sohbet odaları

Gizemli Tarihi Yapılar..

Hezarpare

Bronz Üye
Katılım
14 Ekim 2013
Mesajlar
1,386
Puanları
38
Yaş
35
Tepkime puanı
16
Binlerce yıl önce yaşamış insanlar günümüzde nasıl yapıldığı açıklanamayan çarpıcı binalar yapmış. Bu binalar o kadar büyük ki bilim adamları kim, neden ve en önemlisi nasıl yapıldıklarını hala açıklayabilmiş değil.

Stonehenge, İngiltere - Efsaneye göre taştan anıt büyücü Merlin tarafından yapılmış. Yapılış amacı hala gizemini koruyor.Baalbek, Lübnan - Romalıların 1000 tonluk taştan blokları nasıl taşıyıp yerleştirdiği merak konusu.Newgrange, İrlanda - İrlandalıların batıl inancına göre bu yer elfler ve perilerin ülkesine açılan bir kapı.Kuzey Kafkasya Dolmenleri, Rusya - Bu taşlar tonlarca ağırlıkta ve bu yapılar neredeyse 5000 yıllık. Bazı dormenler iyileştirici güce sahipTikal, Guatemala - Mayaların en büyük yerleşimlerinden biri. Piramit yapısıyla dikkat çekiyor. Ne amaçla kullanıldığı net olarak bilinmiyor.Bolşoy Zayatsky Adası taş labirentler, Rusya - Kayalar tarafından oluşturulan izleri takip ederseniz bir süre sonra girdiğiniz yerden çıkış yapabilirsiniz.Petra, Ürdün - Deniz seviyesinden 900 metre yükseklikte kayaların arasında bir anıtsal 'yuva'.Taş Küreler, Kosta Rika - Çalışanlar buldukları bu kürenin içinde altın saklı olduğuna inanıyormuş. Turistleri çekmek için şehir meydanına taşınmış. Ama gizemini hala koruyor.Terrakotta Ordusu, Çin - İlk Çin imparatoru Qin Shi Huang'ın mezarında bulunan terrakotta heykeller. Bu heykel askerlerin her birinin yüz ifadesi farklı.Angkor Vat, Kamboçya - 200 tapınak topluluğu her iki tarafından bakıldığında sadece üçünü görebilecek şekilde tasarlanmış.Timbuktu, Mali - Camilerin eşsiz mimarisini görmek isteyen turistler için çekici bir yer.Paskalya Adası Heykelleri, Şili - Pasifik Okyanusu sularındaki küçük bir arazi devasa gizemli heykellerle kaplı.Büyük Gize Sfenksi, Mısır - Çölün ortasındaki devasa heykel, belki de tüm zamanların en büyük gizemi.. kaynak .

 

Rorschach

Altın üye
Katılım
10 Ocak 2015
Mesajlar
11,476
Puanları
48
Konum
Tel'aran'rhiod
Tepkime puanı
79
Mayaların piramidini görmek isterdim, belki bir gün..

İlk başta söylenenler belki oyulayarak yapılmışlardır, olabilir bak. Zamanla etrafıda düzeltmişlerdir veya zamanla o hali almıştır.
 

Sezen

Gümüş Üye
Katılım
25 Temmuz 2015
Mesajlar
6,222
Puanları
38
Yaş
31
Tepkime puanı
20
imkan olsada hepsini gorsem..buram buram tarih
 

Şuanda Bu Konuyu Görüntüleyenler (Kayıtlı: 0, Misafir: 2)

Üst