmişler.


Günlerden bir gün cüceleri ziyarete gelen bir Prens Kaan oradan geçerken camdan tabutun içinde Pamuk GüLse’yi görmüş ve hemen ona âşık olmuş.


“Onu sarayıma götürmeme izin verin,” diye yalvarmış Prens Kaan.
Yedi cüceler ona acımışlar ve izin vermişler. Prens Kaan’in uşakları tabutu kaldırırken Pamuk GüLse’nin boğazına takılmış olan zehirli elma parçası pat düşmüş ağzından. Pamuk GüLse doğrulmuş nerede olduğunu anlamadan, gözünü açmış, yakışıklı Prens Kaan’ı karşısında görmüş. Görür görmez ona âşık olmuş. Birkaç hafta sonra nişanlanmışlar.


Derken düğün günü gelip çatmış. Düğüne çağrılanlar arasında Pamuk GüLse’nin üvey annesi de varmış. Üvey annesi sarayın salonuna girer girmez Pamuk GüLse’yi tanımış, ama bu sefer bir şey yapmaya fırsat bulamamış. Çünkü Prens’in adamları CaDu’yu hemen yakalamış, Prens Kaan da onu artık kötülük yapamayacağı uzak bir ülkeye sürgün etmiş. O günden sonra Pamuk GüLse, güzelliğinin yanı sıra mutluluğuyla da ün salmış.

 

MaxCadY

Elmas Üye
Katılım
12 Nisan 2019
Mesajlar
18,995
Puanları
38
Tepkime puanı
2
Emegine saglık cnm benim çok güzel olmuş :)
 

RaMSeS

Bronz Üye
Katılım
14 Mayıs 2011
Mesajlar
1,233
Puanları
38
Konum
Atlantis
Tepkime puanı
12
allah senı napmasın cnm guzel olmus aynı benı anlatmışsın :D:D:D elıne saglıkk bıdenem
 

Şuanda Bu Konuyu Görüntüleyenler (Kayıtlı: 0, Misafir: 3)

Üst