Gelmiş geçmiş en iyi IRC sunucusu sizce hangisidir?

S

stonecypher

Guest
stonecypher gelmis gecmis en buyuk sunucularin aktif oldugu zaman ki goruntulerinin oldugu bir liste yapabilirsin bence, Nostalji olarak. Cok guzel olur, yad ederiz gecmisi.

Zurna.net’den buyuk bir marka gormedim. Kelebek’ler de scriptleriyle efsane olmuslardi, tum internet cafelerse vardi nerdeyse.

Mantıklı İbrahim, eski ekip arkadaslarimi topladigim da bunu da masaya yatiralim.

RFC FTP calismasi start aldı, bunu da yanına koyarız. ircnet, anet, zurna, sohbetedelim.com vs yad edip gulumseriz biraz. Kendimi yaşlı hissettim :)

Bahtiyar

Yılın EN’i
Bence Mynet.Com hele ki CR sisteminin son senesi büyük haz aldığım mekandı. Unreale dönünce zaten bozuldu herşey.

Ama dönüm noktası mIRCTR.Org idi benim için. Kendimi geliştirdiğim sunucu ve web departmanında op olarak başlayıp kademe kademe genel sorumluluğa kadar yükselmiştim.

cluniX

Kayıtlı Üye
Gençlik yıllarımın geçmiş olduğu Tek yer mIRCTR.ORG sunucusu.. oNuRkAn ve nitrateX döneminde beraber olduğumuz bu zamanda tabii ki W_a_N_T_e_D döneminden bahsediyorum.. Çok güzel günlerdi.. Şuan herşey bitmiş vaziyette..

Rose

Altın üye
Bildiğim takıldığım tek yer kelebekti. İlk ve son :d

BuYuCu

Ji Te Dur im
Yılın EN’i
Doruk.net sonrasında Güvenlik sorumlusu olarak görev aldığım MIRCTR.org ama en önemli yer edinen Sohbetlive.com dur.

Sux

Gümüş Üye
anlaşılan işbu kimseler zurna.net'in botlarına, mirctr.org'un da butikliğine vurgunmuş.
bazı sığ zihniyetler tarafınca satın alınmadan öncesi itibariyle, tr'nin gelmiş geçmiş en iyi irc sunucusu soyle.net'tir.
tüm yenilikler bu sunucudan çıkmıştır, kalp atışlarımızı arttıran entrikaları bile başlı başına şükela'dır.