sohbet odaları

Google Burun ve 1 nisan

eVe

Dayanılmaz olan aslında yaşam değilmiş, insanlarmı
Platin Üye
Hepiniz bilirsiniz 1 nisanda google arama motorunun ekranında altta böyle birşey vardı ;

benim itirafımda bununla ilgili birşey....
Sabah erkenden kalktım gün güzeldi herşey çok iyiydi ta ki o dakikaya kadar çok neşeliydim...O gün 1 nisandı bende her tarihçesini bilenler gibi sinirleniyordum o yüzden bana kimse şaka yapmazdı tepkim çok büyük olurdu bugüne kadarda şaka yapan çok az kişi olmuştur sonuçlarına katlanarak...
Kahvaltıdan sonra şöyle bir nete bakayım dedim bilgisayarımı açtım ve direk chrome simgesini tıkladım ...Google karşıma çıktı sonra benim gözüm birden alta takıldı bir baktım yeni bilmem ne yazıyor ne ki le bu dedim bu linki tıkladım Google Burun BETA
birde başında koklamak inanmaktır filan yazıyor ki yok böyle bir sazanlık ..Anaaa yeni uygulama ya la bu dedim kendi kendime ...Neyse videosunu izledim filan bir heyecan bir heyecan kokla bölümü vardı ordan peçeteleri seçtim şimdi linke bakınca göremedim herhalde kaldırmışlar vardı neyse peçete çıktı kokla butonuna bastıktan sonra büyük ekran çay lekeli peçete çıktı ve ben burnumu pc ekranına getirip kokladım ...Ve benim kokladıktan sonra hala ve hala aklıma gelmiyor ki şaka diyorum ki kendi kendime niye kokmuyor lan bu nasıl kokacaksa hay aklıma...Neyse ki daha sonra benim jeton düştü bi kaç koklama geçirdim ama...Son koklamam da nasıl yani dedim nasıl kokabilir ki ve o an google ın sazan.avi oldugunu anladım ...Ve o dakikadan sonra bütün gün o yazıyı gördükçe sazanlıgım aklıma geldi ve suratım binbir çeşit hala geldi...Hadi buda benim bu forumda ilk itirafım olsun ...Siz siz olun googlenin yeniliklerine kanmayın... :p

James Bond

Bronz Üye
Hiç sorma TATLI az daha burnumu kırıyordum :) Burnumu sürtüyorum sürtüyorum bişi yok en sonunda "yardıma mı ihtiyacınız var?" a tıklayınca işin foyası meydana çıktı :)

eVe

Platin Üye
Hiç sorma TATLI az daha burnumu kırıyordum :) Burnumu sürtüyorum sürtüyorum bişi yok en sonunda "yardıma mı ihtiyacınız var?" a tıklayınca işin foyası meydana çıktı :)
ben onada tıklamadım :D o gün çok fenaydı ya çok bozuldum biri görseydi beni salak derdi şekilden şekile girdim koku alcam diye :D

Kara

Kayıtlı Üye
cok sukur kesfedememisim ben :D

Mısra

".. Sözler toz pempeydi Susmalar uçuk mavi .."
Bronz Üye
hahaha tatlı beni güldürdün ya ne diyeyim sana çok yaşa emi :)
benim bu uygulamadan haberim olmadı 1 nisanda nöbette olduğum için netle alakam olmadı 2 gün :)

eVe

Platin Üye
cok sukur kesfedememisim ben :D
iyi ki keşfetmemişsin sonrasında insan gerçekten çok tuhaf oluyor ilk anladıgında bi boşluga düşüyorsun :D

hahaha tatlı beni güldürdün ya ne diyeyim sana çok yaşa emi :)
benim bu uygulamadan haberim olmadı 1 nisanda nöbette olduğum için netle alakam olmadı 2 gün :)
iyi ki olmamış balım güldürdügüme sevindim bende gülüyorum aklıma geldikçe :D

!!aLPaCiNo!!

Bronz Üye
İnsanların düştüğü komik durumları hayal bile edemiyorum :D

Hüma

Gümüş Üye
Ben uygulamadan önce uygulamanın şaka olduğunu bilenlerdendim neyse ki. :p
Ama çok güldüm çok tatlı anlatmışsın valla. Bayıldım. :D

eVe

Platin Üye
İnsanların düştüğü komik durumları hayal bile edemiyorum :D
hayal edilemezki kimbilir kaç kişi benim gib olmuştur :D

Ben uygulamadan önce uygulamanın şaka olduğunu bilenlerdendim neyse ki. :p
Ama çok güldüm çok tatlı anlatmışsın valla. Bayıldım. :D
teşekkürler balım o senin tatlı tatlı okuyuşundan kaynaklı :D
ben bilmiyordum o gün şakanın oldugunu birde 1 nisan ama o gün işte şaka yapanda yok ya ne bilim hiç aklıma 1 nisandan dolayı diye gelmedi :D

Perii

Altın üye
Kızım senin böyle bir şakaya düşecegine asla inanmazdım :kiki:
Birde 1 nisanı sevmez tedbirli güya :D ha böyle başına gelir işte :D Çok güzel anlatmıssın eline saglık :D

eVe

Platin Üye
Kızım senin böyle bir şakaya düşecegine asla inanmazdım :kiki:
Birde 1 nisanı sevmez tedbirli güya :D ha böyle başına gelir işte :D Çok güzel anlatmıssın eline saglık :D
tedbirli değilim ben hiç bi konuda tedbirim yoktur 1 nisan bu oldugu için sevmiyorum sevmedigimi bildiginden yapanda olmaz o yüzden 1 nisanın oldugu bilem aklımda tam değildi :D yapan olmayınca googlede yapmaz diye düşünmüştüm :D

15. yüzyılın sonlarında, Haçlı ordusu İspanya daki Endülüs üslümanlarının son kalesini kuşatır. Uzun süren bir kuşatma olmasına rağmen, kış aylarının da etkisiyle, kale korunabilmektedir. Durumun zorluğunu anlayan Haçlı ordusunun komutanı değişik taktikler düşünmektedir.

En sonunda 31 Mart gecesi kalenin önüne giderek bir elinde Kur an bir elinde İncil; Şu iki kitap üzerine yemin ederim ki, teslim olursanız bu akşam size bir şey yapmayacağım der. Gerekli görüşmelerden sonra canlarının kurtarılması karşılığında Müslümanlar kaleyi teslim ederler.

Ertesi sabah, yani 1 Nisan sabahı, Haçlı ordusu komutanı bütün Müslümanların öldürülmesi için emir verir.

Bunun üzerine Müslümanlar Yemin etmiştiniz, bize söz vermiştiniz... dediklerinde Haçlı ordusu komutanı Benim sözüm size dün akşam içindi, bugün için size bir sözüm yoktur diye cevap verir ve BÜTÜN MÜSLÜMANLAR ORADA ŞEHİT EDİLİR.

İşte o gün bugündür 1 Nisan Hristiyanlar arasında Hile Günü olarak kutlanmaktadır.

Maalesef halkımız arasında da yaygınlaşmış, yüzlerce, binlerce Müslümanın katliam günü olan 1 Nisan lar, bir şaka günü olarak kutlanmaktadır.

Nereden geldiğini bilelim. Bilelim de ona göre kutlayalım... DR. AZMİ KOÇAK...

Hüma

Gümüş Üye
teşekkürler balım o senin tatlı tatlı okuyuşundan kaynaklı :D
ben bilmiyordum o gün şakanın oldugunu birde 1 nisan ama o gün işte şaka yapanda yok ya ne bilim hiç aklıma 1 nisandan dolayı diye gelmedi :D
Bilsem seni uyarırdım, hatta bununla alakalı bir konuda açmıştım sana link atardım en azından balım. :p
Ama olsun bence şaka olduğunu bilmemen daha tatlı olmuş, hoş bir anı olmuş bence. :srl:

eVe

Platin Üye

Bilsem seni uyarırdım, hatta bununla alakalı bir konuda açmıştım sana link atardım en azından balım. :p
Ama olsun bence şaka olduğunu bilmemen daha tatlı olmuş, hoş bir anı olmuş bence. :srl:
foruma girmeden önce yapmıştım zaten atsanda bir işe yaramazdı sanırım :F evet komik anı oldu :D çok fena anılarım var böyle :D saf yanım çok sanırım :D

Perii

Altın üye
Bir daha düşmessin şakalara bizede örnek oldu :D

eVe

Platin Üye

!!aLPaCiNo!!

Bronz Üye
Ama adamlar profesyonel şaka yapmışlar video felan bile hazırlamışlar Tatlıyı anlıyabiliyorum bu konuda :D

Hüma

Gümüş Üye
foruma girmeden önce yapmıştım zaten atsanda bir işe yaramazdı sanırım :F evet komik anı oldu :D çok fena anılarım var böyle :D saf yanım çok sanırım :D
Kıyamam ki ouy. :p
O zaman seni başka konular açarken de görmeyi diliyorum canım. :D

eVe

Platin Üye
Ama adamlar profesyonel şaka yapmışlar video felan bile hazırlamışlar Tatlıyı anlıyabiliyorum bu konuda :D
evet ya birde oturdum izledim filan acitasyon dolu bir video ile ister istemez koklamanın önemini filan anlıyorsun o an tek düşündügün o :D koklamak koklamak :D

S

She`

Guest
azhahah :D :haha::haha::haha: Ben 1 nisanı tamamıyla unutmuştum Kaanla beraberdik o gün. Volkan Aradı Yaprak sana 1 nisan şakası yaptılarmı diye aa bugun 1 nisanmı felan dedim :D Googlenin bu uygulamasından bahsetti :DDDDDDDDD

eVe

Platin Üye

Kıyamam ki ouy. :p
O zaman seni başka konular açarken de görmeyi diliyorum canım. :D
cx her yaşadıgımı açarsam olmaz bunu kahvaltı yaparken aklıma getirdim birden gülerken sizlede paylaşayım dedim belkide bidah paylaşmam bellide olmaz xD

azhahah :D :haha::haha::haha: Ben 1 nisanı tamamıyla unutmuştum Kaanla beraberdik o gün. Volkan Aradı Yaprak sana 1 nisan şakası yaptılarmı diye aa bugun 1 nisanmı felan dedim :D Googlenin bu uygulamasından bahsetti :DDDDDDDDD
bi tek ben bilmiyormuşum galiba yahu :D bdende yarı hatırlıyor yarı hatırlamıyor gibiydim tarihin oldugunu biliyordum ama tuhaf oldu o gün işte xD

Şuanda Bu Konuyu Görüntüleyenler (Kayıtlı: 0, Misafir: 1)