Gaviscon 500 Mg 200 Ml Likit

Özlem

Yönetici
Co Admin
Katılım
Ekim 30, 2014
Mesajlar
23,913
Puanları
93
Konum
Kapadokya
Tepkime puanı
3,252
Formülü:
Her tablette; etken madde olarak 500mg aljinik asit, 25 mg Magnezyum trisilikat, 100mg kuru aluminyum hidroksit jeli, 170mg sodyum bikarbonat ve ayrıca tatlandırıcı (Mannitol, xylitol, sodyum sakkarin ) ile koku verici (Limon aroması No:2) içerir.
Farmakolojik özellikleri:
Endikasyonları:
Gaviscon Tablet, mide asidi ve safranın özofagusa doğru reflüsünden kaynaklanan ağrıları, doğrudan doğruya reflüyü baskı altında almak suretiyle ortadan kaldırır. Gebeliktekiler dahil mide yanmaları, reflü özofajit, regurjitasyon ve retrosternal distres durumlarında endikedir.
Kontrendikasyonları:
Belirli bir kontrendikasyonu veya etkisi rapor edilmemiştir. Ancak hiperkalemi, ventriküler fibrilasyon, gastrointestinal veya rektal kanama, kabızlık, hemoroid, hipertansiyon, hipoparatiroidizm, apandisit, siroz, kronik diyare, karaciğer harabiyetleri, ülseratif kolit gibi rahatsızlıklarda dikkatle kullanılmalıdır.
Uyarılar/Önlemler:
Gaviscon tablet 47mg (2.04 mmol) sodyum içerdiğinden, sodyum kısıtlaması uygulanan hastalarda dikkatle kullanılmalıdır. Aljinat gastrointestinal sistemden emilmediği için Gaviscon Tablet laktasyonda ve hamilelikte kullanılabilir.
Yan etkiler/Advers etkiler:
Hiçbir yan etkisi rapor edilmemiştir.
İlaç etkileşimleri:
Gaviscon tetrasiklin grubu antibiyotiklerin emilimini ve aktivitesini azaltabilir. Bu nedenle bu tür ilaçlarla Gaviscon'un alınması arasında en az 1 saatlik ara bulunması gerekir.
Kullanım şekli ve dozu:
Yetişkinler ve 12 yaşından büyük çocuklar için dozaj; yemeklerden sonra ve yatarken 1-2 tablettir.

Tabletler iyice çiğnenmelidir. (Tabletleri kırıp küçük küçük parçalar halinde çiğnemek faydalı olabilir.) İstenirse üzerine su içilebilir.

DOZ AŞIMI VE TEDAVİSİ:

Gaviscon'un etkisi, çoğunlukla fiziksel olduğu için doz aşımından dolayı rahatsızlık ve tehlike rapor edilmemiştir. Meydana gelmesi muhtemel abdominal gerginlik ise konservatif olarak tedavi edilir.
İthalatçı Firma:
Reckitt Benckiser Temizlik Mal. San.Tic. A.Ş.
Telefon: (0212) 227 45 50
Email: [email protected]

 
Üst